Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2010-07-21 10:57:02

księciunio

Member

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 30
Punktów :   

refluks

proszę mi powiedzieć na czym polega badanie na wykrycie czy dziecko ma refluks.

Offline

 

#2 2010-07-21 12:58:23

lnika4

Member

1732891
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-07-08
Posty: 78
Punktów :   
WWW

Re: refluks

to zależny w jakim wieku; jak Dawidek nie miał jeszcze roczku to miał robione USG, a potem jak był starszy to wyglądało to już jak RTG i w trakcie był pojony

pozdrawiam


Lucyna Mama Dawidka SMA, 4 lata
www.dawid-nagorski.pl

Offline

 

#3 2010-07-21 13:13:39

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: refluks

SA różne badania.Ja znam trzy.PH-metria (nie wiem czy tak to się pisze)chyba jest najskuteczniejsza polega na tym że zakładają dziecku do żołądka taką cienką sondę podłaczoną do monitorka(podobny jak w badaniu np holterowskim).No i zostawia się dziecko z ta sonda chyba dobę i później odczytuje wyniki.Jest jeszcze pasaż przewodu pokarmowego i scyntygrafia zawsze mylę które jest które ale oba mniej więcej wyglądaja podobnie.Podaje sie dziecku kontrast i robi właśnie w jednym badaniu jedno zdjęcie Rtg a w drugim serię zdjęć w określonym odstępie czasu.Wszystkie badania sa bezbolesne

Offline

 

#4 2010-07-22 13:05:10

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: refluks

Wiosną w domu robiliśmy właśnie PH metrię. Podobno to najskuteczniejsza metoda wykrycia refluksu. Doktor przyniósł małe urządzenie z elastyczną sondą, którą założyłam przez nos do żołądka. Długość sondy określił lekarz. Po 24 godzinach wyjęcie sondy i odczytanie wyników - w szpitalu. Badanie bezbolesne, choć mam wątpliwości czy zawsze skuteczne. U nas wykazało, że refluksu nie ma. W związku z tym liczyliśmy ,ze po założeniu PEGa, kiedy już sonda w nosie nie będzie podrażniała przełyku, skończą się wymioty. Niestety, jest tylko minimalnie lepiej i właściwie cały czas trzeba bardzo uważać, żeby nie przegiąć z wielkością posiłku lub uważać z odsysaniem nawet do godziny po jedzeniu.

Offline

 

#5 2010-07-30 23:23:08

mihalina

Member

Skąd: wa-wa
Zarejestrowany: 2009-04-29
Posty: 40
Punktów :   

Re: refluks

anysz
Musisz uzbroić się w cierpliwość, bo problemy z wymiotami zostaną - z biegiem czasu coraz mniejsze, ale zawsze. Przy Heli do tej pory (a ma pega, bez antyrefluxu, prawie 4 lata) trzeba uważać przy odsysaniu po jedzeniu (szczególnie po nutrini i frebini). Nam pomaga też to, że H. w ciągu dnia głównie siedzi a tu grawitacja jest sprzymierzeńcem.
pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
potracheotomii.pun.pl nocleg w ciechocinku