Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-06-01 19:09:24

atenaztm

Member

Zarejestrowany: 2009-05-26
Posty: 30
Punktów :   

metalowa rurka ?!

czy są jakieś zalety metalowej rurki?
od założenia tarcheotomii Tośka ma rurkę portexa rozmiar 3,5;
po przyjeździe do Lublina widzę że są zamiary aby założyć jej rurkę metalową które tu są standardem,ja jakoś nie moge sobie wyobrazić takiego Maluszka (niecałe 4 miesiące) z metalem w środku, ta którą ma wydaje mi sie delikatniejsza, proszę doradźcie

Offline

 

#2 2009-06-02 09:02:01

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: metalowa rurka ?!

Witam

sorki ale ja nie znam zalet metalowych rurek - poza ceną, szczególnie u tak małych dzieci.

Swego czasu poszukiwałem rurki własciwej dla mojego synka - www.okruchyzycia.pl

Przekopałem sporo katalogów, rozmawiałem z lekarzami (laryngologia, anestezja) i przedstawicielami medycznymi -  nikt nawet nie zaprponował metalowej rurki, wręcz przeciwnie im rurka bardziej miękka (ale zachowująca przekrój), tym lepiej dla dziecka, bo nie podrażnia śluzówki tchawicy podczas ruchu.

Oczywiście zawsze powinno sie brać pod uwagę kształt tchawicy, wykonać w tym celu USG (by sprawdzić krzywiznę i własciwą długość rurki zanim zostanie ona założona), ale trudno jest się o cos takiego doprosić, bo lekarze to bagatelizują, przynajmniej tak było w naszym przypadku.

Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#3 2009-06-02 10:22:34

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: metalowa rurka ?!

Wiem, że była na forum mama, której dziecko miało rurkę metalową - może tu zajrzy i coś doradzi? Choć wydaje mi się ,ze ostatecznie też wymienili na taką z tworzywa sztucznego.
Nie słyszałam, żeby maluchom zakładać metalowe rurki, ale jeszcze dopytam dziś naszą lekarkę, bo akurat czekamy na wizytę, jak mi powie coś na ten temat to jeszcze dopiszę, bo bardzo wierzę w jej doświadczenie i opinię.

Offline

 

#4 2009-06-02 16:02:31

oski

New member

Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 4
Punktów :   

Re: metalowa rurka ?!

My mamy metalową rureczkę jak chcesz poczytać o moim synku oto strona  www.e-media.pc.pl/oskar jest kontakt do nas .My jesteśmy z Tomaszowa Lub

Offline

 

#5 2009-06-06 16:15:57

jagoda

Member

1253962
Skąd: Łeczna
Zarejestrowany: 2007-05-18
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: metalowa rurka ?!

Łukasz z Lublina z OIT  wyszedł z metalową 5 miesięcy ja miał, ... i nie byłam zachwycona nie widzę nic dobrego w metalowych rurkach po powrocie do domu jak zobaczyłam że inne dzieci na blogach mają plastikowe to odrazu mówiłam że chcę plastikową bardziej miękka, a z metalowej jakieś zielone cuda odsysałam ale oni tam prawie zawsze zakładają metalowe , pewnie nie chce się pomyśleć.. lekarzom takie zacofanie lekarzy w Lublinie

Offline

 

#6 2009-06-20 19:07:20

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: metalowa rurka ?!

Podobno metalowe rurki stosuje się szczególnie u pacjentów, którzy wymagają tracheostomii, ale oddychają samodzielnie. Również dotyczy to dzieci, ale przede wszystkim dorosłych - np osoby, które są po operacji raka krtani i muszą mieć tracheo. U pacjentów wentylowanych sztucznie lepiej sprawdzają się rurki  z tworzyw sztucznych - opinii zasięgnęłam u naszej doktor.

Offline

 

#7 2009-06-21 18:18:05

atenaztm

Member

Zarejestrowany: 2009-05-26
Posty: 30
Punktów :   

Re: metalowa rurka ?!

Anysz bardzo dziękuję,
w jednej z rozmów  lekarka wspomniała, że przy metalowej rurce łatwiej sprawdzić czy osoba oddycha "górą" i to by sie zgadzało z tym co mi przekazałaś,
teraz Malutka ma całkiem fajną rureczkę Rusch giętką dobrze dopasowaną do tchawicy

Offline

 

#8 2009-07-30 22:27:23

grzeski67

New member

5889661
Call me!
Zarejestrowany: 2007-04-09
Posty: 6
Punktów :   

Re: metalowa rurka ?!

Witam. Moja córka nosi rurkę tracheo od urodzenia,dziś ma 13 lat, teraz nosi portexa,ale do 7 roku życia nosiła rurkę metalową  aż zaczęły się kłopoty z zakażeniami trudnymi do opanowania, dlatego nie polecam tej rurki. Śmiem twierdzić,że u nas wciska się nieświadomym pacjentom taki sprzęt ponieważ jest tani i wygodny.Rozmawiałam kiedyś z osobą zajmującą się dystrybucją rurek Shiley i padło takie zdanie że za granicą rurki metalowe są zabronione. Więc może coś w tym jest,tym bardziej że trzeba by się zastanowić nad normami europejskimi i dlaczego powoli szpitale odchodzą od stosowania tych rurek??
A co do mowy dziecka z rureczką to też nie ma strachu,jeżeli jest na własnym oddechu wystarczy o rozmiar mniejsza rurka i gotowe. Ela

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
FĂĽrbo Lodging Hexham Noclegi SantĘźAgata sui Due Golfi hotele w Ciechocinku https://automax.waw.pl malowanie domu warszawa cena