Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2014-09-19 22:57:07

 gaja005

Member

Skąd: Police k.Szczecina
Zarejestrowany: 2014-08-10
Posty: 25
Punktów :   

Czy dziecko z tracheostomią potrzebuje stałej opieki osoby dorosłej?

Według lekarza specjalisty otolaryngologa z komisji ds orzecznictwa nie wymaga. Dzisiaj dostałam decyzje komisji drugiej instancji. Wg komisji córka "ma naruszoną sprawność organizmu w następstwie stanów chorobowych (przetoki,torbiel) określonych symbolem 03-L, których skutki wymagają konieczności zapewnienia pomocy opiekunów w sposób przewyższający wsparcie potrzebne dziecku w tym samym wieku, poleg.  na konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna w leczeniu dzieclka, jego rehabilitacji i edukacji".   Czyli rurka którą ma moje dziecko to proces leczenia, rehabilitacji? Czy to stan w którym dzięki temu dziecko "egzystuje"?  Zdaniem komisji za podstawowe potrzeby życiowe uważa się: "samodzielne poruszanie się, komunikowanie się,wykonywanie czynności samoobsługowych". A prawda jest taka , że Jula porusza się samodzielnie, ale ma utrudnioną komunikację-nie może mieć rurki foniatrycznej tylko zwykłą gdyż przy tej pierwszej z powodu guza który nie do końca wycięli i znów się powiększył wypycha ziarninę i dziecko się dusi ( z tego też powodu byliśmy 3 razy w szpitalu na dyżurze). Dziecko je samo ale co z tego jak trzeba ją kontrolować bo trzeba zaraz odesssać. Zdaniem komisji "konieczność zapewnienia całkowiej opieki ozn. m.in. niemożliwość zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych, itp. " A prawda jest taka iż córka teoretycznie jest przyjęta do przedszkola (zapisana w kwietniu a rurka od maja) ale z powodu rurki i braku personelu medycznego dziecko nie może do niego uczęszczać. I tu wychodzą bariery w dostępie do edukacji przedszkolnej. I tak wymieniać można. Ponadto za nami 2 zabiegi wycięcia tego guza  (przetoki, torbiela) i po każdym oiom, w międzyczasie tracheotomia a za miesiąc kolejna operacja i końca nie widać. W sumie 13 razy hospitalizowana.W tym roku Jula była co miesiąc w szpitalu -dosłownie !! Ponadto lekarz nie daje gwarancji że guz znów nie odrośnie I co dziecko nie potrzebuje stałej opieki a mama do pracy? Ręce opadają...

Ostatnio edytowany przez gaja005 (2014-09-19 22:58:30)

Offline

 

#2 2014-10-03 19:52:15

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Czy dziecko z tracheostomią potrzebuje stałej opieki osoby dorosłej?

To jest jakieś chore?!Przecież to co piszesz Twoje dziecko potrzebuje opieki i to w 100 %.My od razu dostaliśmy w orzeczeniu że Cinek jest zakwalifikowany jako dziecko niepełnosprawne a ja zrzekłam się pracy by dostać zasiłek opiekuńczy.My nie potrzebowaliśmy opinii laryngologa tylko lekarza pediatry z oddziału na którym przebywaliśmy. A do kolejnego orzeczenia była potrzebna opinia lekarki rodzinnej.
Pozdrawiam.

Offline

 

#3 2014-10-03 20:12:24

 gaja005

Member

Skąd: Police k.Szczecina
Zarejestrowany: 2014-08-10
Posty: 25
Punktów :   

Re: Czy dziecko z tracheostomią potrzebuje stałej opieki osoby dorosłej?

kasiac1973 napisał:

To jest jakieś chore?!Przecież to co piszesz Twoje dziecko potrzebuje opieki i to w 100 %.My od razu dostaliśmy w orzeczeniu że Cinek jest zakwalifikowany jako dziecko niepełnosprawne a ja zrzekłam się pracy by dostać zasiłek opiekuńczy.My nie potrzebowaliśmy opinii laryngologa tylko lekarza pediatry z oddziału na którym przebywaliśmy. A do kolejnego orzeczenia była potrzebna opinia lekarki rodzinnej.
Pozdrawiam.

Wiesz może moje dziecko jest zbyt duże aby dostało taką opiekę gdyż mała skończyła już 4 lata. Nie wiem. Oni całą tą sytuację określają jako proces leczenia dziecka, tak wywnioskowałam i ciągle to mi piszą w uzasadnieniu. Ale nie wiem czy można to nazwać leczeniem dziecka gdyż lekarz tak naprawdę nie wie do końca co to jest. Jej schorzenie to tak jakby stan zapalny a nie jest to typowa torbiel czy przetoka. Na razie te operacje to tak naprawde  wycinanie tego i czekanie jak to się rozwinie.

Offline

 

#4 2014-10-04 13:59:42

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Czy dziecko z tracheostomią potrzebuje stałej opieki osoby dorosłej?

