Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2010-07-07 13:53:42

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

Wakacje za granicą

hej

chciałam was spytać czy macie własne doświadczenia z podrózy na wakacje za granice? a moze znacie temat z opowiadań?przymierzamy się z mężem do wyjazdu do włoch w przyszłym roku, zdając sobie sprawę, że to nie bułka z masłem, zamierzamy sie odpowiednio przygotować, dlatego zaczynam zbierac informacje.

ps. mam nadzieje że nie uznacie mnie za szaloną i niodpowiedzialną matkę
na razie ta podróż jest w sferze marzeń...

pozdrawiam słonecznie

Offline

 

#2 2010-07-08 16:16:10

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: Wakacje za granicą

Cześć, nie dziwię się takim marzeniom tylko się pod nimi podpisuję
Myślałam kiedyś, czy to w ogóle możliwe i wydaje mi się, ze głównym problemem do rozwiązania jest ubezpieczenie medyczne na wyjazd. No bo sprzęt podstawowy i zapasowy jesteś w stanie skompletować i zapakować, opiekę dziecku zapewnisz, ale gdyby coś się stało - to nie mam pojęcia jak sobie poradzić z opieką medyczną, np na wypadek infekcji, która skończyła by się pobytem w szpitalu. Większość ubezpieczeń wyjazdowych kupowanych dodatkowo zastrzega, ze w przypadku chorób przewlekłych, leczenie wywołane chorobą przewlekłą nie będzie objęte ubezpieczeniem. No a w przypadku naszych dzieciaków, to praktycznie każde "zdarzenie" można wytłumaczyć "chorobą przewlekłą". Więc przede wszystkim musiałabyś pogadać z ubezpieczycielem, czy w ogóle masz szansę na wykup takiego ubezpieczenia, żeby objęło pomoc dziecku w razie czego.
Co do podróży - to chyba lepiej samolotem, bo krócej. Wiem, że niektóre firmy godzą się na przewożenie osób, które są np. tlenozależne.
No a podróż autem też można zaplanować na kilka dni z przerwami w ciekawych miejscach, więc to pewnie nie problem.
Niektóre kraje Europy mają trochę inne gniazda elektryczne, musiałabyś się upewnić, ze tam gdzie jedziesz, podłączysz się do prądu....
Chyba fajnym pomysłem na podróż mogą być wakacje z przyczepą. Nowoczesna przyczepę, która jest właściwie domkiem jednorodzinnym można pożyczyć i masz wszystko na miejscu.

U nas marzenia o wakacjach za granicą realizujemy póki co bez dziecka. Sprowadza się to do pewnych ograniczeń.
Załatwiam 2 opiekunki, które są  z małym na stałe jak nas nie ma. Jedziemy nie dłuzej niż na tydzień, w związku z tym wybieramy miejsca, do których w miarę łatwo i szybko można dolecieć. Czyli miejsce docelowe - europa, wylot z naszego miasta. Koszt takich tygodniowych wakacji to tyle co normalnie wakacje 2 tygodniowe, bo połowę kosztów to pielęgniarki w domu. Trochę boli kieszeń, ale mam choć krótkie wakacje z mężem, odpoczywamy również od dziecka i problemów medycznych.

Offline

 

#3 2010-07-13 18:17:21

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

Re: Wakacje za granicą

anysz2 dzieki za odpowiedz
tym moim marzeniem zarazilam kilkoro innych rodziców, i byc moze pojedzie nas wiecej
wprawdzie tylko moja corka i jej kolezaka sa z rurka ale zawsze to razniej.

ps. zaczelam od szukania ubezpieczenia

pozdro

Offline

 

#4 2010-07-21 21:28:00

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Wakacje za granicą

Wyjeźdżając za granicę na terenie krajów Unii Europejskiej podstawowe leczenie zapewnia ubezpieczenie zdrowotne wydawane przez NFZ (tzw. karta europejska).
My zawsze ją bierzemy (wydawana bezpłatnie i od ręki) ze sobą, na szczęście nie musieliśmy nigdy korzystać z pomocy medycznej.
No i obowiązkowo dziecko  musi mieć paszport, inaczej przy kontroli grozi deportacja.

