Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-09-29 11:32:52

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

powietrze w żołądku

od ponad tygodnia mamy problem z powietrzem, które zbiera się w żołądku - brzuch robi się wydęty, no i łatwo o wymioty. Najpierw myślałam, że to przez układanie na płasko, bo mały miał koszmarny katar i kładłam go bez poduchy, żeby katar leciał na zewnątrz a nie do gardła. Ale już po przeziębieniu, układamy na klinie, do karmienia nawet wyżej niż zazwyczaj, a powietrze się zbiera.

Co to może być? Czy to np. za mała rurka tracheo (za duże przecieki)? Muszę pilnować, odciągać z sondy strzykawką powietrze.
Dodam jeszcze, ze z jelitami wszystko ok, stolec regularnie i bez problemów.

Ktoś już walczył z taką zmorą?

Offline

 

#2 2009-09-29 16:34:45

Alisha

Member

Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 96
Punktów :   

Re: powietrze w żołądku

może warto np na noc zostawiać otwartą sondę na noc ?
Wszelkie płynne pokarmy (mleko,woda,Peptamen) podaję metodą grawitacyjną i zostawiam jak już zleci otwarte - podwieszone na krześle lub w łóżku na noc do pałąka do podnoszenia. Może warto to spróbować ? i może espumisan w kroplach ?

Offline

 

#3 2009-09-30 18:50:20

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: powietrze w żołądku

Moja Daria ma pega powietrze czasem też jej się zbiera w żołądku i jarmoli jej tam w brzuchu a ona niespokojna się robi.Ja przed każdym karmieniem otwieram pega żeby jej to powietrze uszło i tak jak Alisha płynne pokarmy metodą grawitacyjną spływają i chwilę pozostawiam otwartego.Espumisan dawałam ale nie specjalnie widziałam efekty

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
worldhotels hotele w Ciechocinku https://automax.waw.pl malowanie domu warszawa cena