Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-10-21 09:54:24

kasienka2701

Member

7356121
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-10-12
Posty: 32
Punktów :   

Respirator Carat 1

Kacperek używa respiratora Carat 1 czy może ktoś wie ile ten respirator wytrzymuje na baterii bo w instrukcji jest napisane że 4 godz ale lekarze od razu powiedzieli ze 4 to na pewno nie ale i tak nie wiemy ile wytrzyma tak naprawdę bo powiedzieli że oni tego nie wiedzą. Raz na jakiś czas zdarza się że wyłączają  prąd bo mają jakąś awarię ale u nas nie ma możliwości włączenia agregata bo mieszkamy w blokach więc jak jest sytuacja że brak prądu to pakuje Kacperka i jedziemy do kogoś z rodziny gdzie jest prąd.

Offline

 

#2 2009-10-21 13:12:38

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Respirator Carat 1

Nie znam tego respiratora, ale najprostszą metodą by sprawdzić wytrzymałość baterii, jest przetestowanie w  domu. Wyłącz z prądu i sprawdź ile wytrzymuje bateria w warunkach domowych. Na każdym respi wyświetla się informacja ile procent pojemności baterii jeszcze pozostało.
Pozdrawiam.

Offline

 

#3 2009-10-21 13:45:28

kasienka2701

Member

7356121
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-10-12
Posty: 32
Punktów :   

Re: Respirator Carat 1

Powiem Ci szczerze że takiego sposobu się troszkę obawiam ale jak nie będzie innego wyjścia to będzie trzeba właśnie tak spróbować!
Pozdrawiam.

Offline

 

#4 2009-10-21 14:11:11

Betina

Member

Skąd: Manieczki
Zarejestrowany: 2009-10-05
Posty: 26
Punktów :   

Re: Respirator Carat 1

Kasienka!

My mieszkamy na wsi ale też w bloku. Wydaje mi się że to nie koliduje z używaniem agregatu. Trzymamy go na balkonie i tam tez odpalamy w razie potrzeby.  Po pierwszym użyciu chodziłam i pytałam sąsiadów czy nie przeszkadza im hałas. Nikt nie zgłaszał pretensji, a niektórzy nawet nie zorientowali się że agregat pracuje.Awarie tez dotyczą najczęściej chłodnych miesięcy i nikt nie miewa wtedy na stałe otwartego okna. Przy zamkniętych oknach dźwięk pracującego agregatu nie jest tak intensywny. Teraz gdy jest problem z prądem sąsiedzi denerwują się gdy jeszcze nie słyszą u nas dźwięku agregatu i nadciągają z pomocą-czy czasem nie jestem sama i może trzeba mi pomóc w uruchomieniu? 

Pozdrawiamy
Beata z Adą

Offline

 

#5 2009-10-21 15:47:37

kasienka2701

Member

7356121
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-10-12
Posty: 32
Punktów :   

Re: Respirator Carat 1

Betina
Powiem Ci szczerze że ja mam raczej normalnych sąsiadów i w takiej sytuacji może agregat też nie byl by dla nich "problemem" muszę najwyżej porozmawiać z mężem żeby załatwił taki agregat. Z reszta jakby mieli sąsiedzi jakieś pretensje to ich sprawa ale życie Kacperka jest dla mnie ważniejsze! Jak rozmawiałam w Hospicjum to powiedzieli że raczej takich agregatów nie stosuje się jak ktoś mieszka w bloku tylko w domkach jednorodzinnych.
Pozdrawiam!

Offline

 

#6 2009-10-21 18:13:20

ikato

Member

11123049
Skąd: Gostyń
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 40
Punktów :   

Re: Respirator Carat 1

Witaj
My mamy Carata II plus 8 miesięcy. Max był rozładowany do 15 % dużo czasu wtedy nie brakowało do pełnych 4 godzin. Pewnie z czasem ten okres będzie się skracał. Też posiłkujemy się agregatem stawianym na balkonie. Teraz  z soboty na niedziele całą noc nie mieliśmy prądu. Nikt z sąsiadów nie protestował.
Pozdrawiamy Weronika z Juleczką

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa Ciechocinek spa weekend dla dwojga