Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2010-01-27 13:44:08

ikato

Member

11123049
Skąd: Gostyń
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 40
Punktów :   

Brak Fundacji w wykazie OPP

Dzisiaj dostałam informacje z Urzędu Skarbowego że nie istnieje możliwość przekazania 1% podatku na nasza córeczkę ponieważ fundacja Zdążyć z Pomocą w której mamy swoje subkonto nie istnieje na chwile obecna w wykazie organizacji OPP. Przerażona zaczęłam wyjaśniać tą sprawę. Fundacja twierdzi że błąd popełniło ministerstwo wpisując fundacje na listę pod błędnym nr KRS, błąd ten na chwile obecna został skorygowany.  Jednak informacja ta nie dotarła do US który czeka na aktualizacje wykazu. Paranoja po prostu. Informacja ta szybko się rozpowszechniła i z tego co wiem to część osób rezygnuje z przekazania podatku akurat na nasze dziecko i wybierają inna organizacje OPP. Czy coś wam wiadomo o tej sprawie????????  Co robć???????????????????

Offline

 

#2 2010-01-27 16:33:52

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: Brak Fundacji w wykazie OPP

ikato
na stronach MPiPS jest wykaz OPP zaktualizowany 22.01.2010 w którym nie znalazłam Fundacji (ale przyznam sie ze nie przejrzałam wszystkich 198 stron maczkiem)
a tu proszę - wg stanu na ten sam dzien:
http://bazy.ngo.pl/search/wyniki.asp?wy … ukanie=opp
Fundacja jako uprawniona do otrzymania 1 % w roku bieżącym.
Mysle, ze do czasu  rozliczen , Fundacja dopilnuje wyjaśnienia  sytuacji ( w końcu maja pod opieka przeszło 9 tys dzieciaków), a do US dotrze zaktualizowana lista OPP.
Pozdrawiam

Offline

 

#3 2010-01-27 19:31:30

Puchatek

Member

Call me!
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2009-06-28
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: Brak Fundacji w wykazie OPP

Witam,

u nas tzn w US w Nowej Soli, taka sama sytuacja. W poniedziałek rozdzwoniły się telefony, ponieważ  nie można przekazać 1% podatku dla Kubusia, który również jest podopiecznym w Zdąży z Pomocą. To nasz pierwszy raz więc pomyśleliśmy że to pewnie nasz błąd. Próbowałam wyjaśnić w US ale dopiero telefon do Fundacji uspokoił mnie na chwilę bo Pani powiedziała, że już wszystko jest Ok i że można już oddawać 1%.
Sprawdziliśmy to wczoraj i dzisiaj i niestety w Nowej Soli jeszcze nie można:(
Dochodzą do nas informacje że podatnicy rezygnują z przekazania 1% na rzecz innej organizacji - komu chce się przychodzić do US po raz drugi?
Najważniejsze że taka sytuacja nie wzbudza zaufania!!

Offline

 

#4 2010-01-27 20:02:29

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: Brak Fundacji w wykazie OPP

Na stronie 196 wykazu OPP opublikowanego na stronach MPiPS na pozycji 24 od dołu wymieniona jest Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą z poprawnym nr KRS. Wystarczy "tylko" przekonać urzędników, żeby sprawdzili.....

Offline

 

#5 2010-01-27 22:43:07

ikato

Member

11123049
Skąd: Gostyń
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 40
Punktów :   

Re: Brak Fundacji w wykazie OPP

Wiem że fundacja Zdążyć z Pomocą  jest już  na liście. Nie wiem na czym dokładnie polega procedura w US. Mimo tego że błąd został skorygowany dla US, dopóki nie dostaną one oficjalnej informacji z Ministerstwa do swojego wewnętrznego systemu, fundacja nadal nie jest na liście OPP.
Pocieszające jest to że jest szansa że będzie to miała miejsce w tym tygodniu. Taką informacje uzyskałam.
Generalnie z pewnością  zamieszanie związane z możliwością przekazania 1% na tą fundacje odbije się na jej podopiecznych.

Offline

 

#6 2010-01-28 13:34:47

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Brak Fundacji w wykazie OPP

Może snuję zbyt szpiegowskie podejrzenia, ale czy to czasami nie było celowe działanie urzędnicze?
Ta Fundacja to "moloch" więc budżet państwa sporo na takim zamieszaniu może zyskać, nie?
Jakoś trudno mi uwierzyć  w zwykłe niedopatrzenie.

Offline

 

#7 2010-02-12 14:22:58

ikato

Member

11123049
Skąd: Gostyń
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 40
Punktów :   

Re: Brak Fundacji w wykazie OPP

Fundacja jest już dzisiaj oficjalnie w systemie US 

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz nocleg w ciechocinku