Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-05-31 23:28:58

AnkaJ

Member

944330
Skąd: Wągrowiec
Zarejestrowany: 2008-06-22
Posty: 41
Punktów :   

Przeciekający grzybek

Doradźcie co robić. Od wczoraj wycieka nam mleko podawane przez grzybka, otworem stomijnym. Do tego grzybek zrobił się twardy i nieruchomy. Nie wiem co jest źle, Najdziwniejsze, że to niezawsze cieknie. Boję się, że grzybek postanowił "wyjść" z żołądka.... A założyliśmy do 1,5 tygodnia temu!!!

Offline

 

#2 2009-06-01 09:46:40

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: Przeciekający grzybek

A czy grzybek zakończony jest balonikiem czy tzw. parasolką?Bo jak balonikiem to może jest za mały balonik i można do niego wstrzyknąć troche płynu żeby zachować szczelność.Jeśli zakończony jest parasolką to niewiele zrobisz nam się zepsuło takich pięć ale wytrzymywały ok 2 miesięcy.Zgłoś to do lekarza i międzyczasie osuszaj okolice stomii,dezynfekuj( ja jak nie ma podrażnionej skóry dla ochrony smaruję sudokremem).A i czy malutka nie ma Ziarniny mojej koleżakii córeczce ziarnina powiększyła otwór że tez stomia jej bardzo przeciekała.Niestety musiała położyć się na oddział.Powodzenia życzę.

Offline

 

#3 2009-06-01 10:18:12

ewa1

Member

Zarejestrowany: 2008-02-03
Posty: 102
Punktów :   

Re: Przeciekający grzybek

AnkaJ dostałaś już dobrą poradę od nitka82 a ja chcę Ci tylko dodać że jeżeli grzybek rzeczywiście zakończony jest balonikiem to na końcówce od zewnątrz jest napisane ile płynu zawiera balonik .Powinnaś na chwilę plasrerkiem okleić grzybek aby nie wysunął Ci się i odciąg strzykawką całą zawartość balonika.jeżeli płynu jest mniej niż pisze to uzupełnij np.NaCl0,9%,Jeśli jednak płyn jest cały to znaczy że nie jest tu winny balonik.Pozdrawiam.

Offline

 

#4 2009-06-01 23:53:50

AnkaJ

Member

944330
Skąd: Wągrowiec
Zarejestrowany: 2008-06-22
Posty: 41
Punktów :   

Re: Przeciekający grzybek

Niestety, grzybek już usunięty z wielkimi przygodami. Agnieszka już wogóle nie dostawała dzisiaj nic do żołądka. Wszystko szło bokiem. Jakoś w przetokę stomijną wszedł grzybek i się zablokował. Teraz mamy znowu zwyczajnego PEG-a. Do pierwszego pęknięcia balonika. Dzięki kochani za rady. To był klasyczny grzybek zakończony parasolką.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Oferowane klientom z miasta Chodzież i okolic BetonovĂŠ JĂ­mky Bzenec przegrywanie kaset vhs warszawa spuszczel domowy dentysta rydułtowy wodomierze wrocław cena