Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-07-01 12:23:01

Szymon

Member

Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 35
Punktów :   

Podwyższona temperatura a Nutrini

Witam,
Szymuś od miesiąca jest objęty programem odżywiania Nutrini sondą do żołądka i generalnie znosi to dość dobrze. Wcześniej wcinał buziakiem kasze, zupki, owoce itd. ale niestety tak się porobiło ze stanem zdrowia, że  byliśmy zmuszeni zaakceptować nową formę żywienia. Na początku wszystko było OK. Niestety od kilku dni naszemu małemu zdarza się gorączkować, a to wieczorem 39 stopni C (nurofen, okłady i wszystko wraca do normy), a to rano (i to niestety zaczyna być regułą) 38,4 stopni C. Najpierw myślałam, że to wirusówka, bo córka złapała i być może puściła w domowy obieg, ale przyjechał Pan Doktor i nic nie znalazł. Zrobiliśmy podstawowe badania, OB, CRP w normie. To pomyślałam, może idą ząbki (dr. mówi, że to nie one). Ale żeby codziennie tylko z rana była ta temperatura? Po kolejnej wizycie lekarza i dywagacjach skąd ta temp. brakuje nam pomysłów. Zastanawialiśmy się czy może mieć to jakiś związek z jedzeniem. Szymek od miesiąca jest niestety tylko na Nutrini a to przecież tylko dobrze skomponowana chemia. Poza tym wcinamy jeszcze chemię w postaci Depakine, Trileptal i Kalium. Doktor z poradni, która objęła nas programem jest na urlopie więc nie ma możliwości skonsultowania się z nim w tej sprawie.
Ponieważ jesteście najlepszą kopalnią wiedzy, o czym nie raz, nie dwa się przekonuję zaglądając na forum stąd moje pierwsze pytanie: Co Wy na to? Możliwe? Niemożliwe? Sama nie wiem co myśleć. Myślę, że nie możliwe, ale nasze dzieci tak różnie reagują.
Mam i drugie pytanie, które jest związane z wzrostem tętna podczas karmienia i utrzymywaniem się go przez dłuższy czas. Czy Wasze Skarby też reagują podwyższeniem tętna na taką ilość kalorii?
Pozdrawiam A.

Offline

 

#2 2009-07-01 15:38:02

Adas31

Member

13014939
Zarejestrowany: 2009-01-08
Posty: 34
Punktów :   

Re: Podwyższona temperatura a Nutrini

Nasz syn tez gdy zaczynal jesc nutrini  mial podwyszona temp 37,5 do 38 stopni tez myslalam ze cos go bierze , ale lekarz go osuchal ogladna zabki i nic kazal poobserwowac.  Wydaje mi sie ze to przez nutrini tylko to bylo na samym pocztku w pierwszych dniach gdy zaczynal dostawac odzywke po 3-4 dniach minelo.

Offline

 

#3 2009-07-01 16:26:55

mihalina

Member

Skąd: wa-wa
Zarejestrowany: 2009-04-29
Posty: 40
Punktów :   

Re: Podwyższona temperatura a Nutrini

Hela temperatury nie miała - ale też dostaje N tylko 2x dziennie.
A z tym tętnem muszę sprawdzić - o ile Hela pozwoli założyć sobie pulsoksymetr

Sprawdziłam (kilka razy, żeby było bardziej wiarygodnie:)). Wzrasta max. o 10

Ostatnio edytowany przez mihalina (2009-07-06 23:53:27)

Offline

 

#4 2009-07-01 21:14:33

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Podwyższona temperatura a Nutrini

Nasz synek nie ma wzrostu tętna podczas i po zjedzeniu nutrini - monitorowany jest cały czas


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#5 2009-07-02 13:12:24

ewa 39

Member

Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 33
Punktów :   

Re: Podwyższona temperatura a Nutrini

37.5 stop. to była u Izuni norma nigdy nie wiedziałam dlaczego ani zaden lekarz .Doszło do tego ,że u nas za podwyrzszoną temp.uważaliśmy 38 stop.a z 37.5 szliśmy na dwór bo inaczej wcale nie było by spacerków.

Offline

 

#6 2009-07-02 18:35:22

ewa1

Member

Zarejestrowany: 2008-02-03
Posty: 102
Punktów :   

Re: Podwyższona temperatura a Nutrini

A jak jest u Szymona ze stolcem?Czasem gorączka jest z tej strony.Chodzi mi o to że nie piszesz czy Szymonek oprócz Nutrini dostaje coś jeszcze.Nutrini nie ma błonnika więc o stolec trudno.Nam kazano podawać jedną zupkę bezmięsną(same jarzynki)1xdziennie.Jeżeli CRP i OB w normie to raczej zapalenia nie ma.Morfologia z rozmazem ręcznym pokazuje czy to może być wirusówka.To co wiem tym się dzielę.

