Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2010-03-20 19:29:11

lamia40

New member

Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 4
Punktów :   

Wymienniki ciepła i wilgoci.

Mam pytanie dotyczące nosków.Jaki są najlepsze?Tomek ma tracheolifeII i mam wrażenie, że ciężko mu się przez niego oddycha.Czy są z mniejszym filtrem?

Offline

 

#2 2010-04-15 18:21:38

Tata_Natalki

New member

Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Wymienniki ciepła i wilgoci.

My mamy Portexa z Akme jest zdecydowanie wygodniejszy, ale i zdecydowanie droższy. Widziałem też montowane jak te z tycho ale dużo mniejsze, może ktoś stosuje? Jaka cena i gdzie kupujecie?

Offline

 

#3 2010-04-15 20:57:48

lamia40

New member

Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Wymienniki ciepła i wilgoci.

Noski dostawaliśmy z Ventamedu ale Tomek zaczął sam oddychać i wypowiedzieli nam opiekę.Zostaliśmy z tym problemem sami.Wszystko musimy teraz kupować sami ponoć nawet cewniki nie mogą być refundowane jeżeli dziecko nie korzysta z respiratora, a rurka należy się jedna na rok. Normalnie masakra.Jak wyglądają te noski z portexsu i gdzie je kupujecie?

Offline

 

#4 2010-04-18 11:51:55

Tata_Natalki

New member

Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Wymienniki ciepła i wilgoci.

Tracheolife II z  mam cały karton (ok 50szt) wzaiąłem na próbę i niestety moim zdaniem dla dzieci kompletnie się nie nadają. Są po prostu ogromne! Portexa kupuję w firmie Akme po ok 11zł. W Akme jest o tyle dobrze że nie ma problemu z wysyłką (nawet za pobraniem), czego nie mogę powiedzieć o Convidien. W Convidien (dawniej Tycho) kupuję doskonałe rurki tracheo po ok 100zł, wcześniej miałem z Akme za jakieś 50zł szt. Rurki generalnie wymieniam co 0,5 m-ca, ale używam ich dwukrotnie (oczywiście po sterylizacji), czyli de facto jedna rurka starcza na 1 m-c. Cewniki kupowałem jak Bóg przykazał po 80gr/szt w sklepie ze sprzętem medycznym (taka cena jest wszędzie dla ostatecznego konsumenta ze względu na refundację). Ostatnio jednak zamówiłem w hurtowni (po tym jak sklep wystawił mnie do wiatru i o mały włos zostałem bez cewników) importowane z Chin po ok 45gr/szt. Owszem zdarzały się niedrożne, było ich jakieś 5%, ale jak mam kupować to samo w sklepie za 80gr/szt i jeszcze się prosić żeby zamówili to mam ich w nosie. Importerem jest Almedic Sp z o.o. www.almedic.eu a cewniki są firmy Irhen. Nadmienię jeszcze że używałem również tych z galmedu (polskie) i uno medical (meksyk) i te z meksyku byłe najlepsze ale i najdroższe.

Z Akme zamawiam również takie gąbeczki pod rurkę, nie są sterylne ale świetnie spełniają swoją rolę (ok 1zł/szt).

Tasiemki zamawiam te niebieskie z Convidien, wcześniej zamawiałem z Akme ale były trochę droższe a w sumie to to samo.

Tak więc koszt utrzymania dziecka z rurką jest spory, ale jest sporo fundacji, które pomagają i można jakoś dać radę, tak więc jeśli jeszcze masz jakieś pytania to pisz chętnie pomogę.

Pozdrawiam

Tata Natalki

Ostatnio edytowany przez Tata_Natalki (2010-04-18 11:53:00)

Offline

 

#5 2010-04-18 19:58:25

lamia40

New member

Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Wymienniki ciepła i wilgoci.

Dziękuję za odpowiedz,Mam jeszcze pytanie dotyczące rurek.Czy masz jakieś doświadczenie z rurkami sylikonowymi, ponoć nie trzeba ich tak czesto wymieniać.Jak styrylizujesz rurki? Czy cewniki kupujesz na zlecenie ponoć należy się 180 szt. na miesiąc? Musimy jeszcze kupić ssak no i zastanawiamy się jaki? Pozdrawiam.

Offline

 

#6 2010-04-21 20:33:09

Tata_Natalki

New member

Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Wymienniki ciepła i wilgoci.

Jeśli chodzi o rurki to teraz używamy Tycho (covidien) wcześniej Portex (Akme), kompletnie się w tym nie orientuję, rurki sterylizuję w autoklawie u znajomego lekarza. Co do wymiany to wydaje mi się że 2-3- tygodnie to max. przy dłuższym niewymienianiu rurki obserwuję niepokojące zmiany wokół rurki i nadmierną ilość wydzieliny. Cewniki zawsze kupowałem "za swoje" w sumie to podobno zlikwidowali refundację na cewniki.

