Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2007-09-25 22:31:13

kamila

New member

Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 2
Punktów :   

co po??

Witam,
nie jestem rodzicem ale moj przyjaciel mial ciezki wypadek po ktorym byl w spiaczce i nie mogl sam oodychac przez co mial zrobiona tracheotomie.
Mam pytanie jak bedzie wygladala sprawda teraz kiedy juz sam moze oddychac a ona byla mu potrzebna tylko do respiratora? Czy w ogole istnieje mozliwosc wyjecia teraz takiej rurki <nie wiem czy dobrze to okreslilam> i nie wiem... rana sie zablizni lub potrzebne sa jakies zabiegi? nie mam najmniejszego pojecia wiec moze ktos z was moglby mi pomoc...
z gory dziekuje, Kamila

Offline

 

#2 2007-09-26 08:12:24

moniq33

Member

Skąd: lublin
Zarejestrowany: 2007-04-01
Posty: 139
Punktów :   
WWW

Re: co po??

Witaj Kamilo:)
oczywiście, że istnieje możliwość wyjęcia rurki tracheotomijnej-jeżeli Twój znajomy jest już na tyle silny aby dać sobie rady bez niej. Decyzja kiedy to nastąpi należy do lekarzy. Oni muszą być pewni, że to jest właściwy moment, a co do zagojenia, to słyszłam, że samo zamknięcie otworu, to jest kwestia paru dni, do tego dochodzi zagojenie rany, co trwa trochę dłużej. Zapewne blizna zostanie, ale są maści, kremy które złagodzą blizne-czasami nawet jest bardzo mało widoczna, będąc na oit widziałam kilakrotnie jak to wygląda po wyjęciu i zagojeniu. Tak, że życze duzo zdrowia Twojemu znajomemu i cierpliwości-każdy problem da sie jakos rozwiązac

Offline

 

#3 2007-09-27 23:19:30

kamila

New member

Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 2
Punktów :   

Re: co po??

Wielkie dzieki za odpowiez

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Марса-эль-АНаП Kingstons Finest - Centrally Elegant ehotelsreviews https://www.hotelstayfinder.com/ Noclegi SantĘźAgata sui Due Golfi spuszczel domowy dentysta rydułtowy wodomierze wrocław cena