Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2011-03-07 07:21:49

monika1997_2007

New member

Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 9
Punktów :   

ulga rehabilitacyjna 2010

Jak wygląda ulga rehabilitacyjna , w związku z używaniem samochodu osobowego? Podobno należy udokumentować, że samochód używany jest na dowożenie osoby niepełnosprawnej na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne? Czy wizyty w specjalistycznych poradniach typu pulmonolog, laryngolog czy gastrolog można pod to podciągnąć?Czy ktoś z Was był kontrolowany przez Urząd Skarbowy i jakimi dokumentami musiał to potwierdzić?

Offline

 

#2 2011-03-07 09:27:32

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: ulga rehabilitacyjna 2010

Zgodnie z ustawą: "Nie trzeba dokumentować wydatków ograniczanych kwotowo, dotyczących:
(...)
    * wydatki na samochód - używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność (współwłasność) osoby niepełnosprawnej zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci niepełnosprawne, które nie ukończyły 16 roku życia, dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne - w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 2.280 zł"

Niestety zdarzają się sytuacje, w których pojedynczy urzędnicy przyczepiają się i każą sobie przywozić zaświadczenia
Ja osobiście nie miałam takiej kontroli, ale znajoma z osiedla tak. Tu znalazłam coś na ten temat:
http://www.podatki.biz/sn_autoryzacja/l … kulu=10244
http://www.podatki.biz/sn_autoryzacja/l … kulu=13266


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#3 2011-03-07 11:17:34

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: ulga rehabilitacyjna 2010

W zeszłym roku przeszłam przez kontrolę mojego zeznania rocznego. Pani z Urzędu do ulgi za paliwo wystarczyła kopia orzeczenia o niepełnosprawności, aczkolwiek słyszałam, że niektóre US żądają dowodu na to, że dziecko jest dowożone na rehabilitację.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#4 2011-05-05 08:58:12

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: ulga rehabilitacyjna 2010

Dowiedziałam się ostatnio, że jeden z urzędników US w naszym mieście zakwestionował ulgę na paliwo, gdyż dziecko nie miało w orzeczeniu symbolu 05-R (uposledzenie narządu ruchu) jako jednej z przyczyn niepełnosprawności. Czy spotkaliście się z taką interpretacją?

Offline

 

#5 2011-05-05 22:23:17

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: ulga rehabilitacyjna 2010

Nie słyszałam o takim zapisie.
Ja odliczam ulgę na paliwo od lat i nigdy nie miałam z tego powodu żadnych wyjaśnień urzędniczych (obym tylko nie przechwaliła ale nasz US słynie  z przychylności dla petentów)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Биканер Проживание Сингапур hotel wellness w Ciechocinku