Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2007-04-24 18:09:49

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Sól fizjologiczna

Czy wiecie gdzie można kupić w większej ilości i taniej sól fizjologiczną do płukania cewników? Już mam dosyć latania po aptekach, gdzie mają tylko 4-6 butelek...


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#2 2007-04-25 00:26:55

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

Re: Sól fizjologiczna

proponuję-Cezal, a tak na marginesie to sól fizjologiczną otrzymuję z Sue Ryder, w  dużych 0,5l butelkach. Sól fizjologiczną używam jedynie do odssysania, natomiast do płukania drenu od ssaka zwykłą wodę z kranu, a cewniki zawsze jednorazowo. Pisze to bo nie dokońca zrozumiałam co znaczy-do płukania cewników
Ps. może  powinnyśmy na forum wymienić się informacjami co kto dostaje z Sue Ryder bo z tego co sie zorjetowałam to "co się wywalczy to się ma"

Offline

 

#3 2007-04-25 07:55:36

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Sól fizjologiczna

No własnie Judyta jak wywalczyłaś sobie sól u Sue Ryder?


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#4 2007-04-25 11:51:54

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

Re: Sól fizjologiczna

Po prostu zadzwoniłam i poprosiłam o sól uzasadniając, że to nalezy do pielęgnacji tracheostomi. Trochę się opierali ale dodałam że NFZ określa jasno że:program wentylacji domowej musi stworzyc dziecku maksimum bezpieczeństwa, a więc idąc dalej aby efektownie dziecko odessać potrzebna jest sól, i to zadziałało. Dostaję jeszcze gaziki po tracheo, rękawiczki jałowe i zykłe. Filterki na rurkę, cewnilki, rurki i osprzęt do respiratora(rury koniecznie co 2 miesiące) ale to chyba wszyscy doistają
PS.nie udało mi się wywalczyć soli w ampułkach tylko w butelkach 0,5l lub 0,25 l- ale w warunkach domowych można z takiej soli korzystac parę dni.

Offline

 

#5 2007-04-26 00:50:53

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: Sól fizjologiczna

My dostaliśmy do tej pory niewiele (cewniki - ale nie starczy żeby każdorazowo wymieniać, filrtry na rurkę, rury jednorazowe), czekam na noski (kiedy Jula jest odłączona), rurki tracheo, gaziki, złączki i nie wiem co jeszcze (podobno wysłali już, ale ja jestem w domu 3 tygodnie???)... Co do odsysania płuczę solą cewnik po odessaniu z rurki, a potem zostawiam w soli do kolejnego użycia (sól trzymam 1 dobę - chyba że mi nie wystarcza), a cewniki zmieniam kilka razy na dobę. Do buzi płuczę cewniki w wodzie przegotowanej... Tak mnie instruowali w szpitalu... Trochę zamotałam (ale chyba wiecie o co mi chodzi?)


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
New Teddy's on the Beach https://www.berlin-hotel.pl https://www.hotels-world.pl spuszczel domowy dentysta rydułtowy wodomierze wrocław cena