Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2010-03-20 08:27:42

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Usuwanie ziarniny jak to wygląda?

Mam do was pytanie, jestesmy po bronchoskopi okazalo sie ze jula ma dość dużą ziarnine nad rurką i to wlasnie dlatego jak przytyka sie jej rurke to nie ciagnie bez tego..
musimy miec ja usunieta w najblizszym czasie
czy mozecie mi powiedziec jak to wyglada????
czy to musza znowu rozcinac szyjke???czy to jakos przez buzie???
dlugo po tym dziecko musi byc w szpitalu???
bardzo prosze o odpowiedz bo sie martwie...

Ostatnio edytowany przez mama_juli (2010-03-20 08:28:16)

Offline

 

#2 2010-03-20 19:17:17

krystyna64

Member

Zarejestrowany: 2007-05-17
Posty: 22
Punktów :   

Re: Usuwanie ziarniny jak to wygląda?

Witam
moje corka miała usuwaną ziarninę,w szpitalu była 3 dni
mała nie miała robionych dodatkowych nacięć

Offline

 

#3 2010-03-20 22:20:38

 malwina

New member

5617661
Skąd: Gdansk
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 8
Punktów :   

Re: Usuwanie ziarniny jak to wygląda?

Witam moj synek mial pod rurka ale na zewnatrz i wystarczylo posmarowac patyczkiem nasaczonym takim plynem ktory delikatnie wypala. nawet nie zwrocil uwagi i mysle ze tez go nie bolalo. ale nie wiem jak to wyglada jak ma sie to w srodku. chyba najlepiej na to pytanie odpowie lekarz ale z ciekawosc spytam sie naszej pielegniarki i napisze.pozdrawiam

Offline

 

#4 2010-03-20 23:23:23

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Re: Usuwanie ziarniny jak to wygląda?

My problem ziarnina mielismy w zeszlym roku w lipcu, jak bylismy jeszcze w U.S. To zdaje sie niestety dosc powszechny problem u dzieci z rurka. Amelia miala miec ja wtedy tez usowana i z tego co pamietam mialo to polegac na mechanicznym wypalaniu pod narkoza. Na pewno nie mialo byc zadnych dodatkowych naciec, nic takiego. Wypalenie polega na odcieciu ziarniny urzadzonkim zakonczonym jakas taka metalowa, rozgrzana koncowka w postaci drucika. Wlasnie tak po to, aby nie krwawilo to miejsce i aby ziarnina nie odrastala. Zdaje sie, ze zabieg podobno nie dosc skapilkowany. Wypalanie chemiczne czyli Lapisem, nie wchodzi najprawdopodobniej w gre w przypadku kiedy ziarnina jest wewnatrz. U nas problem rozwiazal sie tak: Amelia miala ziarnine wielkosci malego paznokcia. Ziarnina byla podwinieta do wewnatrz tuz przy otworze tracheostomii. Po badaniu kontrolnym podczas, ktorego lekarz wymienil rurke (wtedy zlokalizowal ziarnine) musialo sie zmienic jakos troche jej ulozenie, bo wylazla na wierzch i zaczela pojawiac sie krew na opatrunku pod rurka. Wtedy chcialam oczyscic to miejsce z krwi i ziarnina po prostu sie oderwala. To byla taka grudka opita krwia. Nic juz pozniej nawet specjalnie nie krwawilo, ale stracha napedzilismy sobie strasznego. Wsadzilismy Amelie w samochod i pognalismy do Minneapolis do szpitala. Mysle, ze w polsce taki zabieg wyglada podobnie. Nie martw sie wszystko bedzie dobrze. Powodzenia!

Offline

 

#5 2010-03-21 08:47:28

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Usuwanie ziarniny jak to wygląda?

dziekuje wam bardzo za odpowiedzi troche mnie uspokoiliscie
mam nadzieje ze jak pozbedziemy sie tej ziarniny to jula juz ladnie bedzie ciagla powietrze przy zatkanej rurce i bedziemy mogli ja usunac...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
WYKONYWANIE SZAMB BETONOWYCH Raszków najlepsze szamba Szamba betonowe Wojcieszów Alojamiento Sahlenburg HĂŠbergement Sydney fumigacja cennik melt do udrażniania rur wrocław Ciechocinek restauracja usługi malarskie warszawa cena https://cncq.pl/t/domy-z-drewna/