Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2013-09-14 20:00:46

KingaG

New member

Zarejestrowany: 2013-09-14
Posty: 1
Punktów :   

Pola dlugo na respiratorze.

Witam,
Pola, moja corka, niebawem skonczy dwa lata. Przeszla skoplikowana operacje serca. Powstale przewezenia krazeniowe pooperacyjne uniemozliwyly zejscie z lekow zwiotczajacych tym samym extubacje. Operacja odbyla sie 10 lipca czyli ponad dwa miesiace temu. Wykonano korekte, krazeniowo corka radzi sobie dobrze. Niestety sa prolemy z zejsciem z respiratora, powraca odma w oplucnej prawego pluca. Od kilku dni rozwazana jest tracheostomia. Zabieg ostatecznie zaplanowany zostal na wtorek. Mam nadzieje, ze przyniesie ulge. Uwolni buzie i ulatwi zejscie z respiratora. Nie wiem tylko co dalej. Domyslam sie, ze wyjdziemym z tracheo do domu. Jezeli informacje, do ktorych dotarlam nie mijaja sie z prawda usuniecie rurki to nie taka prosta sprawa. Gdzie waszym zdaniem najlepiej konsultowac dziecko? Obecnie corka lezy w Krakowie. Jestesmy z Czestochowy, widzialam tutaj dobre opinie o Katowicach . Prosze o kilka slow wprowadzenia. Czytam forum, ale jestem kompletnym laikiem w tym temacie. Corka wiele juz przeszla, jest bardzo dzielna, chcialabym miec poczucie, ze sobie poradze.
Pozdrawiam serdecznie Kinga mama Poli

Offline

 

#2 2013-09-14 22:17:08

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Pola dlugo na respiratorze.

Witaj Kinga. Ja zdecydowanie polecam Katowice. Wg mnie to obecnie najlepszy zespół lekarzy zajmujących się dzieciakami z rurką.Nas wyprowadzili z rurki w zeszłym roku, ale i tak jezdzimy na konsultacje dalej do Katowic mimo, że mieszkamy we Wrocławiu. Pozdrawiam serdecznie, Kaska z Kubkiem

Offline

 

#3 2013-09-24 12:37:24

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Pola dlugo na respiratorze.

Witaj Kinga.Ja również polecam GCZD w Katowicach.Jeździmy tam z Pomorza.Bardzo dobrzy lekarze a szczególnie ordynator.

Offline

 

#4 2013-09-24 13:39:14

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Pola dlugo na respiratorze.

Witaj Kinga,
Jesteśmy z rurą bardzo krótko bo od 23.08.2013, obecnie już w domu. Powiem ci nie jest najwspanialej ale da się z tym żyć, uczę się na nowo życia z małym, poznajemy się od początku. Mąż się śmieje że Jaś urodził się drugi raz, i od początku musimy nauczyć się opieki nad nim. Najważniejsze to żeby pomóc dziecku, ja na początku nie umiałam nawet myśleć jak to będzie, ale pamiętam jak zobaczyłam go zaraz po zabiegu, taki malutki w inkubatorze nagutki, blady i ta dziura rurka, ale dzień za dniem, noc za nocą i jakoś leci. Nie powiem że się nie boję, boję się strasznie ale to chyba każda matka boi się o swoje dziecko. Dziś dopiero sama wymieniłam gazik pod rurką tak zawsze pielęgniarka albo mama mi pomagały, a dziś powiedziałam sobie dasz radę i dałam, spojrzeliśmy sobie głęboko w oczy i mały leżał spokojnie:D  Będzie dobrze musi być innych opcji nie ma, koniec i kropka. Cieszmy się każdym dniem.

Offline

 

#5 2013-09-24 21:05:58

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Pola dlugo na respiratorze.

My też jeżdziliśmy do Katowic:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://jarekw.eu www.berlin-hotel.pl wonderful and distinctive villa that you will love berlin-hotel berlin-hotel spuszczel domowy dentysta rydułtowy wodomierze wrocław cena