Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-07-10 07:33:48

Puchatek

Member

Call me!
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2009-06-28
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Jaki rozmaiar sondy nosowo-żołądkowej?

1,5 roczny synek jest karmiony sondą Folcare PUR. Podajemy tradycyjną dietą (2 razy mleczko, 2 razy zupka, 1 raz Nutrini oraz dopajanie). Ponieważ sonda często nam się zatykała przez zupki (rozcieńczone wodą) wymieniliśmy z rozm 8 na 10, ale mamy straszne wątpliwości czy dobrze zrobiliśmy.
To już 6 m-c karmienia sondą i boimy się odleżyn i innych sensacji.
Mamy też wątpliwości co do głębokości na jakiej powinna znajdować się sonda? Bo podczas karmienia albo chwile po karmieniu Kubuś zaczyna nam płakać?
Pielęgniarka sugeruje PEGa, a my nie chcemy się zgodzić bo w CZD widziałam maluszków z sensacjami dot. PEGa i mamy strasznie żałowały ze sie zgodziły.
Podpowiedzcie co zrobić?

Offline

 

#2 2009-07-10 10:44:21

pmajkap

Member

Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 95
Punktów :   

Re: Jaki rozmaiar sondy nosowo-żołądkowej?

Bogusia ma PEGa 4 lata i ani przez chwilę nie żałuję decyzji, wręcz przeciwniwnie mogę powiedzieć że dzięki temu żyje
pozdrawiam
Majka

Offline

 

#3 2009-07-10 15:02:24

magbaj5

Member

Zarejestrowany: 2009-02-10
Posty: 18
Punktów :   

Re: Jaki rozmaiar sondy nosowo-żołądkowej?

Wiktorek od urodzenia ( przez okres pięciu lat ) karmiony był sondą. Sondę zakładaliśmy kilka razy dziennie przez nosek, często się zapychała, zdarzało się, że pojawiał sie obrzęk , krwawienie przy wkładaniu sondy Było to ogromnym cierpieniem dla Wiktorka i obciążeniem dla nas.
Od roku mamy pega, odżyliśmy.
Nic złego się nie dzieje, jest większa średnica rurki, przechodza przez nią pokarmy, których nie moglibyśmy podać przez sondę. Dodatkowym plusem jest to że możemy nakarmić Wiktorka w każdej chwili, w każdym miejscu, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a przede wszystkim synek jest zadowolony i odczuwa większy komfort.
Żałujemy, że tak pózno zdecydowaliśmy się na pega.
Pozdrawiamy
Magda z Wiciem

www.nadziejawiktorka.bloog.pl

Offline

 

#4 2009-07-10 17:45:42

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: Jaki rozmaiar sondy nosowo-żołądkowej?

Moja córka Pega ma od prawie sześciu lat,nie zawsze było różowo i dobrze ale i tak nie wróciłabym do sondy nigdy.Teraz to i te sondy są inne a i personel medyczny wie trochę więcej niż te parę lat temu.Sondę wkładałam przed każdym karmieniem i po wyjmowałam.Wkładanie sondy Daria znosiła fatalnie ,też pojawiała się krew,do tego refluks.Raz nie trafiłam do żołądka zaczeła się dusić zsiniała koszmar.Ja nie naqmawiam na Pega bo to wszystko ma swoje plusy i minusy i tak na prawdę to nic nie jest dobre.Peg dał nam więcej możliwosci żywieniowych

Offline

 

#5 2009-07-11 14:11:23

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: Jaki rozmaiar sondy nosowo-żołądkowej?

Nie chcę dyskutować o zaletach tego czy tego, bo każdy musi rozeznać sam. To są strasznie trudne sprawy, wiem z autopsji...

My karmimy Julię sondą 2,5 roku. Nie zdecydowaliśmy się na PEGA i póki co nie zdecydujemy.
Zakładamy na dzień zwykłe sondy rozmiar 10 (od 6 m-ca życia ma ten rozmiar), na noc wyciągamy, czasem wyciągamy w ciągu dnia po obiedzie. Julia przyzwyczaiła się do sondy, że nawet nie budzi się podczas jej zakładania rano. Nigdy nie miała obrzęku i pokrwawionej śluzówki. Kiedy jest chora, albo na wyjazdy zakładamy sondę silikonową z AKME i trzymamy ją przez tydzień.

Co do płakania Kubusia - może wasza sonda jest za płytko włożona albo za duże ilości na raz macie zalecone... My Julce dawaliśmy w tym wieku maksymalnie 180.

Pozdrawiam


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#6 2009-07-11 22:15:02

Puchatek

Member

Call me!
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2009-06-28
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: Jaki rozmaiar sondy nosowo-żołądkowej?

Dziękuję za odpowiedzi.

Pamiętam pierwszy raz jak miałam podać Kubusiowi mleczko przez sondę... rozpłakałam się i wyszłam z OIOMu.
Za każdym razem coś mnie ściska za serce .. . Kubuś czuje ją w brzuszku a ja w sercu

To wszystko jest takie trudne...

Wy sobie radzicie ... my też sobie poradzimy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa Szamba betonowe Skaryszew Iłża Wierzbica Szamba betonowe Gostyń https://vulcans.pl mnichovo-hradiste.ebetonovejimky.cz Ciechocinek spa weekend dla dwojga