Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2013-10-19 00:24:35

anezob

Member

Skąd: Pruszków
Zarejestrowany: 2010-07-19
Posty: 20
Punktów :   
WWW

założenie PEGA na "siłę"

Witajcie,ma serdeczną prośbę o podzielenie się ze mną informacjami na temat funkcjonowania PEGA u dzieciaczków które go posiadają. Chodzi mi o zalety i wady, z czym należy się liczyć czy są jakieś ograniczenia w życiu codziennym. Dlaczego pytam; we wrześniu byliśmy na kolejnej wizycie w Poradni Żywienia, nie dość że za każdym razem jest inny lekarz to tak naprawdę odnoszę wrażenie że chodzi o statystykę dla NFZ-u,pacjent to tylko dodatek. Tym razem doktor która nas przyjmowała stwierdziła że to już za długo  (3lata)gdy Maciej jest karmiony przez sondę (sporadycznie). Dodam że nasz syn łyka,gryzie choć wykonuje to wolno ale ta funkcja jest zachowana. Oprócz tradycyjnego jedzenia, dostaje Clinitren Junior i Isosource standart fibre  w ilości 3 posiłków po 250ml. Więcej nie chce choć dawki są zalecone wieksze do 5.
Bardzo długo nas namawiała i chwaliła dobrodziejstwa tegoż PEGA. Nie zgodziłam się ja a tym bardziej Maciej,gdy tylko o tym usłyszał myślałam że dostanie ataku epi (od 2,5 roku jesteśmy bez napadu). Musiałam jej podpisać że odmawiam założenia. Czy poradnia w takim przypadku może odmówić kontynuacji żywienia z programu? powiedziałam że dopóki je sam to się nie zgodzę,na dzień dzisiejszy ważniejszym jest utrzymanie go bez napadów.Mam przykre doświadczenie z wykonaniem zabiegu tracheostomii w tymże szpitalu.
pozdrawiam
Bożena

Offline

 

#2 2013-10-19 10:07:58

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: założenie PEGA na "siłę"

napisz mi na priv jakiś nr tel lub maila to ci dużo powiem na ten temat bo na forum to strasznie dużo pisania.lub daj znać ja ci podam namiary na siebie.

Offline

 

#3 2013-10-23 11:42:10

anezob

Member

Skąd: Pruszków
Zarejestrowany: 2010-07-19
Posty: 20
Punktów :   
WWW

Re: założenie PEGA na "siłę"

Witaj,dzięki za odzew,już wysłałam swój kontakt do Ciebie na PW.pozdrawiam

Offline

 

#4 2013-10-23 16:31:13

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: założenie PEGA na "siłę"

jeszcze nic nie dostałam mam nadzieje że to chwilowe

Offline

 

#5 2013-10-25 08:52:26

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: założenie PEGA na "siłę"

anezob - podstawowym ograniczeniem jest kąpanie / pływanie - brutalnie mówiąc PEG to dziura w brzuchu i trzeba uważać aby nie nalać w nią wody.

Ale jeszcze ważniejsze jest Wasze nastawienie i nastawienie Waszego dziecka - przez założenie PEG trzeba przejść przede wszystkim mentalnie - byc na to nastawionym i zaakceptować ten fakt. Nie widzę sytuacji gdy to się robi "na siłę"  dziecku które tego nie chce. I lekarze chyba też powinni to rozumieć.

No chyba że macie do czynienia z zagrożeniem życia.

My osobiście jesteśmy bardzo zadowoleni, przyzwycziliśmy się, nawet znajdujemy plusy (karmienie przez sen, podawanie leków) a w porównaniu do pozostałych poradni CZD poradnia Żywieniowa naprawdę jest OK.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#6 2013-11-14 19:35:30

anezob

Member

Skąd: Pruszków
Zarejestrowany: 2010-07-19
Posty: 20
Punktów :   
WWW

Re: założenie PEGA na "siłę"

dzięki gofer73 za info.
Tak ,mam tę świadomość że jest to kolejna dziura w brzuchu,której Maciej nie akceptował by. Użyłam słowa na "siłe"wydaje mi się słuszne,gdyż Maciej wiele pokarmów zdecydowanie zjada samodzielnie choć w zwolnionym tempie.Są jednak dni że muszę zastosować sondę i to właśnie sonda stała się przyczyną, iż doktor jak to ujęła "czas skończyć na rzecz  dobrodziejstwa pega".Kompletnie mnie nie słuchała co do niej mówię o możliwościach połykania pokarmu Macieja.

Na dzień dzisiejszy żadnego zagrożenia życia nie ma u Macieja,powiem więcej jest wydolny oddechowo ale gdy wspomniałam że może warto pokusić się o eliminację tracheo,stwierdziła"skoro już jest to niech zostanie".

My też jesteśmy w tej poradni i tak jak ujęłam to wcześniej,uważam, że nie do końca ważny jest tam pacjent.
20 grudnia mamy kolejną wizytę,zobaczymy co tym razem wymyślą.
pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez anezob (2013-11-14 21:06:08)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Hexham spa Ciechocinek