Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2010-12-28 22:38:59

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Problem z brzuszkiem

Od jakiegoś czasu Daria ma problemy z brzuchem.Zwłaszcza rano beczy i postękuje,po śniadaniu muszę ją z godzinę trzymać aż jej się porządnie odbije ,dopiero się uspokaja.Problem rozpoczął się odkąd zaczęłam podawać jej odżywki.Najpierw była na Nutrini i Nutrisonie energy po których wymiotowała.Teraz jest na Osmolite i jest lepiej trawi,nie ma zalegań ,nie ulewa tylko to beczenie poranne zostało.Słyszałam że niektóre mamy podają swym dzieciom na Pegach czy sondach różne preparaty osłonowe na żołądek np Polprazol.Daria jest pod opieką żywienia w CZD ale nikt do tej pory nie zasugerował nic z tych żeczy chociaż zgłaszałam problem.Chciała bym wiedzieć czy ktoś miał podobny problem

Offline

 

#2 2010-12-29 11:14:11

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Problem z brzuszkiem

To o czym piszesz wygląda na zaburzenia jelitkowe, ale nie jestem lekarzem. Odżywki mają wspaniałą zawartość, wszystko co najlepsze w takiej małej buteleczce, ale nikt nie zastanawiał się jak to będzie przyswajane. Mój synek jest na infratini, podobno odżywka doskonała dla dzieci z niską wagą i karmionych przez Peg, ale zaobserwowałam, że zwykłe mleczko deserki 40 ml trawi w godzinę , natomiast infatrini czasami ma problem z trawieniem w ciągu 2,5 h. Bywało, że musiałam rozcieńczać wodą. Spróbuj nie podawać przez dwa dni. I poobserwuj. Może to co podajesz przed odżywką wpływa na to, że tworzą się gazy w jelitach, które powodują ból. Spróbuj może też ze zmniejszeniem ilości. Jeśli podajesz 100ml podaj mniej i obserwuj. Dobrze byłoby by chociaż troszkę skorzystała z tych wartości, które niesie odżywka. Czasami w takich sytuacjach dobrze podać infacol lub espumisane. Leki osłonowe tj. polprazol super na chorobę wrzodową, podrażniony żołądek od leków, ale przy takich bólach o których piszesz chyba nie będzie potrzebny, bo ból ten wiązałabym z reakcją na  odżywkę, chociaż nie zaszkodzi sprawdzić czy nic z żołądeczkiem się nie dzieje.

Pewnie nie pomogłam....
Pozdrawiam

Offline

 

#3 2010-12-29 15:47:27

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: Problem z brzuszkiem

Dziękuję bardzo za odpowiedz.Pewnie ,że pomogłaś.Spróbuję na kilka dni odstawić odżywki i zobaczyć co się będzie działo.Nie chce z nich całkiem rezygnować bo Darka chudziutka jest i wiem że zwykłym jedzeniem nie uda mi się ją podtuczyć i dostarczyć tylu wartości odżywczych.To Osmolite podobno zawiera wyciągi tylko z naturalnych produktów i tak niby jest ok tylko te gazy.Spróbuję kupić jej jej Infacol.Dziękuje jeszcze raz:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
potracheotomii.pun.pl konstrukcje stalowe częstochowa nocleg ciechocinek komornik warszawa ursus malarz warszawa cena