Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-06-11 10:47:12

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Łuski Ortopedyczne

Poszukuje kontaktu do producenta łusek ortopedycznych - najchętniej na terenie Warszawy. Kontrakt z NFZ mile widziany


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#2 2008-06-11 11:10:30

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: Łuski Ortopedyczne

My robilismy łuski w  Zakładzie Techniki Ortopedycznej (Warszawa, 022/815 75 04. 32, Kajki 28 pn-pt 8-16) - chyba to ich adres. Maja umowę z NFZ. Ponieważ mamy tam daleko poszli nam na rekę, że wzięli miarę a przy odbiorze jeszcze te łuski dopasowali (wiem, ze zwykle takie firmy każą sobie przyjeźdżać na każda przymiarkę). Łuski robilismy w Warszawie, mimo że mamy bliżej inne firmy, ale tam nam polecono i załatwaliśmy je przy okazji rehabilitacji. Jesteśmy z nich  zadowoleni. Odradzono nam firme Mark-protetik z Konstancina (taką mam informację - ja z nimi osobiście nie miałam do czynienia). Podobno dobre łuski i gorsety (z plastiku) robi też firma Protoma z Poznania i firma "Sol-Polska" Sp. z o.o. Skandynawskie Laboratorium Ortopedyczne w Tarnowskich Górach, ale robienie 3-4 męczących wycieczek ekstra tylko po łuski myślę, ze odpada. Łuski mozesz zobaczyć na stronce Krzysia.Powodzenia.   


http://krzysio2005.googlepages.com/%C5%82uski

Ostatnio edytowany przez aniah (2008-06-11 11:11:37)

Offline

 

#3 2008-06-11 13:23:06

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Łuski Ortopedyczne

Aniah - dzięki. My poprzednie robiliśmy właśnie w Mark-Protetik - firma ma tę zaletę, że za drobną opłatą przyjedzie na pomiar do domu (co przy dziecku respiratorowym ma niewątpliwą zaletę).

Robilismy już u nich jedną łuskę i poza moimo drobnymi uwagami co do terminowości (umawilali się na pomiar i nie przyjeżdzali) nie mam zastrzeżeń. Łuska może cudem techniki nie jest ale jest na tyle lekka że Szymon może w przesunąć ręke z nałożoną łuską. No i spełniła swoje zadanie - dłoń jest prosta


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#4 2008-06-26 11:58:58

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: Łuski Ortopedyczne

Zakład Techniki Ortopedycznej, Kajki 28 tel 0 22 812 09 14 (taki znaleźliśmy jeszcze - powinien działać) Robimy tam kolejne łuski dla Krzysia

Offline

 

#5 2009-02-16 14:46:54

tomasz72

New member

Zarejestrowany: 2009-02-16
Posty: 1
Punktów :   

Re: Łuski Ortopedyczne

Witam, któryś raz osoba pod  nickiem aniah oczernia inne firmy, a szczególnie MArk Protetik(która moim zdaniem jest jak nie najlepszym to jednym  z najlepszych zakładów ortopedycznych w Polsce). Wcześniej ta osoba piała z zachwytu nad otto bockiem teraz widze nad Pane Omiotkiem. Ze względu że jestem osoba amputowaną od wielu lat byłem w każdym z tych miejsc. I nappawde z całym przekonaniem mogę polecić Mark Protetik, Zaczynając od obsługi a kończąc na jakości wykonania. Szczególne wrażąnie robi nowa filia w Konstancinie z doskonałymi warunkami dla Pacjenta Wiec tym bardziej dziwią mnie słowa aniah. Możę jakby ktoś sam się wybrał i zoabaczył, to przestałby wygadywać takie głupoty? Pozdrawiam i przestrzegam przed tą osobą która widocznie ma takie zadanie( czyżby współpraca  z jakąs firma?) Pozdrawiam serdecznie.

Offline

 

#6 2009-02-17 16:56:12

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: Łuski Ortopedyczne

Do tomasz72: Po pierwsze przystepując do forum wypadałoby się najpierw przywitać i przedstawić .
Po drugie nie oczerniam żadnej z firm  - proszę przeczytać DOKŁADNIE mojego posta. Jeżeli chodzi o firmę Otto Bock - nie rozumiem aluzji. A poza tym w praktyce korzystam z różnego rodzaju sprzętu i mam prawo do własnej opinii, a jeżeli się coś psuje mogę o tym informować innych. Takie są prawa wolnego rynku - są firmy i klienci - jedni zadowoleni inni mniej i nie ma co sie zbędnie tym emocjonować. Następnym razem proszę dokładnie czytać a później RZETELNIE komentować.