Offline

 

#5 2012-04-12 16:10:59

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Wakacje za granicą

chciałam odgrzać trochę ten temat. Jedziemy z Preclem za granice i wymyśliłam sobie, że oprócz EKUZ wykupię jeszcze dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. I poraziła mnie cena - za 10 dni jakieś 150 złotych podczas gdy za zdrowego syna 30 zł.

Wiem że na takich rzeczach nie powinno się oszczędzać, ale czy ktoś może powiedzieć mi czy wogóle warto coś takiego dokupywać dla chorego dziecka czy oprzeć się na państwowym ubezpieczeniu zdrowotnym?


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#6 2012-04-12 21:07:56

debesia

Member

Skąd: Pilawa k/Piaseczna
Zarejestrowany: 2007-04-20
Posty: 68
Punktów :   

Re: Wakacje za granicą

Ja jestem za wykupieniem. Wiem, że to dodatkowy koszt ale z drugiej strony komfort psychiczny. Ostatnio lecąc z Tosią na konsultację za granicę miałam dwa ubezpeczenia (oprócz walizki pełnej leków i wyrobów medycznych). Nie przydały się na szczęście, ale naprawdę czułam się lepiej wiedząc, że w razie czego je mam.
Pozdrawiam, Gosia

Offline

 

#7 2012-04-13 11:07:19

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Wakacje za granicą

Debsia - ja po przeczytaniu warunków ubezpieczenia takiego komfortu nie mam - są w nim dwa paragrafy, pod które w przypadku osoby chorej przewlekle tj Precel można podciągnąć wszystko. Z ubezpieczenia wyłącza się:

-wszystko gdy są przeciwskazania lekarskie do podróżowania (tu można naprawdę spierać się czy osoba z respi może podróżować czy nie)
-leczenie związane z chorobą podstawową (SMA niby się nie leczy, ale z drugiej strony nawet przeziębienie można zrzucić na karb choroby przewlekłej)

Ubezpieczam więc trochę z duszą na ramieniu - choć masz rację mówiąc że lepiej je mieć niż nie mieć


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#8 2012-04-15 15:41:28

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Re: Wakacje za granicą

My z Kubą dość często latamy za granicę (rehabilitacja na Ukrainie, delfinoterapia w Turcji). Kuba nie ma już tracheo ale jest z cieżkim porazeniem i wadą serca.
Ja zawsze wykupuję to   dodatkowe ubezpieczenie od  chorób przewlekłych, tak dla spokojnego sumienia

Offline

 

#9 2012-04-16 16:08:35

debesia

Member

Skąd: Pilawa k/Piaseczna
Zarejestrowany: 2007-04-20
Posty: 68
Punktów :   

Re: Wakacje za granicą

Gofer, dzwoniłaś już do linii lotniczych. Pozwolą Wam lecieć bez lekarza? Ja ostatnio jak napisałam w MEDIFIE, że Tosia może mieć skurcz oskrzeli to nie chcieli nas wypuścić bez lekarza. Warto też w tym formularzu wypisać wszystkie leki, wyroby medyczne itd, które będziesz miała na pokładzie. Ja wypisałam wszystko od adrenaliny po opaski do tracheotomii.
Jeszcze cos z doświadczenia. 6 lat temu lecieliśmy do Szwajcarii na operację. Tosia przed wylotem byla kilka dni w szpitalu. Zarazili ją wirusem RSV, który uaktywnił się dopiero na miejscu. Wieczorem po przylocie miała atak, dusiła się (skurcz oskrzeli). Pobiegliśmy do szpitala. Przyjeli nas no i dopóki nie wyleczyli jej z tego wirusa nie mogli zrobić operacji. Płaciliśmy sami więc byłam przerażona kosztami pobytu. Zgłosilam to natychmiast do ubezpieczenia i były schody ale w końcu za pobyt związany z wirusem zwrocili nam pieniądze. Od tamtej pory nie ruszam się bez dodatkowego ubezpieczenia. Pozdrawiam, Gośka

Offline

 

#10 2012-04-16 19:21:49

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Wakacje za granicą

My jedziemy autem - do Berlina niedaleko )


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Noclegi Szwajcaria Noclegi Pontorson HotĂŠis San-Nicolao spuszczel domowy dentysta rydułtowy wodomierze wrocław cena