A co do ssaka to mamy Clario firmy Medel, jest mały w miarę cichy i strasznie drogi (ok 3000zł) i niestety w naszym egzemplarzu popsuła się elektronika i padła bateria. Elektronikę wymienili, dostałem nawet ssak zastępczy, ale baterii do tej pory nie otrzymałem. Przy oddawaniu do serwisu pierwszej od razu kupiłem drugą (ok 500zł).
Kilka rad jeśli chodzi o clario, kompletnie nie opłaca się kupować "ładowarki" samochodowej, ponieważ jest to zwykły kabel dwu-żyłowy z jednej strony zakończony wtyczką do zapalniczki a z drugiej wtyczką do ssaka a koszt to 300zł. Wystarczy dobrać wtyczkę do ssaka (do ssaka dołączona jest ładowarka sieciowa) i byle jaki domorosły elektronik lub serwis elektroniczny powinien takowy wykonać za nie więcej nić 50zł. To samo tyczy się baterii, są na allegro aukcje, gdzie sprzedawcy oferują ogniwa (te same co w oryginale) wraz z usługą połączenia ich w zestaw (tak jak w oryginale) za ok 100zł (sic!)

I jeszcze jedna ważna rzecz dotycząca ssaków akumulatorowych, mianowicie zauważyłem, że czasami bateria starczała spokojnie na cały dzień a czasami nawet w połowie dnia musiałem go ładować. Po wnikliwej obserwacji doszedłem do wniosku że te chińskie cewniki potrafią mieć ograniczony prześwit i jeśli zdarzy się takich kilka w ciągu dnia to bateria pada bardzo szybko.


Ale widziałem również ssaki http://www.ceneo.pl/;004+szeiner są trochę większe i trzeba wymieniać filtr ale ta cena...
resztę firm to bym sobie chyba odpuścił, ale niech się inni wypowiedzą. Chociaż nie zauważyłem w tym temacie większego zainteresowania

Poniżej podaję kilka linków do postów na tematy o które mnie pytałeś:
http://www.potracheotomii.pun.pl/viewtopic.php?id=27Dyskusja na temat ssaków
http://www.potracheotomii.pun.pl/viewtopic.php?id=758refundacja na cewniki
http://www.potracheotomii.pun.pl/search … 1993941416posty dotyczące sterylizacji rurki
ITP...


PS. My kupowaliśmy ssak sami, ale wiem że można bez problemu otrzymać taki ssak np od fundacji Polsat, lub Owsiaka.

Ostatnio edytowany przez Tata_Natalki (2010-04-21 20:37:30)

Offline

 

#7 2010-04-22 13:53:37

lamia40

New member

Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Wymienniki ciepła i wilgoci.

Serdeczne dzieki.Pozdrawiam.

Offline

 

#8 2010-05-16 16:37:42

atenaztm

Member

Zarejestrowany: 2009-05-26
Posty: 30
Punktów :   

Re: Wymienniki ciepła i wilgoci.

W szpitalu moja córeczka używała bardzo małych filterków firmy Rusch, model dla niemowląt, bo także ciężej oddychała z większymi filtrami, wiem tylko tyle że dystrybutorem produktów tej firmy jest firma Skamex z Łodzi (tel. 426771420), nie znam ceny bo nigdy we własnym zakresie ich nie zamawiałam, my czasami używamy Portex i Teromotrach Flexicare (dostajemy z Hospicjum więc tez nie znam ceny ani gdzie kupują, jeżeli będziesz zainteresowana to zapytam i podam  namiary).Moja Tośka nie chce oddychać z filtrami, więc używam b. rzadko. Te noski Rusch były naprawdę fajne, bardzo małe, ale tez nie wiem czy nadają się do każdej rurki, najlepiej skontaktuj się z firmą oni Ci najlepiej powiedzą.
Co do refundacji cewników: ja nadal zamawiam te 180 sztuk w ramach refundacji, mimo że córka sama oddycha, nikt mi słowa nie powiedział.
Wejdź na stronę Skamexu może jest tam zdjęcie tych filterków.

Offline

 

#9 2010-05-16 19:09:38

krystyna64

Member

Zarejestrowany: 2007-05-17
Posty: 22
Punktów :   

Re: Wymienniki ciepła i wilgoci.

Marta sama oddycha ,lecz nadal mamy cewniki refundowane.Ssak akumulatorowy , zakupiony przez Wielką Orkiestrę.Rurki  silikonowe, wymieniamy nawet co 3 dni,to wszystko zalezy od wydzieliny .Filterkow nie uzywamy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Dobrzyń nad Wisłą szamba betonowe cena BetonovĂŠ dvoukomorovĂŠ jĂ­mky jsou przegrywanie kaset vhs warszawa spa Ciechocinek pakiety