Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#16 2009-10-06 20:04:02

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Zmiany w domu

Witam

na razie nic nie przerabiam, choć pewnie mnie to czeka juz wkrótce.

W necie znalazłem cos takiego:

http://www.dom.pl/lazienka-bez-barier.html

Pewnie nie wszystko da się wdrożyć we wszystkich blokowych mieszkankach, ale mozna pokąbinować

Na tej stronce znalazłem także kilka ciekawych tagów - może okażą się pomocne w podjęciu decyzji przy remoncie.

Życzę trafnych rozwiązań
Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#17 2009-10-07 02:34:20

Betina

Member

Skąd: Manieczki
Zarejestrowany: 2009-10-05
Posty: 26
Punktów :   

Re: Zmiany w domu

Witam!
Dzięki za wszelkie porady dotyczące łazienki.

Gosiu! Ta wanna to strasznie długa-wyczytałam,że 170 cm. Będziemy próbowali sie do takiej przymierzyć choc nie wiem na razie czy wejdzie do tej naszej klitki łazienkowej.

Najpierw jednak zaczniemy od kupna leżaczka aby potem dopasować wannę. Pralka do postawienia respiratora też musi stać obok bo Ada nie daje juz rady tak długo bez wspomagania.

Offline

 

#18 2009-12-04 18:21:49

WoWeK

Member

Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: Zmiany w domu

To ja wam podam jeszcze jedno bardzo ciekawe miejsce z super pomysłami http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/21050 chyba nikt nie wspominał o tym portalu.

Offline

 

#19 2009-12-08 11:03:12

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: Zmiany w domu

Gofer, a ja mam pytanie dotyczące Waszej wanny - właściwie to dlaczego ona jest "dla niepełnosprawnych". Przeglądam kartę katalogową i nic z niej nie wynika - czy chodzi o to, że wannę można na stelażu zamontować dużo wyżej niż zwykłą, czy ma jeszcze jakieś dodatkowe udogodnienia?

I jeśli ktoś wie - to jak to jest z tym dofinansowaniem PFRON? Czy kryterium dochodowe jest stałe bez względu na to o co wnioskujemy? Czy ktoś może podać linka do przepisów gdzie te kryteria dochodowe są wymienione? Bo to chyba są inne kwoty niż te 580zł (czy coś koło tego) na osobę?

Offline

 

#20 2009-12-08 13:36:11

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Zmiany w domu

Moim zdaniem to jest tak zakwalifikowana bo ma bardzo szerokie obramowanie - na tyle, że można na niej zamontować windę albo specjalne krzesełko na stojaku.

Wyszłam z założenia, ze skoro i tak mam kupować wannę to kupię tę dla niepełnosprawnych bo przyszłościowo Precel na pewno do niej będzie na czymś wjeżdzał a i z ulgi rehabilitacyjnej skorzystać można (tzn odpisać od podatku)

Żeby było śmieszniej to ostatnio nabyliśmy leżaczek pepi, o którym była mowa na forum i on się do tej wanny ledwo mieści


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#21 2009-12-08 18:10:38

WoWeK

Member

Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: Zmiany w domu

anysz2 napisał:

I jeśli ktoś wie - to jak to jest z tym dofinansowaniem PFRON? Czy kryterium dochodowe jest stałe bez względu na to o co wnioskujemy? Czy ktoś może podać linka do przepisów gdzie te kryteria dochodowe są wymienione? Bo to chyba są inne kwoty niż te 580zł (czy coś koło tego) na osobę?

http://www.pfron.org.pl/portal.php?serw … search=371 tutaj jest o maksymalnej wysokości dofinansowania i jest podana podstawa prawna. Próg dochodowy jest dość spory - większy niż w przypadku zwrotów za przedmioty objęte refundacją NFZ.

Offline

 

#22 2011-03-11 11:25:55

aglo

Member

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 43
Punktów :   

Re: Zmiany w domu

Podbijam wątek, bo czeka nas remont łazienki.

Antkowe nogi zaczynają wystawać z dziecinnej wanienki, a w łazience mamy obudowany brodzik z bardzo wąskimi drzwiami. Nijak wleźć tam z Młodym.

Wstawiamy wannę.

No i właśnie zastanawiamy się nad wysokością, na jakiej ma być zamontowana.
Mamy możliwość podwyższenia wanny (kosztem bidetu, ale jakoś przeżyję... ).

Powiedzcie-warto?? Ktoś z Was ma wyżej zamontowaną wannę?

No i pytanie natury papierkowo-papierkowej?
Orientujecie się, czy takie przebudowy są jakoś refundowane z PCPR/PFRON? Obowiązują jakieś limity dochodu na członka rodziny?

O leżaczkach dla Młodego sobie poczytam Pewnie to będzie łatwiejszy wybór.

Pozdrawiam!!

