Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-06-01 19:17:54

atenaztm

Member

Zarejestrowany: 2009-05-26
Posty: 30
Punktów :   

jeszcze o inhalacjach

lekarze odstawili Tosi inhalacje (miała berodual i sól fiz.) twierdząc, że tylko zwiększają jej ilośc wydzieliny, a problemu z odessaniem nie ma bo nie jest gęsta; za bardzo nie wiem co o tym myśleć; w istocie Małą po inhalacjach trzeba było odsysać co kilka minut ale myślałam że to dobrze bo wydzielina ewakuowała się z płucek, czy rzeczywiście inhalacje powodują wzrost produkcji wydzieliny i są niepotrzebne jeśli nie jest ona gęsta; berodual ma teraz we wziewach do rurki.
Dzięki za każda radę.

Offline

 

#2 2009-06-01 20:08:49

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: jeszcze o inhalacjach

Hmm nie wiem jak to jest u dzieci z rurką ale moja córka nie połyka i myślę że sprawa jest bardzo podobna.Ja robię córce inhalację (sól +woda) dwa ,trzy razy dziennie nawet jeśli nie ma infekcji a wydzielina nie jest gęsta.Oczywiście po każdej inhalacji oklepuję.Może i jest troche wiecej wydzieliny ale uważam że gorzej jest kiedy oskrzela i śluzówki są wysuszone,bo się gorzej oczyszczają.Jesli tylko zauważę zmianę wydzieliny wprowadzam berodual i dużo mucosolvanu,w razie konieczności również pulmicort i tak inhaluję i klepię prawie cały dzień z przerwami ale działa.A może robić inhalacje tylko rano jeśli córka zalewa się wydzieliną wydzielina zagęszcza sie dość szybko zwłaszcza po nocy,więc ja do końca z nich bym nie rezygnowała.W sumie to możesz spróbować bez inhalacji ale przy tym bacznie obserwować wydzielinę ,wiesz każde dziecko jest inne.Pozdrawiam serdecznie.

Offline

 

#3 2009-06-02 08:48:28

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: jeszcze o inhalacjach

Moja Julcia tez juz dawno ma odstawione inhalacje, mamy je robic doraznie czyli jesli Jula tego potrzebuje np gorzej jej sie oddycha lub ma bardzo gesta wydzieline,
inhalacje z berodulau nawilzaja i przez to jest wiecej wydzieliny i trzeba czesciej odsysac.

Offline

 

#4 2009-06-02 10:19:22

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: jeszcze o inhalacjach

leki typu berodual lub ventolin mogą zwiększać ilość wydzieliny, bo ich substancja czynna ma takie działanie jak syropy typu mucosolvan czy ambrosol - czyli rozrzedzają wydzielinę, powodują łatwiejsze odksztuszanie ale i większą produkcję wydzieliny. Dlatego u nas, jeśli są dni, kiedy wydzieliny jest więcej np z powodu rosnących zębów to ograniczam inhalacje, żeby nie stać nad małym non stop ze ssakiem, bo to nie ma sensu, on też się męczy przy ciągłym odsysaniu.

Ze względu na kiepski stan płuc mamy na stałe 2-3 inhalacje z ventolinu w ciągu dnia, no a jak jest infekcja to dołączamy jeszcze pulmicort (to lek sterydowy) i na zmianę inhalujemy nawet 6 x na dobę co 2-3 godziny. U nas się to ładnie sprawdza, infekcje przechodzą po 3-4 dniach, a już po 2 dniach przeważnie jest dużo lepiej.
Pulmicort działa odwrotnie do ventolinu, więc jeśli w czasie choroby po inhalacji z ventolinu mały się kompletnie zalewa, to pulmicort mam podać już po godzinie - i to pomaga uspokoić sytuację.

Inhalacje tylko z soli fizjologicznej po prostu nawilżają więc ułatwiają odessanie wydzieliny i jej rozrzedzenie, ale nie powinny powodować nadmiernej produkcji.
Tyle naszych doświadczeń

Offline

 

#5 2009-06-02 15:24:30

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Re: jeszcze o inhalacjach

Witam.. Tak to prawda że inhalacje zwiększają ilość wydzieliny my też już dawno odstawiliśmy inhalacje... Jedynie jak było za suche powietrze to stosowała nawilżacz powietrza i pomagało...Pulmonolog który prowadzi moją córeczkę zaleca tylko inhalacje przy infekcji... Pozdrawiam Iza

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Seaside Serenity Retreat Palolem Ciechocinek wellness pakiety malowanie elewacji warszawa wodomierze wrocław