Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-08-20 20:01:52

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Proszę o radę

Witam... Mam pytanie ap ropo napadów padaczki... Madzia miała teraz robione EEG głowy i wynik jest nieprawidłowy... Występują zmiany napadowe trwające 3 sek.... Czy ktoś może i pomóc i wyjaśnić mi czy takim napadem może być prężenie się?? Bo nie zauważyłam nic innego oprócz prężenia się u Madzi jak siedzi przy stoliczku i np. rysuje... Cały czas myślę czy to może być napad padaczki....

Pozdrawiam Iza

Offline

 

#2 2009-08-20 21:10:31

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

Re: Proszę o radę

to jest bardzo indywidualna sprawa. moze tak byc ze prezenie jest wynikiem napadu ale czasami napad moze objawiac  sie nawet dluzszym zawieszeniem wzroku.

Offline

 

#3 2009-08-24 14:09:14

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Re: Proszę o radę

Witam.... Dzisiaj byliśmy u neurologa..... Mazia ma stwierdzoną padaczkę..... Nie wie jak to będzie dalej... Jutro ma jej zrobić badania krwi i moczu a później stopniowo wprowadzać depakinę...Na początek ma dostać pół saszetki i co trzy dni mam zwiększać o pół saszetki aż będzie dostawać 3 saszetki .... Jestem przerażona tym wszystkim i nie wiem jak to będzie dalej... Nie wie jak wygląda życie takiego dziecka boję się o nocki... Czy nie będzie miała ataków... Ale czas pokaże ... Pozdrawiam Iza

Offline

 

#4 2009-08-25 14:10:52

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Re: Proszę o radę

U nas chyba bedzie podobnie i tez jestem tym strasznie przerazona... Miesiac temu Amelia miala "incydent, atak???". Strasznie sie napiela, naprezyla szczegolnie nozki z wywinieciem oczu do gory i wstrzymala jakby oddech. Trwalo to moze pol minuty. Trafilismy do szpitala, gdzie nastepnego dnia miala robione EEG, ktore nie wykazalo zadnych zmian. Lekarze sugerowali, ze moze to refluks, dostala leki antyrefluksowe. Kilka dni temu ten "atak" znow sie powtorzyl. Charakterstyczne jest to, ze w obu przypadkach Amelia byla strasznie zmeczona tuz przed i byla tuz przed zasnieciem zanim sie to stalo. Teraz,od kilku dni przed zasnieciem tez sie podobnie napina, trwa to kilka sekund i zasypia. Nie mamy jeszcze diagnozy, nie wiem czy to padaczka ale wedlug mnie wyglada to bardzo podejrzanie jestem zdezorientowana i wiem co mozesz czuc...Najwazniejsze, zeby Madzi dobrze dopasowac leki (tak czytalam). Trzymajcie sie dzielnie! Pozdrawiam.

Offline

 

#5 2009-08-28 19:25:00

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Re: Proszę o radę

Witam... Była na konsultacji w poradni immunologicznej... I tam pan Dr. zalecił mi wprowadzić antybiotyk przez 10 dni i później powtórzyć EEG.... Bo podejrzewa ze to jest padaczka infekcyjna.... I ataki mogą się nasilać przy infekcji.. A prawda jest taka ze Magda całe wakacje miała zmiany osłuchowe na płucach ale gardło było blade i nie gorączkowała,dostawała tylko leki wykrztuśne co pomogło. Teraz sama nie wiem co mam zrobić ale chyba spróbuję bo nic nie tracę a mogę tylko zyskać.... Edzia trzymam kciuki za Amelkę.... Pozdrawiam Iza


Witam....Niestety na kolejnym EEG głowy dalej są zmiany napadowe... Jestem dzisiaj po wizycie w poradni neurologicznej i od dzisiaj Madzia ma dostawać depakinę....Bardzo się boję co będzie dalej, jak będzie reagować na lek.... Pani Dr. poinformowała mnie że u Madzi te napady prężenia to mogą być napady padaczki.....za miesiąc mam kolejną wizytę w poradni neurologicznej... Zobaczę czy napady ustaną po lekach... A jak to u was wyglądało ???? po jakim czasie zauważyliście zmiany w napadach ???? Jak wasze dzieci reagują na depakinę???? Pozdrawiam Iza

Ostatnio edytowany przez rudabytom (2009-09-29 14:27:57)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Flora Hotel F80-Die FEINE Ferienwohnung Kroatien fryzjer dla psów gliwice pakiety spa Ciechocinek transferpolska poxilina wrocław