Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-06-16 13:14:27

Ewka_C

Member

12174
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 67
Punktów :   

wózek Kimba

Ma kilka pytań do osób, które kupiły ww wózek.
Mam składać zamówienie na Kimbę 2 z platformą na respi.
Sprzedawca dostał już odpowiedź od firmy Otto Bock jakie będą wymiary platformy do naszego sprzętu (43cmx62cm) ale jest jedno ale ... siedzisko będzie tylko i wyłącznie przodem do kierunku jazdy. To mi nie odpowiada bo chciałabym widzieć dziecko na spacerze. Dzwoniłam do dystrybutora Otto Bocka na Polskę w Poznaniu, oni skierowali mnie do firmy ORTO SERVICE z Konstancina-Jeziorna i tam mnie poinformowano, że rzeczywiście tak robi Otto Bock. Mogę tylko sama przerobić wózek za 1500 ale tracę gwarancję. I teraz jestem skołowana na maxa bo jak oglądam Wasze zdjęcia to widzę dużo wózków z platformą i tyłem do kierunku jazdy. Stąd moje pytanie jak ta sprawa wygląda u Was?
I jeszcze jedno jakie macie zabezpieczenia dla swoich dzieci? Jędrek jest wiotki i myślałam zamówić dodatkowo zagłówek (ale nie ten zitegrowany), pelota piersiowo-barkowa, pas miedniczy, klina nie zamawiam bo chciałabym żeby Jędrek jeździł z nóżkami wyprostowanymi, siedzisko wysunę maksymalnie a wtedy klin nie ma racji bytu.
Co prawda ten Pan z firmy ORTO SERVICE trochę mi namieszał w głowie bo namawiał  mnie żebym kupiła zwykłą Kimbę 2 (wtedy nie ma będzie problemu z ustawieniem siedziska tzn będzie mogło być w kierunku jazdy i przeciwnym) i  a oni mi sam dorobi półkę na respi i ssak. Sugerował mi również inne dodatki do wózka: pas czteropunktowy, klin, zagłówek, peloty piersiowe.
Napiszcie mi co wy kupowaliście z dodatków jako zabezpieczenie dziecka w czasie jazdy wózkiem. I jeszcze co z tym kierunkiem jazdy w wózku z platformą na respi.

Ostatnio edytowany przez Ewka_C (2008-06-17 11:12:35)

Offline

 

#2 2008-06-16 14:10:36

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: wózek Kimba

Ja odnośnie zabezpieczeń. Jeżeli chodzi o pas czteropunktowy, to nas pan namówił, ale nie jesteśmy zachwyceni, bo chcieliśmy aby trzymał Krzysia prosto przy oparciu (żeby się dziecko nie garbiło, ale tak się nie da), więc nie polecamy. Zagłówek niezintegrowany jest OK i peloty piersiowe wg mnie są bardzo istotne (to są takie peloty podobne wyglądem do zagłówka niezintegrowanego, ale mocowane niżej na tułów) - te peloty rzeczywiście trzymają wiotki tułów prosto, zeby nie było skrzywień, ale trzeba je dość ciasno dopasować. Klina nie mamy, ale nam powiedziano, ze klin jest bardziej dla dzieci spastycznych niż wiotkich. Jeżeli chodzi o pasy, to dobrze dziecko trzyma się w pelocie piersiowo-barkowej (siedzi prosto) i spodenkach siedzeniowych (nie zsuwa się) - my to domówiliśmy ekstra i nadal czekamy na dostawę. Pas miedniczym to zwykły pas pojedynchy zapinany na wyskokości miednicy, ale dla dziecka ogólnie wiotkiego to stanowczo za mało.
Na stronie Otto Bocka widać niektóre dodatki. http://www.ottobock.pl/

Offline

 

#3 2008-06-16 20:37:33

Ewka_C

Member

12174
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 67
Punktów :   

Re: wózek Kimba

a może ktoś mi podpowie jak to jest z tym kierunkiem jazdy z platformą na respi?

Offline

 

#4 2008-06-16 22:21:10

annanie

Member

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-04-24
Posty: 102
Punktów :   
WWW

Re: wózek Kimba

Mamy Kimbę_2 z platformą pod respirator - zwykle wozimy w nim Natalkę TYŁEM do kierunku jazdy - po prostu przy uchwycie wózka jest poprzeczny drążek (widać go np. tu: http://naszanatalka.w.interia.pl/Nat_20 … oludki.jpg lub tu: http://naszanatalka.w.interia.pl/Nat_20 … zatata.jpg) i chcąc wieść dziecko PRZODEM do kierunku jazdy nie da się dziecka bardziej położyć, musi ono siedzieć wówczas dość wyprostowane.
Przekłada się zarówno siedzisko w stosunku do podstawy jedznej, jak i można przekręcić "podstawkę" pod respirator, tak, aby respirator nie był pod / miedzy nogami dziecka.

Ewka_c: Nie bardzo wiem, co tu jest do przerabiania, jeśli chcesz widzieć twarz dziecka... - wystarczy przełożyć siedzisko.

Tata_Natalki

Offline

 

#5 2008-06-16 22:37:54

Ewka_C

Member

12174
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 67
Punktów :   

Re: wózek Kimba

http://antek2001.blog.onet.pl/6,0,0,album.html

Znalazłam to zdjęcie na blogu Basi mamy Antka czy te pasy w pachwinach to te spodenki siedzeniowe czy pas miedniczy?

Offline

 

#6 2008-06-17 09:45:27

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: wózek Kimba

Ewka to są spodenki siedzeniowe.
Ja odczepiłam sama drążek poprzeczny i przekładam siedzisko w obie strony (z tym, że Antek mało waży).
Pierwsze słyszę też, że platforma jest przeszkodą do zmiany kierunku jazdy.
My jeździmy w zależności od sytuacji w obie strony, chociaż Antek zdecydowanie woli przodem, bo wtedy wszystko widzi.
Ja jestem średnio zadowolona z pelot piersiowych, przy Antka skrzywieniu bardziej uwieraja niz pomagają, więc jeździ w sznurówce.
Negatywnie zaskoczyła mnie też waga wózka, czego wcześniej nie doczytałam. Przy wkładaniu do bagażnika ja sie poddaję, sama nie dam rady.
Za tą cenę mam kilka ale do tego wózka.
Aha jeszcze mi sie przypomniało, że Kimba 2 jest szeroka w podstawie i nie w każde drzwi się mieścimy:(

Offline

 

#7 2008-06-24 20:59:18

Alisha

Member

Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 96
Punktów :   

Re: wózek Kimba

Witam,
Od niedawna mamy wózek Kimba, posiadamy mały respirator Elisee i za radą pana z Otto Bocka nie zamawialiśmy półki na respirator nasz mieści się w koszu standardowo umieszczanym pod wózkiem.
Nie przydają nam się pasy 4-punktowe i nie używamy pelot piersiowych.
Z innych spostrzeżeń to nowa tapicerka niby jest powietrzo-przepuszczalna,ale moja córka poci się w niej strasznie i bez dodatkowego np. z flaneli przykrycia nie dajmy rady zwłaszcza teraz w lecie.
Ponoć jest wózek dla wiotkch dzieci z innej firmy-półka na respirator, na ssak i jesli będziemy potrzebowali kolejnego wózka to zdecydowanie już nie Kimba...

Ostatnio edytowany przez Alisha (2008-06-24 21:00:02)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Проживание Башка spa Ciechocinek