Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2012-06-22 12:53:31

KAMILEK2010

New member

43608595
Zarejestrowany: 2012-06-22
Posty: 1
Punktów :   

METODA PEGA

Co wiecie o tej metodzie jak przebiega cały zabieg piszcie na gadu gadu to mój numer 43608595

Ostatnio edytowany przez KAMILEK2010 (2012-06-23 18:30:56)

Offline

 

#2 2012-06-22 14:05:01

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: METODA PEGA

napisz coś więcej bo nie wiem dokładnie o co ci chodzi.pozdrawiam

Offline

 

#3 2012-06-22 14:23:36

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: METODA PEGA

KAMILEK2010 napisał:

Co wiecie o tej metodzie

Witam serdecznie. Pamiętam strach i wątpliwości, gdy mieliśmy zdecydować o założeniu Pega u naszego synka Marcelka. ( Miała to być operacja połączona z założeniem rurki tracheo). Przed Pegiem karmiony był przez sondę, która spowodowała wiele ranek na ściance przewodu pokarmowego doprowadzając do krwawień.
Mimo wielu wątpliwości zdecydowaliśmy się na Pega. Poprawę zauważyliśmy już po kilku dniach. Już na Oiomie otrzymywał dwukrotnie większe dawki jedzenia, był silniejszy, odpoczął nosek od odleżyn po sondzie. To był najpiękniejszy czas Marcelka. Żałuję tylko, że nikt nie zakwalifikował Marcelka do Pega i tracheo wcześniej.

Pozdrawiam serdecznie

P.S

Co do samej metody zakładania Pega : w internecie można znaleźć wiele opisów, ale najlepiej pytać o szczegóły w szpitalu w którym ma być wykonany zabieg. Metod jest wiele.
Mój Synek miał zabieg w pełnej narkozie z uwagi na połączenie z operacją założenia tracheo, ale doczytałam, że takie zabiegi dokonuje się też z miejscowym znieczuleniem. Zabieg dokonuje się endoskopowo.
Po zabiegu musi minąć kilka godzin zanim zostanie podany pierwszy posiłek.  O okolicę Pega trzeba bardzo dbać, by nie wdało się zakażenie. Nam polecano do codziennej pielęgnacji Octenisept lub Kodan.

Offline

 

#4 2012-06-22 15:53:15

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: METODA PEGA

po części zgadzam się z odp.powyżej bo Laura też dzięki gastrostomii może jeść bo sonda okazała się wielkim problemem .To jest jej jedyna droga karmienia i bardzo skuteczna ale nie będę ukrywała że ma dużo skutków ubocznych ale nie strasze cie bo to zależy tylko i wyłącznie od organizmu dziecka.ale popytaj dokładnie co do metody założenia i całej reszty kogoś kto będzie to zakładał napewno rozwiąże twoje wątpliwości....

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Kenia fryzjer dla psów gliwice pakiety spa Ciechocinek transferpolska poxilina wrocław