Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2007-10-20 19:49:29

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

krew w rurce

Czy zdarzyło się wam odessać z rurki krew? Dziś w szpitalu trochę się przeraziłam bo wycigąjąc końcówkę ssaka zauważyłam mały krwawy strzępek. Pielęgniarka mnie uspakajała, że to się czasem zdarza, że mam się nie przejmować, bo się zaleczy samo, no a nie da się w końcu nie odsysać. Mały ma zapalenie płuc i zastanawiam się, czy takie krwawienia to faktycznie "tylko" podrażnienie związane z odsysaniem, czy też choroba się tu przyczyniła. Czy krwawienie może być spowodowane złym wykonaniem odessania? Poza tym tak naprawdę dotarło do mnie, jakim inwazyjnym zabiegiem jest niezbędne w końcu odsysanie. Oczywiście cały czas się zastanawiam, czy to go boli...

Offline

 

#2 2007-10-20 20:21:04

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: krew w rurce

Nam się czasem to zdarza. Albo za daleko wsadzimy cewnik albo, zwłaszcza przy częstym odsysaniu zdarza się, że uszkadza się śluzówka. Nam nasz lekarz przepisał lidokainę w sprayu, którą pryskamy cewnik przed odsysaniem - trochę znieczula no i daje lepszy poślizg.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2007-10-20 20:36:59

annanie

Member

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-04-24
Posty: 102
Punktów :   
WWW

Re: krew w rurce

Tak zdarzyło nam się kilka razy odessać skrzep / strzępek/czy mieszaninę wydzieliny i krwi - zwykle było to w sytuacji zapalenia płuc i/lub bardzo częstego i głebokiego odsysania. Zaleczy się to bez jakiejkolwiek ingerencji medycznej. Mysle, że jest to dość mocne przeżycie dla dziecka, ale i rodzic też ma "mieszane uczucia" - przyjnajmniej miałem, jak sobie uświadomiłem co robię. Choć zwykle przy zapaleniu płuc Nasza_Natalka traciła z nami kontakt, więć może i mniej to czuła...
Stosowanie koflatora eliminuje konieczność głębokiego odsysania, więc już podczas ostatniego zapalenia płuc chyba nie mieliśmy takiego zdarzenia.
Szybkiego powrotu do zdrowia. Pozdrawiam

Tata_Natalki

Offline

 

#4 2007-10-20 20:40:15

Ewa_Iza

Member

Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 112
Punktów :   

Re: krew w rurce

Nam też się to zdarza to nic grożnego .Ja polewam cewnik solą fizjologiczną i przed każdym odessaniem wlewam parę kropli soli do rurki to troche rozżadzi wydzieline

Offline

 

#5 2007-10-21 09:15:24

lale3kalale3k

Member

15745180
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 199
Punktów :   
WWW

Re: krew w rurce

I nam się to zdarzyło 2 albo 3 razy- właśnie w wyniku zbyt głębokiego włożeniu cewnika do rurki, lub przy wymianie rurki, kiedy uszkodzony został ziarniak(?) i trochę krwi dostało się do tracheo.


www.spij.blog.onet.pl "Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry" (*)(*)(*)

Offline

 

#6 2007-10-21 16:11:26

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: krew w rurce

Krew w rurce to efekt wysuszenia sluzówki przy częstym odsysaniu, a szczególnie w okresie kiedy włącza sie grzejniki i wysusza powietrze.
Antkowi w sezonie grzewczym zmienia sie tez często wydzielina na bardziej lepką, częściej robią sie "glutki". Warto zadbać o nawilżanie w pomieszceniu.
Zdrówka życzę .

Lale3: to ziarnina, czyli narośl która czasami powstaje przy wymianie rurki jako reakcja na cialo obce wprowadzane do tchawicy, lub zbyt głębokie manewrowanie cewnikiem. Trzeba wtedy bardzo ostroznie odsysac by się samo zagoiło.

Offline

 

#7 2007-10-23 20:51:06

moniq33

Member

Skąd: lublin
Zarejestrowany: 2007-04-01
Posty: 139
Punktów :   
WWW

Re: krew w rurce

nam tez czasami sie zdaża odessac odrobinkę krwii, na szczęscie bardzo żadko

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Нуска кОнОк уКу przegrywanie kaset vhs łódz separacja metali przegrywanie kaset vhs przegrywanie kaset vhs. hotele w Ciechocinku https://automax.waw.pl malowanie domu warszawa cena