Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2012-10-19 15:16:17

WOJTUSQQ

New member

Zarejestrowany: 2012-10-19
Posty: 2
Punktów :   

Pytania przed zabiegiem

Witam wszystkich serdecznie Jestem nowym użytkownikiem forum .

Mój przypadek nie dotyczy dziecka lecz mojego taty .
Nie mam pojecia gdzie zaczerpnąc jakichkolwiek informacji wiec zarejestrowałem sie tutaj.

Mój tata ma wykrytego raka krtani.Dziś bylismy w Szpitalu klinicznym w Ochojcu by umówić sie na operację, która ma byc 7 listopada tego roku.
Prosze i jakiekolwiek wskazówki dotyczace tego co musze wiedzieć .Jak bedzie wygladało  życie taty z rurką.

Z góry dziękuje i pozdrawiam Artur

Ostatnio edytowany przez WOJTUSQQ (2012-10-19 20:06:14)

Offline

 

#2 2012-10-19 16:09:16

 iwonka89

Member

5851386
Skąd: Legnica
Zarejestrowany: 2012-01-28
Posty: 23
Punktów :   

Re: Pytania przed zabiegiem

wiatm u dorosłych jest troche inaczej niż u dzieci. Mój sąsiad miał raka krtani i też już jest na rurce. Sam sobie ją czyści i mówi zatykając rureczke są to troche niewyraźne dźwięki ale są:) na początku napewno cięzko będzie się przyzwyczaić Tacie jak i Tobie ale napewno dacie rade:) pozdrawiam:)

Ostatnio edytowany przez iwonka89 (2012-10-19 16:09:36)

Offline

 

#3 2012-10-19 17:03:53

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Re: Pytania przed zabiegiem

Witam! W styczniu tego roku u mojego taty zostal zdiagnozowany rak. Guz byl umiejscowiony pod jezykiem z naciekami do wezlow chlonnych. Lekarze rowniez przygotowywali nas na to, ze po operacji najprawdopodobniej (na 90%) tata bedzie na rurce z sada nosowa do karmienia. Wycieli mu w lutym (w Poznaniu na Przybyszewskiego) guza ze sporymi przyleglosciami i m.in. 2/3 jezyka i zrobili jednoczesnie rekonstrukcje. Operacja miala trwac 12 godzin, a na szczescie trwala tylko 6 (im dluzej trwa operacja w takich przypadkach, to znaczy ze trzeba bylo wycinac kilkakrotnie coraz wiekszy obszar wokol guza i dawac do kolejnego badania czy w tym obszarze nie ma juz komorek rakowych, jesli sa to znowu sie zapas wycina i znow sie bada). Okazalo sie, ze rurki nie potrzebowal wcale, a na sondzie byl 2 tygodnie. Sama operacja i sytuacja po niej byla ciezka, bo byly komplikacje (serce), ale teraz jest wszystko ok. Tata mowi juz rewelacyjnie, ma jeszcze pewne problemy z jedzeniem, ale wyglada juz jak "Młody Bóg" i pali znow jak "lokomotywa". Mam nadzieje, ze u Was tez dobrze sie wszystko potoczy. My w lutym tez juz bylismy przygotowani na rurke. Paczka do wyslania do Polski byla juz przygotowana. Amelia byla gotowa oddac dziadkowi jedna swoja pompe do odsysania. Z tego co wiem z relacji rodziny i ich obserwacji ze szpitala, dorosli raczej dobrze radza sobie z rurka, sami potrafia odksztusic sline i nie potrzebuja wcale tak czestego uzycia pompy jak w przypadku dzieci. Powodzenia.

Offline

 

#4 2012-10-19 20:13:48

WOJTUSQQ

New member

Zarejestrowany: 2012-10-19
Posty: 2
Punktów :   

Re: Pytania przed zabiegiem

Pani doktor powiedziała nam że rurka bedzie na 100% do końca  zycia .Byłoby super gdyby udało sie bez tego ale watpię w to .
Mam pytanko odnośnie pompy do odsysania.Co to takiego? do czego służy? czy bedę musiał to kupić  ją na własną rękę?

Dziekuje bardzo barzdo micno za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie

Offline

 

#5 2012-10-20 08:22:13

 iwonka89

Member

5851386
Skąd: Legnica
Zarejestrowany: 2012-01-28
Posty: 23
Punktów :   

Re: Pytania przed zabiegiem

ssak słuźy do odessania zalegającej wydzieliny którą gorzej się odksztusza z powodu rureczki ale edzia ma racje nawet nie wiadomo czy tato będzie potrzebował takiego sprzętu bo tak jak pisała koleżanka dorośli radza sobie lepiej mój sąsiad np nie potrzebował... ale jeśli by się zdarzyło tak że jednak musisz mieć ssak to niestety jeżeli nie zapiszesz taty do jakiegoś hospicjum czy fundacji to podejrzewam ze raczej na własną rękę będziesz musisał zakupić... ceny sa rózne w zależności od ssaka zapewne po zabiegu w szpitalu wszystko Ci powiedza na ten temat

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
WYKONYWANIE SZAMB BETONOWYCH Raszków najlepsze szamba Hotels Wenkendorf auf Fehmarn https://www.berlin-hotel.pl spuszczel domowy dentysta rydułtowy wodomierze wrocław cena