Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-07-23 15:34:55

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

co zabieracie na spacer?

Wiadomo: respi, ssak, ambu. Ale co jeszcze: czy spacerujecie z pulsoksymetrem, czy zabieracie gdzieś do torby zapasową rurkę, karmicie dzieci na spacerze, itp.
Proszę o wypowiedzi. Rozpoczynamy sezon spacerowy i mam wrażenie, że za dużą listę rzeczy niezbędnych zrobiłam

Offline

 

#2 2009-07-23 16:51:04

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

Re: co zabieracie na spacer?

ssak, ambu i cewniki rowniez obowiazkowo.
ja mam w malej kosmetyczne art. ktore moga sie przydac czyli:zapasowa rurke, gazik, tasiemke, cwenik gastro, koreczek do gastro, male nozyczki, kawalek plastra, sol fizjologiczna, mala strzykawke 10ml, maske do ambu
dodatkowo wlewke relsed(corka ma padaczke)
a teraz jeszcze w koszyku jezdzi OFF na komary i folja p.deszczowa.
w zaleznosci na jak dlugo sie wybieramy, bierzemy cos do jedzenia lub picia.
jak idziemy na dlugo to jeszcze kocyk i cos do przebrania i obowiazkowo pieluche i chusteczki
dosc  dluga lista i moze wydawac sie za dluga ale np na urlopie w lesie przydal sie zapasowy cewnik gastro, bo akurat zpupka go zatkala.
czasami wybieramy sie na 4-5 godz., i trzeba byc przygotowanym na rozne wydarzenia...
aaa.... czasmi jeszcze jakas zabawke i ksiazeczke ale to juz na oslodzenie kaprysow, j(akos ten nasz wozek wszystko miesci i nic nie trzeba nosic)

ps. milego spacerowania....

Offline

 

#3 2009-07-23 22:46:57

Alisha

Member

Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 96
Punktów :   

Re: co zabieracie na spacer?

ostatnio kocyk, książeczki, apteczka zawszei worek ambu, jedzenie, $$$, torba na zakupy(eko), aparat foto, czapeczka i okulary przeciwsłoneczne, sypie nam się wózek więc podręczny zestaw narzędzi...takie tam klucze, woda dla psa i piłka...długopis,scyzoryk

Offline

 

#4 2009-07-24 08:55:30

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

Re: co zabieracie na spacer?

Alisha , ja mam niepotrzebny wozek gemini I ...

Offline

 

#5 2009-07-24 14:47:33

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: co zabieracie na spacer?

Ja karmię na spacerze, (picie idzie do dziuba) dlatego zawsze mam zapasową sondę i strzykawkę.
Osłona p.deszczowa też nieraz tyłek nam ratowała, a w kieszeni wózka musi się jeszcze zmieścić duża reklamów by zakryć respi w razie deszczu.

Offline

 

#6 2009-07-24 18:53:29

Alisha

Member

Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 96
Punktów :   

Re: co zabieracie na spacer?

Do Judyta, aż tak mi się wózek nie sypie , ale dziękuję za propozycję, odpadają śrubki, gwinty się wycierają, cały czas coś brzęczy, skrzypi...

Offline

 

#7 2009-07-27 23:22:36

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: co zabieracie na spacer?

Na spacer blisko domu to tylko cewniki zapasowe (ambu, ssak, respi), a jak idziemy gdzieś dalej to mam taką torbę wiecznie spakowaną (rury do respi, rurka, gaziki, sonda, ubranie na zmianę, pampersy, chusteczki), a jedzenie jeśli akurat wypadnie pora karmienia też zabieramy. Folia na deszcz też się przydaje

Udanego spacerowania

Ostatnio edytowany przez iki81 (2009-07-27 23:22:56)


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#8 2009-07-28 19:42:16

mihalina

Member

Skąd: wa-wa
Zarejestrowany: 2009-04-29
Posty: 40
Punktów :   

Re: co zabieracie na spacer?

jak wyżej (choć bez wody dla psa, bo pies wychodzi osobno )
+ rękawiczki 1-razowe (choć i tak ich nie używamy), ostatnio dodałam płyn do mycia rąk bez wody, no i chusteczki do nosa w dużej ilości )

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hoteller Reutte Executive Home away from Home https://www.ehotelsreviews.com hotels-world.pl usuwanie adblue pakiet wellness Ciechocinek