Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-05-28 15:51:36

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Offline

 

#2 2009-06-01 17:01:32

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko o PEG

Mam pytanie czy wykonujecie drogie mamy ten test z papierkiem lakmusowym?I może to głupie pytanie ale gdzie ten PEG niby ma się przemieszczać?Kiedyś podczas wyciekania ze stomii strasznie bałam się że coś sie może przedostać do otrzewnej ale na żywieniu lekarze uspokoili mnie że to raczej nie możliwe bo powłoki brzuszne są zszywane z powłokami żołądka żeby właśnie nic się nie wydostawało.Czy to prawda czy może jestem w błędzie?

Offline

 

#3 2009-06-02 12:47:38

ewa 39

Member

Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 33
Punktów :   

Re: Wszystko o PEG

to jest bardzo wazne pytanie bo Iza miala tez miec zszyte powloki a jakims cudem lekarz wlozyl peg do otrzewnej zamiast do zoladka i nawet tego nie sprawdza

Offline

 

#4 2009-06-02 15:37:25

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko o PEG

O rany to jednak możliwe.Matko co to za lekarz był ślepy czy pierwszy raz to robił?

Offline

 

#5 2009-06-03 18:43:23

ewa 39

Member

Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 33
Punktów :   

Re: Wszystko o PEG

lekarze wymieniaja to rutynowo nie sprawdzajac .szkoda ze powiedzieli nam to juz po wszystkim( toz jak juz nie odratowali Izuni) byla bym czujniejsza

Offline

 

#6 2009-06-08 14:06:46

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko o PEG

Ewa 39 strasznie mi przykro że tak się nieszczęśliwie skończyło to bardzo smutne.Wiesz mam parę pytań jeśli nie będziesz mogła odpowiedzieć to ok ,doskonale rozumiem.Chodzi mi o to że prawdopodobnie Izunią i moją córką opiekowali sie ci sami lekarze za tydzień jedziemy do poradni i zanosi się wkrótce na zmianę PEGA w związku z tym chciała bym zapytać czy to była pierwsza wymiana Izuni PEga czy były wcześniej jakieś niepokojące Cię objawy i jeśli by coś było nie tak na co powinnam zwrócić uwagę .Wiesz lekarze to rutyniarze ,więcej matka zauważy niż oni.Za wszelkie rady będę ogromnie wdzięczna bo choć córka ma PEGA 5 lat to wszystkiego pewnie nie wiem.Pozdrawiam

Offline

 

#7 2009-06-10 07:26:14

ewa 39

Member

Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 33
Punktów :   

Re: Wszystko o PEG

Izunia miała wymienianego PEga 3 lata temu w Łodzi i wszystko było ok .Teraz po 3 latach w CZDZ wymienili jej na klips i mialo byc dobrze .Wymęczyli moja Izulkę 2 godziny a taki zabieg miał trwać około 20 minut .Ale co się okazało ,że PEg który siedzi w brzuszku więcej niż 2 lata (jego tylnia część ta która jest w żołądku)robi się tak twarda że nie można jej wyciągnąc przez gardło.Dlatego nie można słuchać lekarzy którzy mówią
,że jak siedzi dobrze to niech siedzi i lepiej nie ruszać bo potem są takie skutki ,Izuni wybili 7 zębów .Ona też miała mieć zszyte powłoki więc nie wiem jakim cudem ten klips znalazł sięw otrzewnej zamiast w żołądku .Myślę ,że dobrym sposobem na sprawdzenie tego jest podać trochę wody i odrazu odciągnąć jeśli się odciągnie z powrotem to ok ale jeśli nie, to może znaczyć ze siedzi w otrzewnej .Takie jest moje skromne zdanie ale może ktoś ma lepszy pomysł na sprawdzenie czy PEg ,klips czy coś innego siedzi tam gdzie powinno .Ja wtedy nie wiedzałam czego mam pilnować bo powłoki miały być zszyte .raczej martwiłam sie gdzie są te zęby które wypadły .

Offline

 

#8 2009-06-10 16:24:12

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko o PEG

Dziekuję Ci Ewo bardzo za odpowiedz,wszelkie praktyczne rady są dla mnie niezwykle cenne.To co spotkało Izunię to poprostu straszne ,brak słów i ręce opadają.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky Vidnava Hof zum Stadl - Ferienwohnung Nr 2 Hoteller Todtnau Germany Hotels Russia konstrukcje stalowe częstochowa nocleg ciechocinek komornik warszawa ursus malarz warszawa cena