Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-11-13 15:19:53

atenaztm

Member

Zarejestrowany: 2009-05-26
Posty: 30
Punktów :   

szukam rurki firmy Rush

chce kupić córce rurkę firmy Rush, może ktoś z was wie kto zajmuje sie dystrybucją produktów tej firmy i czy mogę zamówic mniejszą ilość takich rurek np dwie, proszę o informację

Offline

 

#2 2009-11-13 21:27:29

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: szukam rurki firmy Rush

Witam

Mój dzieciak zaczynał od rurki Rusch

Z tego co pamiętam mozna było dokonać zakupu 5 szt. /paczka/

Przedstawicielem na Polskę jest chyba Skamex z Łodzi
dział handlowy: tel.: +48 42 677 14 11
http://www.skamex.com.pl/kontakt_pl.php
kowalczykk@ruesch.pl

Mam nadzieję, że ww. namiary i adres mailowy będzie jeszcze aktualny
Poniżej przesyłam stronkę niemiecką Ruscha na której znalazłem rurkę, która mnie interesowała - Rucha - model biesalskiego zalecana przy opiece w warunkach domowych ze względu na wkład wymienny.

http://www.ruesch.de/scripts/wgate/zcat … anguage=DE


Mamy 2 rurki z modelu biesalskiego rozmiar 4.0 i 1 szt. zwykłego Ruscha z balonikiem - rozmiar 4.0

Jeśli jesteście zainteresowani, to może na cos się wymienimy - albo po prostu Wam je dam - Jeśli jesteście zainteresowani napiszcie na tagulaw@op.pl


Pozdrawiam,

Ostatnio edytowany przez Tata Piotrusia (2009-11-13 22:54:03)


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#3 2009-11-15 20:50:06

atenaztm

Member

Zarejestrowany: 2009-05-26
Posty: 30
Punktów :   

Re: szukam rurki firmy Rush

Tato Piotrusia dzięki za pomoc, rzeczywiście mogę zamówić  ale 5 sztuk, to dla mnie jednorazowy duzy wydatek i tylko dlatego chciałam kupić mniej, dzięki za ofertę, ja szukam konkretnej rurki, z linka który podałeś to ta o nr 120502, załozyli ją Tosi w szpitalu ma ją od pół roku i jesteśmy zadowoleni, córcia tez ja zaakceptowała, śmesznie wygląda ale jest super, mam pytanie co daje ten balonik i kiedy dziecko go potrzebuje, nie mniej jednak serdecznie Ci dziękuję za odzew, nie mam wyjścia musze zamówić całe opakowanie bo jak nie dziecko wróci do portexa

Offline

 

#4 2009-11-15 22:33:59

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: szukam rurki firmy Rush

atenaztm - (w uproszczeniu) rurki z balonikiem pozwalają uszczelnić wolną przestrzeń między zewnętrzną ścianką rurki a wewnętrzną ścianka tchawicy  - polega to na napompowaniu przyłączonego do rurki balonika odpowiednią ilością powietrza)

Dla mnie, jedynym sensownym użyciem rurki z balonikiem u dzieci jest ochrona pacjenta przed spływającą wydzieliną z górnych dróg oddechowych do oskrzeli (ma to w jakimś stopniu zapobiec ciągłym infekcjom podczas pobytu na  OIOM-ie)
Tak ponoć było w naszym przypadku, ale kto by tam nadąrzył za lekarzami (sprawa do polemiki) - z mojego punktu widzenia przyczyna założenia u mojego synka rurki z balonikiem była całkowicie inna.

Generalnie nie powinno się stosować baloników u małych dzieci, bo grozi to m.in.:

1. odleżynami
2. trwałym zniekształceniem pierścieni tchawicy.

Jaki ośrodek opiekuje się Wasza córką? - jeśli mogę spytać.

Myślałeś kiedyś o rurce BIVONA?


Pozdrawiam i cieszę się, że mogłem Wam pomóc

Ostatnio edytowany przez Tata Piotrusia (2009-11-15 23:08:38)


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#5 2009-11-20 14:41:25

atenaztm

Member

Zarejestrowany: 2009-05-26
Posty: 30
Punktów :   

Re: szukam rurki firmy Rush

opiekuje się nami Hospicjum Małego Księcia w Lubline,
co do Bivona nic nie wiem, poczytam w necie i pogadam z naszym lekarzem który ma wymieniać Antosi rurki, ale Lublin pod tym względem to zaścianek, tutaj panuje kult metalowych rurek o których reszta cywilizowanego świata dawno już zapomniała, po powrocie z CZD do Lublina musieliśmy toczyć boje o "niemetalową rurkę",
jak jest z dostępnością Bivona, no i cena?

Offline

 

#6 2009-11-20 21:51:58

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: szukam rurki firmy Rush

Hej

przedstawicielem Bivona jest firma AKME

koszt zwykłej rurki Bivona ze 100% sylikonu ok. 200 zł

Swego czasu jak rozmawiałem z przedstawicielem i prezentował mi różne rodzaje rurek widziałem podobną do tej której symbol wpisałeś do wcześniejszego posta.

Z tego co pamietam, to była rurka, którą mozna dopasować do kształtu tchawicy dziecka. Nie pamiętam ile kosztuje ale pewnie wiecej niż zwykła rurka.


Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#7 2009-11-22 14:09:55

pmajkap

Member

Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 95
Punktów :   

Re: szukam rurki firmy Rush

Nasza Bogusia jest na Bivonie, rurki są rewelacyjne tylko że drogie i długo się czeka od momentu zamówienie do realizacji. Jedyny przedstawiciel na Polskę to Akme.
pozdrawiam
Majka

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Tuszyn Szamba betonowe Trzebinia BetónovĂŠ Ĺžumpy Lučenec BetonovĂŠ jĂ­mky Plzeň se vyrĂĄbĂ­ v przegrywanie kaset vhs warszawa Ciechocinek spa weekend dla dwojga