Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-10-08 19:33:29

Oskar2000

Member

3029622
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-06-10
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Legendair - wymiana filtrów i pobór prądu

Witam, jako nowy na tym forum chciałem się Was zapytać, jak często wymieniacie filtry w Legandirze:
1/ z tyłu odybowy
2/ na wyjściu z respiratira
3/ na końcu rury przed łącznikiem do rurki tracheo

Próbowałem znaleźć, ale nie udało mi się - jaki jest pobór prądu przez Legendaira?
U nas pracuje on non stop. Czy to odbije się znacząco na rachunkach za energię czy nieznacząco?
Z góry dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami i pozdrawiam.
Tata Oskara z chorobą Menkesa + stan po NZK

Offline

 

#2 2009-10-08 20:22:26

jagoda

Member

1253962
Skąd: Łeczna
Zarejestrowany: 2007-05-18
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Legendair - wymiana filtrów i pobór prądu

witam

filtry w tym respiratorze na wyjściu i przy rurce wymienia się codziennie  w instrukcji jest napisane ...
a ten z tyłu ja wymieniam co 2 tygodnie wtedy kiedy rury albo jak się bardzo wybrudzi...
u mnie też pracuje respi non stop a na rachunkach specjalnie się nie odbija...

pozdrawiam

Offline

 

#3 2009-10-09 11:50:53

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: Legendair - wymiana filtrów i pobór prądu

1) z tyłu obudowy to tak jak Jagoda - co ok. 2 tyg lub jak widzę ze się zabrudzi
2) na wyjściu z respiratora - czyli na styku urządzenie - rura - co kilka miesięcy lub po większej infekcji - tu mam pytanie do Jagody - ten filtr zmieniasz codziennie? Ja mam wytyczne z Helpu że mam to wymieniać tylko co jakiś czas (czyli tak jak napisałam)
3) filtr przy pacjencie czyli między rurą a karbowaną końcówką przy tracheo - wymiana codziennie, ale my czasem nawet ze 2 razy dziennie, bo jak mamy dużo inhalacji to filtr robi się w ciągu dnia zawilgocony, a podobno zawsze powinien być suchy, więc jak widzę, że zbiera się w nim mgiełka pary wodnej to wymieniam nawet 2 razy dziennie, no ale to może już mój bzik

Offline

 

#4 2009-10-09 13:11:36

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Legendair - wymiana filtrów i pobór prądu

My mamy tylko dwa filtry - jeden prostokątny z tyłu - wymiana co dwa tygodnie albo jak się zabrudzi. Drugi na styku respirator - rura - ten wymieniamy co jeden - dwa dni.

Z ciekawych informacji - Pan Technik z Hospicjum pouczył nas aby w żadnym wypadku nie wymieniać tego prostokątnego filtra z tyłu przy pracującej maszynie. Należy respirator zapauzować, filtr wymienić i dopiero respirator uruchomić.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#5 2009-10-09 17:13:37

ewa1

Member

Zarejestrowany: 2008-02-03
Posty: 102
Punktów :   

Re: Legendair - wymiana filtrów i pobór prądu

Anysz2-filtr przy pacjencie spełnia też rolę nawilżacza,więc musi być para.Nie musisz zmieniać go dwa razy dziennie.

Offline

 

#6 2009-10-09 21:49:18

jagoda

Member

1253962
Skąd: Łeczna
Zarejestrowany: 2007-05-18
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Legendair - wymiana filtrów i pobór prądu

anysz2 tak ten filtr u mnie jest duży i nazywa się : hygrobac "S" wymieniam codziennie w instrukcji jest tak napisane i w Sue Ryder tak mówili a ja mam respirator dwu ramienny a gofer73 jedno dlatego pewnie ja mam 3 filtry z tyłu prostokątny, przy respirator - rura drugi , a trzeci przy rurce intubacyjnej koło przedłużki ... pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz Szamba betonowe Tarnobrzeg to rozwiązanie fryzjer dla psów gliwice pakiety spa Ciechocinek transferpolska