Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-01-13 19:17:41

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

suplementy diety, leki

Czy podajecie dzieciakom jakieś suplementy diety lub leki mające na celu wzmocnienie napięcia mięśniowego?
Jeśli tak, to co podajecie? No i czy obserwujecie ich pozytywne działanie?
Wiem, że niektórzy podają Uteplex na wzmocnienie napięcia mięśniowego, ale my się nie zdecydowaliśmy na podanie tego leku.

Offline

 

#2 2009-01-13 23:41:18

majek77

New member

Zarejestrowany: 2009-01-09
Posty: 7
Punktów :   

Re: suplementy diety, leki

Przylączam się do pytania anysz2 odnośnie suplementów diety.
Nie podajemy Wiktorowi żadnego leku ani preparatu wzmacniającego mięśnie...Slyszeliśmy ,że dobre efekty przynosi podawanie L - carnityny jednak nasza pani doktor neurolog sceptycznie odnosi się do tego suplementu.
Będziemy wdzięczni za każde informacje i wskazówki.

Offline

 

#3 2009-01-15 17:46:55

Ewa Mama Nuli

Member

5230294
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-03
Posty: 192
Punktów :   
WWW

Re: suplementy diety, leki

Polecam Uteplex, jest to suplement diety poprawiający napięcie mięśniowe.
Znam kilka osób z takim problemem, gdzie zażywanie go przyniosło poprawę.
Mam możliwość sprowadzenia tego leku z Francji, koszt 12 euro + koszt przesyłki.
Pozdrawiam.


Cud miłości
www.nulka.blox.pl , www.klejnociki.blox.pl , www.zosia.blox.pl
Forum dla dzieci niepełnosprawnych,ich rodziców i przyjaciół
www.oi.pun.pl

Offline

 

#4 2009-02-09 22:10:01

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: suplementy diety, leki

Z tego co wiem, Uteplex podaje Antkowi Basik z naszego forum. Na swoim blogu opisała działanie leku na Antosia i mam nadzieję, ze nie będzie miała mi za złe, że dam linka do tej notki:
http://anton2001.blog.onet.pl/2,ID362593010,index.html

No ale ważne jest też to, że Antek ma SMA, a to choroba o zupełnie innym podłożu niż miopatia, dlatego w naszym przypadku działanie może być inne.

Z opisu leku na opakowaniu wynika, że:
- Lek jest używany w zaburzeniach pracy mięśni szkieletowych, w leczeniu bólu pleców.
- Przeciwskazanie - alergia na składnik aktywny
- Lek przeznaczony dla dorosłych
- Dawkowanie 3 ampułki dziennie rozpuszczone w pół szklanki wody
- Efekty uboczne - mdłości, zawroty głowy, spinanie (skurcze) mięśni, zaczerwienienie skóry
- Lek dostępny bez recepty
W tłumaczeniu ulotki wspomogła mnie rodzina, tak więc nie jest to profesjonalna informacja.

Majek, przeanalizuj za i przeciw, no i zdecyduj czy chcesz podawać. Ja na razie zdecydowałam się wstrzymać, bo syn miewa (czasem) niekontrolowane skurcze mięśni i obawiam się, że lek może nasilić takie niepożądane reakcje.

Offline

 

#5 2009-02-09 22:51:45

majek77

New member

Zarejestrowany: 2009-01-09
Posty: 7
Punktów :   

Re: suplementy diety, leki

Anysz ,dzięki za informacje.
Zanim zdecydujemy się zastosować Uteplex chcemy mieć pewność ,że ten suplement pomoże i nie wyrządzi szkód w organiżmie synka. Zdobyliśmy telefon do pani neurolog z Wroclawia, która stosuje ten lek u dzieci z SMA. Zasięgniemy  opinii, informacji o ewentualnym dawkowaniu i w oparciu o tą wiedzę podejmiemy decyzję,czy podać go Wiktorowi.
Jak tylko będę miala informacje o stosowaniu Uteplexu u dzieci z miopatią, napiszę na forum
Pozdrawiam

Offline

 

#6 2009-02-09 23:52:55

Ewa Mama Nuli

Member

5230294
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-03
Posty: 192
Punktów :   
WWW

Re: suplementy diety, leki

Pani doktor z Wrocławia jest neurologiem dziecięcym. Znam dziewczynkę z miopatią, która bierze Uteplex z dobrymi rezultatami.


Cud miłości
www.nulka.blox.pl , www.klejnociki.blox.pl , www.zosia.blox.pl
Forum dla dzieci niepełnosprawnych,ich rodziców i przyjaciół
www.oi.pun.pl

Offline

 

#7 2009-02-10 11:52:51

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: suplementy diety, leki

Anysz nie mam Ci za złe absolutnie, ja przegapiłam ten wątek, dlatego nic nie pisałam.

Potwierdzam, że w dalszym ciągu pojawiają się skurcze mięśni (szczególnie w nogach), bardzo pilnuję by rozćwiczać te partie ciała.
Ogólnie jednak widzę pozytywny wpływ na wzrost siy i aktywności Antka.
Podkreślam, suplement  stosujemy od ok 2 miesięcy, więc odczucia mogą się jeszcze zmieniać.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HĂŠbergement Sydney fryzjer dla psów gliwice pakiety spa Ciechocinek transferpolska poxilina wrocław