Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2011-07-23 07:38:37

 Smarmen

Member

Skąd: Świętokrzyskie
Zarejestrowany: 2011-05-29
Posty: 47
Punktów :   
WWW

Niedasie

Witam cieplutko
Ostatnio owładnął mną jeden temat i nie daje mi spokoju: chodzi o niedasie.
Wszyscy wiemy, że istnieją a jednak trudno znaleźć jakiekolwiek kompendium wiedzy w tym zakresie.
Dlatego postanowiłem rozpracować problem i stworzyć jakieś monumentalne dzieło, bo kiedy (wreszcie) wyginą, jak dinozaury, niech chociaż to zostanie ludzkości na pamiątkę:)
Ustaliłem już, że stwory są niesłychanie wredne, skuteczne i bardzo niebezpieczne a jak słusznie twierdzi Gofer na swym blogu, mogą być nawet przyczyną śmierci! Wiem, że zawsze chodzą stadami – stąd zawsze mówimy w liczbie mnogiej - o niedasiach, bo czy kto kiedy słyszał o jednym niedasiu?
Wiem również, że język, jakim się posługują niedasie zawiera tylko jedno słowo - oczywiście "niedasię", ale poprzez tysiące emocjonalnych odmian umożliwia to niedasiom niezwykle skuteczne wypowiadanie się w każdym możliwym temacie.
Jednak stale rozbijam się o brak informacji – niestety

Dla przykładu: Jak wyglądają niedasie? Niby drobiazg, ale jak się o czymś pisze, to wypadałoby „toto” pokazać.
Wiemy jak wyglądają krasnoludki czy smerfy, ale niedasie???
Kiedy zagaduję o niedasie swoich mądrych przyjaciół, wówczas widzę jakie straszliwe skutki niesie nawet sama rozmowa o nich. Po usłyszeniu pytania przyjaciele najpierw rozglądają się na boki, przyglądają mi się uważnie, następnie zaczynają się jąkać, po czym stwierdzają, że właśnie strasznie im się spieszy!!! Wczoraj zapytałem o to naszą przyjaciółkę Renatkę. Ta spojrzała na mnie badawczo, po czym ze współczuciem przeniosła spojrzenie na moją Anię i powiedziała – cytuję: „Yyyyy? Aaaa!”

Sami widzicie Kochani – bez Was ani rusz!
Dlatego proszę o pomoc – obojętnie w jakiej formie. Napiszcie o zauważonych przez Was cechach niedasiów, o ich przyzwyczajeniach, metodach działania, miejscach najliczniejszego występowania, o tym jak sobie z nimi radzicie  itp. Jeśli macie jakieś fotografie, rysunki czy choćby ślady stóp (jak w przypadku Yeti), to wysyłajcie.
A może Wasze Dzieciaczki wiedzą jak wygląda stado niedasi i narysowałyby je?
Będę wdzięczny za każdą pomoc!
Tylko nie wysyłajcie mi adresów pt. „znam świetnego psychiatrę” – i tak nie skorzystam
Buziaczki!

Ostatnio edytowany przez Smarmen (2011-07-23 08:21:23)

Offline

 

#2 2011-07-23 22:30:09

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Niedasie

hmmm ja za "niedasia" to raczej uważałabym czynność, której z pozoru osoba niepełnosprawna nie jest w stanie wykonać a nie ludzi.

My niedasie znajdujemy, pokonujemy a te pokonane kolekcjonujemy. Czego i innym życzę.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2011-07-24 10:05:15

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Niedasie

Ojej "niedasie" kto ich nie zna, one są chyba wszędzie. To wredoty jakich mało. Długo wierzyłam, że takie stworki w ogóle nie istnieją aż do czasu mojego bliższego kontaktu z nimi. Na pozór łagodne osobniki udające wszechogarniającą bezradność. Są jednak bardzo podstępne, gdyż swą wszechoogarniającą bezradnością paraliżują osoby z otoczenia, zabierają chęci do życia i działania.
My dokonaliśmy podziału ich na:

1. Niedasie, które zadomowiły się w naszym otoczeniu na dłużej
2  Niedasie , które odwiedzają nas na chwilkę

Mamy 5 zasad postępowania z Niedasiami:

1. Z niedasiami się nie "pieścimy"
2. Kontaktujemy się z osobami silniejszymi od nas by pomogły nam wyrwać nas ze szponów niedasiów
3. po kontakcie z niedasiami konieczna jest kwarantanna, gdyż taki kontakt bardzo rozładowuje życiowe akumulatorki i konieczna jest wtedy odbudowa psychiczna i fizyczna.
4. Trzymamy się zasady, że nie ma sytuacji bez wyjscia
5. Staramy się omijać niedasie szerokim łukiem

Ostatnio edytowany przez atusia (2011-07-24 12:23:21)

Offline

 

#4 2011-07-24 11:58:57

beata

Member

Zarejestrowany: 2007-12-19
Posty: 20
Punktów :   

Re: Niedasie

Moje "niedasie" są bardzo klarowne i wbrew pozorom przejrzyste - to po prostu brak wokół ludzi i środków finansowych, jak to wygląda-łatwo sobie wyobrazić, więc zdjęć nie będzie .
Reszta to WSZYSTKO DA SIĘ - przynajmniej w moim przypadku.

Offline

 

#5 2011-07-24 21:34:59

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Niedasie

Dla mnie niedasie istniały do czasu, kiedy to wielu Mądrych skutecznie mi to wmawiało, że z takim dzieckiem NIE MOŻNA tego, nie da się tego itd, itp (czyli rady teoretyków).

Z czasem minął pierwszy szok, pierwsze strachy, zaczęliśmy stawiać maleńkie kroczki w przód by się  przekonać czy rzeczywiście nie da się  i co się okazało , że wielu z nich najzwyczajniej nie ma, były tylko w mojej głowie.

Niedasie to strachy wpędzone do głowy wystraszonym bliskim.

Teraz niedasiów oswoiliśmy bardzo, do tego stopnia, że dla naszego syna nie ma rzeczy niemożliwych, czyli dla niego niedasie nie istnieją.
I to jest chyba najfajniejsze, nie?

Ps. ważne by trafić na takich ludzi jak tu np na forum, którzy uczą wciąż walczyć z przeciwnościami-niedasiami, którzy pokazują, że najpierw trzeba sprawdzić czy aby na pewno się nie da.

Offline

 

#6 2011-07-26 20:25:20

 Smarmen

Member

Skąd: Świętokrzyskie
Zarejestrowany: 2011-05-29
Posty: 47
Punktów :   
WWW

Re: Niedasie

Właśnie dostałem anonimową informację:

Niedasie, podobnie jak ludzie,  bardzo chętnie zakładają różne partie czy stowarzyszenia.
Najbardziej znana jest Niedasiowa Federacja Zgryzoty.

Podpisano: Życzliwy

Nie wiem, co o tym myśleć ?

Offline

 

#7 2011-07-27 15:39:07

Puchatek

Member

Call me!
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2009-06-28
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: Niedasie

dla mnie bomba:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa mnichovo-hradiste.ebetonovejimky.cz Ciechocinek spa