Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2010-02-19 19:49:12

panimyszka

New member

Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 1
Punktów :   

Chcę pomóc

Witam wszystkich serdecznie.
Od 5 lat mieszkam w Irlandii, gdzie pracuje z dziećmi po zabiegu tracheostomii. W czerwcu wracam do Polski. Zastanawiam się jak wygląda wsparcie ze strony państwa polskiego dla rodziców chorych dzieci. Jak sobie radzicie? Czy możecie liczyc tylko na siebie i fundacje? Jeśli tak to proszę o podanie ewenualnych instytucji pomocy gdzie mogę się zgłosić jako wolontariusz. Najlepiej na Górnym Śląsku.
Pozdrawiam gorąco. Kasia

Offline

 

#2 2010-02-22 14:12:57

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: Chcę pomóc

Nie jesteśmy zostawieni zupełnie sami, ale różnie to wygląda, bo NFZ przede wszystkim dzieli pacjentów z tracheostomią na tych co potrzebują wsparcia oddechu lub tlenoterapii oraz na tych, którzy są tylko z tracheostomią.
Przy konieczności wsparcia oddechu pacjentami w domu opiekują się prywatne firmy, które realizują opiekę na podstawie kontraktu z NFZ - w naszej zakładce "medyczne" te firmy są wymienione. Jeśli jesteś pielęgniarką lub rehabilitantką - możesz próbować się do nich zgłosić, ale to czy podejmą współpracę zależy od twoich kwalifikacji, bo NFZ ściśle określa za jaki rodzaj opieki płaci. Możesz też po prostu zgłosić się do któregoś hospicjum dziecięcego - oni pomagają na pewno również tym pacjentom, którzy mają tylko tracheostomię i z tego co wiem, są wspomagani przez wolontariuszy.
Wydaje mi się, że pacjenci z tracheo (ale tacy co nie mają problemów z oddychaniem) są przez NFZ traktowani bardziej po macoszemu, bo nie ma dla nich konkretnego programu opieki, ale nie wiem dokładnie i być może ktoś tu jeszcze dopisze,  z jakich ośrodków korzysta i da ci wskazówki, gdzie możesz się zgłosić.

pozdrawiam,

Offline

 

#3 2010-02-22 15:24:57

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

Re: Chcę pomóc

hej
mysle ze wolontariusze sa zawsze potrzebni, bez wzgledu czy rodzina ma wsparcie (jakiekolwiek) czy nie.

Offline

 

#4 2010-02-22 15:45:01

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Chcę pomóc


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Holiday home dune edge hotel wellness w Ciechocinku