Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2010-07-07 09:58:14

księciunio

Member

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 30
Punktów :   

Rana przy pegu-proszę o pomoc

Drodzy rodzice od 6 miesięcy borykam się z raną przy PEGu u mojego synka,stosowałam różne maści,płyny i tp.ale nic nie pomaga.Bardzo często treść pokarmowa wylewała się na zewnątrz co podrażniało ranę jeszcze bardziej.Oczywiście konsultowałam to z lekarzami ale proponowali zamknąć obecną dziurę i otworzyć kolejną,wolimy raczej uniknąć tego bo jest wielka szansa na to że będziemy mieli dwie rany.Dodam że robiłam wymaz z rany i oczywiście jest tam obecna nasza przyjaciółka -pałeczka ropy błękitnej.Jeśli ktoś z was miał podobny przypadek lub w inny sposób może nam pomóc będę ogromnie wdzięczna.

Offline

 

#2 2010-07-07 11:47:12

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Rana przy pegu-proszę o pomoc

nie wiem jakiej skali jest wasz problem ale my bardzo długo (coś ze dwa lata) mieliśmy przy PEG rankę.

Na codzień lapisowaliśmy ją specjalnym płynem. A problem wogóle skończył się, gdy przestaliśmy używać płynów dezynfekujących i maści a zaczeliśmy przemywać okolice PEGa zwykłą wodą i mydłem.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2010-07-09 03:05:01

pmajkap

Member

Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 95
Punktów :   

Re: Rana przy pegu-proszę o pomoc

jeżeli jedzonko wychodzi bokiem koło Pega najlepiej zmienic na rozmiar większy, u nas pomogło. Co do pielęgnacji to po naszym 6 letnim doświadczeniu czerwony obrzęk i ropa to teraderm, przemywać wodą utlenioną i sprwdza się u nas krem barierowy emolium
pozdrawiam
Majka z Bogusią

Offline

 

#4 2010-07-11 20:55:39

goskaoch

Member

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 39
Punktów :   

Re: Rana przy pegu-proszę o pomoc

my tez miałysmy taki problem : podawalam  przez jakis czas ranigast aby zobojetnic kwasy żołądkowe , ktore wydostawały się na zew, rana wygoiła się, a soki owocowe zamieniłyśmy na herbatki owocowe i wode mineralna do picia, bo chyba to one przyczynialy sie do podrażenienia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Zgierz Hotels Liberia Nirapod Holiday Home Hotely Stolberg worldhotels-in hotel wellness w Ciechocinku