Ostatnio edytowany przez aniah (2009-02-18 06:19:25)

Offline

 

#7 2009-02-23 13:57:01

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Łuski Ortopedyczne

Witam

poszukuje z regionu śląska pracownii ortopedycznej, która  przyjeżdża na pomiar do pacjenta? Ma z tym ogromny problemik (po prostu chcemy zrobić łuski dla Piotrka) czy ktoś z forumowiczów zna taką, przyjazna dla domowego pacjenta?

Pozdrawiam


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#8 2009-10-11 23:44:27

Betina

Member

Skąd: Manieczki
Zarejestrowany: 2009-10-05
Posty: 26
Punktów :   

Re: Łuski Ortopedyczne

Witam!

Zamierzamy załatwić Adzie łuski ortopedyczne.Od czego trzeba zacząć? Czy Adę musi zobaczyc ortopeda by wypisać zlecenie?

Czy ktoś z Was zamawiał takie łuski w firmie PROTOMA w Poznaniu? My mieszkamy 50 km od Poznania.Czy ktoś z Was zna tą firmę na tyle by ją polecić?A może macie jakiś inny namiar w Poznaniu?

Pozdrawiamy,
Beata z Adą.

Offline

 

#9 2009-10-12 11:41:34

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Łuski Ortopedyczne

Nam zlecenie na łuski (na ręce) wystawił lekarz rehabilitacji (ortopeda tez może), potem tradycyjnie zatwierdzenie przez NFZ.
My dla Antka robiliśmy w Łodzi (bo w Poznaniu nie znaleźliśmy chętnego zakładu) w firmie SOL http://www.solpolska.com.pl/new/
Konieczne są dwie wizyty, na pierwszej robią odlew z gipsu, wg tego odlewu odwzorowują kształt we właściwym materiale, bardzo lekkim, estetycznym, kolorowym. Na drugiej wizycie przymiarka z tego lekkiego tworzywa, docinanie, dopasowywanie gdzie maja być rzepy trzymające ręcę. Gotowe ortezy wysyłaja pocztą. Trwa to ok 2 tygodni.
Ja byłam zachwycona fachowym podejściem, po tym jak ciągle słyszałam że takich małych łusek to sie nie da zrobić. Tam się wszystko da.
Polecam.

Offline

 

#10 2009-10-13 14:28:41

Betina

Member

Skąd: Manieczki
Zarejestrowany: 2009-10-05
Posty: 26
Punktów :   

Re: Łuski Ortopedyczne

Witaj Basik!

Dziękuję za nowy namiar, ale chyba jednak skorzystamy z usług firmy poznańskiej. Dla nas ta Łódź to trochę za daleko, z Adką jeszcze nigdzie nie wyjeżdżaliśmy samochodem. Jak na pierwszy raz trasa do Poznania to i tak będzie wyczyn. Już dzwoniłam do firmy i poznałam szczegóły. Niedługo wybierzemy się. Jak załatwię to dam znać.

Pozdrawiam. Beata.

Offline

 

#11 2009-10-14 17:30:37

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: Łuski Ortopedyczne

Możesz napisać, gdzie w Poznaniu będziecie robić łuski?

Offline

 

#12 2009-10-15 00:27:35

Betina

Member

Skąd: Manieczki
Zarejestrowany: 2009-10-05
Posty: 26
Punktów :   

Re: Łuski Ortopedyczne

Hej anysz!

Firma nazywa się PROTOMA, mieści się na ul. Namysłowskiej 10, tel. (0-61) 822 12 18.

Na razie dzwoniłam i pan poinformował mnie o konieczności przyjazdu z Adą na sporządzenie odlewu gipsowego na wymiar.Trzeba mieć zlecenie od odpow.lekarza (tak jak na wózek) na takie łuski. Koszt -to co dopłaca NFZ +150 zł od sztuki.

Pozdrawiamy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Kowalewo Pomorskie zbiorniki wielokomorowe łączone Flora Hotel hotele w Ciechocinku https://automax.waw.pl malowanie domu warszawa cena