Mój synek ma 5 lat i od początku ma orzeczenie jako niepełnosprawny.Na Twoim miejscu nie odpuściłabym.Każde dziecko w takim wieku powinno mieć przyznaną niepełnosprawność, przynajmniej dopóki się z tego nie wyleczy.Bo przecież takie orzeczenia wydaje się na jakiś czas.
Nie rozumiem tego OTOLARYNGOLOGA.Ciekawe jakby jego dziecko taki problem to czy postąpiłby tak samo.
Po prostu kpina.A skoro nie wiedzą co jest to może powinnaś skonsultować to z innymi lekarzami.Proponuję GCZD w Katowicach.My jeździmy od 3 lat i są efekty.
Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowany przez kasiac1973 (2014-10-04 14:03:15)

Offline

 

#5 2014-10-14 21:28:53

 gaja005

Member

Skąd: Police k.Szczecina
Zarejestrowany: 2014-08-10
Posty: 25
Punktów :   

Re: Czy dziecko z tracheostomią potrzebuje stałej opieki osoby dorosłej?

kasiac1973 napisał:

Mój synek ma 5 lat i od początku ma orzeczenie jako niepełnosprawny.Na Twoim miejscu nie odpuściłabym.Każde dziecko w takim wieku powinno mieć przyznaną niepełnosprawność, przynajmniej dopóki się z tego nie wyleczy.Bo przecież takie orzeczenia wydaje się na jakiś czas.
Nie rozumiem tego OTOLARYNGOLOGA.Ciekawe jakby jego dziecko taki problem to czy postąpiłby tak samo.
Po prostu kpina.A skoro nie wiedzą co jest to może powinnaś skonsultować to z innymi lekarzami.Proponuję GCZD w Katowicach.My jeździmy od 3 lat i są efekty.
Pozdrawiam serdecznie.

Jula ma przyznane orzeczenie na 2 lata (bez pktu 7). Ma przyznany pkt 8 ale zeby dostać świadczenie pielęgnacyjne muszą być przyznane oba. I cała sprawa dotyczy przyznania tego punktu. Co do lekarzy orzeczników w Polsce to jest tak, iż niestety oni uzdrawiają nasze dzieci ich kosztem i kosztem ich rodzin. W takim kraju żyjemy. Nie oszukujmy się zasiłek pielęgnacyjny który przyznają na niepełnosprawne dziecko czyli 153 zł jest nie wystarczające na pokrycie kosztów leczenia dziecka, dojazdów do kliniki, itd. Nawet na rurkę mi nie starczy (może jak dobrze poszukam to dostanę tańszą rurkę).
Co do konsultacji w Katowicach to dr Szydłowski zapewnił nas iż takie przypadki jak u Julci to ewenement a gdybyśmy trafili do dr Bieleckiego to on by to konsultował z Poznaniem. Więc w Polsce pozostaje nam tylko Poznań.   Na tą chwilę nasze życie wygląda tak: operacja Julii i pobyt w szpitalu, powrót do domku i dochodzenie do jako tako  formy, kontrola w klinice, powrót do domku, przygody z rurką i znów do szpitala bo dziecko ma duszności, operacja, kontrola, itd.Więc na  konsultacje brakuje czasu.
Pozdrawiam

Offline

 

#6 2014-10-16 19:49:42

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Czy dziecko z tracheostomią potrzebuje stałej opieki osoby dorosłej?

BZDURA.Nie słuchaj lekarzy tylko z Poznania.Nam też ordynator laryngolog w klinice w Gdańsku odradzał wyjazd do Katowic a my jak głupki go posłuchaliśmy i przez rok Mały się męczył.Dopiero dr Bielecki powiedział nam konkretnie co synkowi dolega i podjął się odpowiedniego leczenia.Trwało to 3 lata ale przynajmniej Marcin dzisiaj jest bez rurki.Zachęcam Ciebie jednak do konsultacji w GCZD chociaż dla samej ciekawości czy diagnoza się potwierdzi.Poza tym z tego co wiem to dr Bielecki z żadnym lekarzem się nie konsultuje - on jest naprawdę bardzo dobrym i doświadczonym fachowcem.
Pozdrawiam.

Offline

 

#7 2014-10-16 22:07:05

 gaja005

Member

Skąd: Police k.Szczecina
Zarejestrowany: 2014-08-10
Posty: 25
Punktów :   

Re: Czy dziecko z tracheostomią potrzebuje stałej opieki osoby dorosłej?

Dzięki Kasiac1973 będę miała na uwadze to co mówisz. Jak się w miare uspokoi to trzeba będzie tam pojechać. Na razie niestety muszę się skupić na bieżących sprawach, przed nami wyjazd do kliniki w Poznaniu a to już w niedziele:/

Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Marcinka.

Offline

 

#8 2014-10-17 19:10:18

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Czy dziecko z tracheostomią potrzebuje stałej opieki osoby dorosłej?

Nie ma sprawy.Poczytaj nawet wypowiedzi innych mam co do dr Bieleckiego a sama się przekonasz jak go sobie chwalą i ilu dzieciom pomógł.Ostatnio jak byliśmy z Marcinem w GCZD to było dziecko z CZD z Warszawy.To chyba o czymś świadczy
Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Oferowane klientom z miasta Chodzież i okolic Ciechocinek wellness pakiety malowanie elewacji warszawa wodomierze wrocław