Ostatnio edytowany przez aglo (2011-03-11 11:26:16)

Offline

 

#23 2011-03-11 12:01:02

monika1997_2007

New member

Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 9
Punktów :   

Re: Zmiany w domu

Można się starać do dofinansowanie z PCPR na likwidację barier architektonicznych, polegających na dostosowaniu łazienki do potrzeb niepełnosprawnego dziecka. My dostaliśmy takie dofinansowanie w zeszłym roku i wynosi okno 80% planowanego przedsięwzięcia. Dodam ,że pierwsza odpowiedź o przyznanie środków była odmowna, ale po napisaniu odwołania reakcja była natychmiastowa.

Offline

 

#24 2011-03-11 12:17:20

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Zmiany w domu

Pisz do PCPR bądź MOPSu (w zależności czy należysz do miejskiego czy powiatowego urzędu) o likwidację barier architektonicznych, dofinansowują do 80% kosztów, uzależnione jest to od  dochodu.
Do pobrania z owych urzędów są gotowe druki, plus orzeczenie o niepełnosprawności, zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia od specjalisty (nam wystawił anestezjolog), akt notarialny poświadczający własność domu lub zgoda wspólnoty mieszkaniowej (dla mieszkających w blokach)., plus zaświadczenie o dochodach.

Tyle u nas wymagali, ja w tym roku złożyłam na łazienkę właśnie, odpowiedzi jeszcze nie mam (od stycznia).

Offline

 

#25 2011-03-11 12:33:12

aglo

Member

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 43
Punktów :   

Re: Zmiany w domu

Heh, póki co napisałam na skrzynkę COI (PFRON) z zapytaniem ile wynosi ten limit dochodowy na członka rodziny.

Wolałabym wiedziec wcześniej, bo jak przekraczamy to nie ma sensu zawracać sobie głowy papierkami.
Ale bardziej niz papierki przeraża mnie wizja samego remontu i sprzątania po nim.

Offline

 

#26 2011-03-11 14:56:37

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Zmiany w domu

co do wysokości wanny - warto przemyśleć jej podwyższenie - wkładanie i wyciąganie z niej 20 kg i 1,3 m gościa naprawdę nadwyręża kręgosłup i to nie tego gościa

już nawet nie wspominam o pozycji, którą przyjmujesz podczas mycia.

Ja mam wannę dość wysoko ale nie dość na to by kręgosłup mnie za każdym razem nie bolał.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#27 2011-05-26 21:44:07

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Zmiany w domu

Jako że ruszamy niebawem z remontem łazienki (mam nadzieję) szukam wciąż udogodnień do kąpieli. Pozostaniemy przy wannie, bo zawsze to jednak przy okazji forma rehabilitacji (+ ewentualny hydro czasami) i wynalzłam takie cudo, wózek do kąpieli

http://www.deltom.com.pl/produkty_wlh_e_140.html

wysłałam zapytanie o cenę, ale obawiam się, że będzie kosmiczna.

Offline

 

#28 2011-05-27 07:44:56

WoWeK

Member

Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: Zmiany w domu

http://www.invacare-aquatec.de/newgen/javascripts/tiny_mce/plugins/imagemanager/images/produkt/hilfsmittel-im-bad/Major.jpg

Te rozwiązanie powinno być tańsze od tego z DELTOMu choć pewnie tanio nie będzie. Nie znalazłem większej fotki - jest to podnośnik wannowy firmy Invacare - AQUATEC Major.

Invacare robi jeszcze coś takiego i to jest w miarę dostępne cenowo. Pozycje półleżącą uzyskujesz przez opuszczenie na dno wanny.

http://www.invacare-aquatec.de/newgen/javascripts/tiny_mce/plugins/imagemanager/images/produkt/hilfsmittel-im-bad/Beluga.jpg

Są jeszcze podnośniki transportowo-kapielowe i tam możesz dobrać siedzisko wysokie ze stabilizacją albo leżysko. Cenowo pewnie zbliżone do Majora.

Wszystkie rozwiązania dostępne w Polsce trzeba tylko dobrze pogooglować.

Offline

 

#29 2011-06-02 13:28:16

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Zmiany w domu

Wowek dzięki za podpowiedzi innych rozwiązań do wanny.

Tanio nie jest i dlatego pomyslałam o tym wózku z Deltomu jako bardziej uniwersalnym, bo oprócz pomocy przy kąpieli sprawdzi się jako wózek do przewożenia po mieszkaniu, np  zł ózka do łazienki.

Koszt wózka kąpielowego DELTOM to bagatela 10 tys. zł

Offline

 

#30 2011-06-02 17:20:21

WoWeK

Member

Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: Zmiany w domu

http://www.kozakiewicz.net.pl/files/p_620.jpg

Zatem podnośnik z siedziskiem-leżyskiem będzie sporo tańszym rozwiązaniem bo w ok. 4000 zł jest szansa się zmieścić. Przeniesiesz, podniesiesz i wykąpiesz.

Poszukaj w okolicy może ktoś będzie mógł dla ciebie zrobić demonstrację.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://krasnik.betonoweszamba.com berlin-hotel Rest Easy Inn Holiday home dune edge berlin-hotel.pl hotel wellness w Ciechocinku