Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2012-11-19 13:22:25

beata

Member

Zarejestrowany: 2007-12-19
Posty: 20
Punktów :   

1% podatek

Zwracam się do Państwa z pytaniem, ponieważ większość korzysta z datków darczyńców i zbiera wpłaty tytułem 1% czy zebrana kwota musi być zgłoszona do US i czy podlega opodatkowaniu jako darowizna.
Dzwoniłam do 3 Urzędów Skarbowych w różnych częściach Polski i oczywiście trzy diametralnie różne odpowiedzi. Jak to jest ?

Pozdrawiam, Beata

Offline

 

#2 2012-11-19 22:24:57

 wiktor2010

Member

13455360
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 236
Punktów :   
WWW

Re: 1% podatek

Witaj, wydaje mi się, że 1% to nie jest darowizna Każdy z podatników składa Państwu dyspozycje co do 1% z podatku jaki wpłaca więc płatnikiem 1% jest Państwo A zatem nie ma mowy o darowiźnie Tak mi się wydaje

Offline

 

#3 2012-11-20 08:51:52

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: 1% podatek

przede wszystkim 1% nawet gdy jest przekazywany na osobę fizyczną dostaje fundacja i to ona formalnie jest właścicielem środków.  Trudno w tym przypadku mówić o Waszym zobowiązaniu podatkowym.

Innym pytaniem jest w jaki sposób korzystacie z 1% w ramach fundacji.

W teorii może byc tak, że w przypadku gdy fundacja przekazuje wam środki pieniężne, US uzna to jako wasz dochód i opodatkuje.

Opodatkowane też może być opłacanie przez fundację rehabilitacji (to też de facto może być uznane przez US za dochód lub za dodatkową korzyśc pieniężną)

Zakup sprzętu - gdy jest dokonany w Waszym imieniu i przekazane zostanie prawo własności - dochód i podatek jak najbardziej.

Może dowiedzcie się bezpośrednio w fundacji jak rozwiązuje ona tego typu sprawy. Jakoś nie słyszałam aby ktoś musiał płacić podatki w przypadku korzystania z 1%, ale jak wiadomo wszystko zależy od US któremu podlegacie.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#4 2012-11-20 21:53:20

debesia

Member

Skąd: Pilawa k/Piaseczna
Zarejestrowany: 2007-04-20
Posty: 68
Punktów :   

Re: 1% podatek

Polecam artykuł nt temat:
http://dzieciom.pl/aktualnosc/precedens … dopiecznej

Pozdrawiam, Gosia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Noclegi Makarska fryzjer dla psów gliwice pakiety spa Ciechocinek transferpolska poxilina wrocław