Offline

 

#7 2009-07-02 22:49:56

Szymon

Member

Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 35
Punktów :   

Re: Podwyższona temperatura a Nutrini

Lubię Was za to, że zawsze można liczyć na odpowiedź i Wasze pomysły. Super.
Ewa, z kupką u nas dobrze aż same jestem zdziwiona, bo  spodziewałm się z tej strony kłopotów. I początkowo, rzeczywiście były, a może i nie, bo Szymuś był pod kroplówką i nie jadł nic sensownego, więc się wyczyści i jak przeszedł tylko na Nutrini to troszkę mieliśmy opóźnienia. Teraz ze stolcem dość regularnie i nawet zaskakuje wielkością. (niesamowite, ze publicznie piszę o stolcu Szymka, dla mnie nowe doświadczenie Także myślę, że to nie to. Ponieważ dalej rano gorączkuje, to po południu pojechaliśmy na badania. Wyniki odbierzemy jutro. Jakby coś w nich wyszło to dam znać.
Pozdrawiam i bardzo dziękuję licząc na kolejne pomysły i przemyślenia A.

Offline

 

#8 2009-07-02 23:22:01

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: Podwyższona temperatura a Nutrini

A mocz czasem takie dziwne temperatury moga świadczyć że coś z układem moczowym.Ewa 1 ostatnio wyczytałam że Nutrini jest bogatoresztkowe więc z kupami powinno być lżej,choć doktorka nam mówiła że nie jest i powinnam uważać na zqaparcia .Ja tam już sama nie wiem .Na razie u nas z kupami bez rewelacji czyli kiepsko

Offline

 

#9 2009-07-06 08:18:36

Szymon

Member

Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 35
Punktów :   

Re: Podwyższona temperatura a Nutrini

Zrobiliśmy badania, wyniki w porządku a temperatura, jak się pojawiała tak się pojawia. Już w absurdalnych pomysłach, że może się w nocy przegrzewa przeszliśmy na system spania w body bez rękawków i tylko pod pieluszką tetrową. Niestety nie pomogło.
Nitka 82 podobno jest Nutrini wzbogacony błonnikiem, może spróbujecie by taki Wam zamówili, nasz doktor mówił, że gdybyśmy mieli problemy ze stolcem to zmienimy. Jeśli możesz to warto spróbować  podawać świeżą (nie suszoną) miętę do picia.

Offline

 

#10 2009-07-06 19:59:40

Puchatek

Member

Call me!
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2009-06-28
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: Podwyższona temperatura a Nutrini

My jesteśmy na "tradycyjnym" żywieniu, ale za kilka tygodni prawdopodobnie przejdziemy na chemie (nutrini itp).
Już od paru tygodni zaobserwowaliśmy u synka wzrost tętna podczas podawania posiłków, również dochodziło do stanów pod gorączowych
mamy kilka teorii na ten temat, ale najważniejsze to sposób w jaki się podaje jedzenie i temperatura jedzenia.
Kupiliśmy książkę Wentylacja Mechaniczna, w której jest rozdz. dot. karmienia pacjentów wentylowanych.
Jak tylko przeczytamy, damy znać

Offline

 

#11 2009-07-07 08:38:05

Szymon

Member

Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 35
Punktów :   

Re: Podwyższona temperatura a Nutrini

Szymuś wczoraj zafundował sobie podróż karetką do szpitala i z powrotem. Z rana poleciała mu mocno saturacja i nie bardzo dawał się rozdmuchać na respi. i ambu więc pielęgniarka wezwała pogotowie. Pojechali z tatą Szymka, doktor (dobrze, że znający SZ.) obejrzał  zlecił CRP i jonogram, wypisał antybiotyk i na szczęście odesłał do domu. Tak więc po ok. dwóch tygodniach temperatur i dobrych wyników tym razem CRP wykazało stan zapalny. Ciekawe, czy o to chodziło w tymi temperaturami czy coś jednak innego. Teraz kombinujemy, jak wpasować się z antybiotykiem w karmienia i czekamy, aż zacznie działać. Co do tętna, to nadal wzrasta podczas jedzenia mimo, że podajemy pokarm w temperaturze pokojowej i naprawdę bardzo wolno.
Puchatek jak przeczytacie książkę, to proszę napiszcie, może będzie coś na co do tej pory nie zwracaliśmy uwagi.

Offline

 

#12 2009-07-07 15:48:17

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: Podwyższona temperatura a Nutrini

To dobrze że to nic poważnego.Pewnie siedział sobie jakiś bakcyl i tylko czekał okazji aby się rozwinąć.Życzę Szymusiowi szybkiego powrotu do zdrówka.

Offline

 

#13 2009-08-04 14:53:11

lale3kalale3k

Member

15745180
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 199
Punktów :   
WWW

Re: Podwyższona temperatura a Nutrini

Mikołajek jak miał podawany Nutrini-to cały czas miał bardzo wysoką gorączkę i ulewało mu się z PEGA


www.spij.blog.onet.pl "Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry" (*)(*)(*)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz Szamba betonowe Przysucha Ciechocinek spa weekend dla dwojga