Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-05-12 16:31:49

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

plaster do mocowania zgłębnika żołądkowego

Witam

do mocowania zgłębnika uzywamy zwykłego wypróbowanego plastra, który póki co nie odparza, choc zbyt elegancki nie jest.

Jednak przegladając katalogi dystrybutorów  medycznych natrafiłem na cos takiego:

Naso-Fix - Opatrunek do mocowania cewników i sond donosowych

http://www.skamex.com.pl/producenci_pl.php?GrupaID=236 sondy skamex

Czy kiedykolwiek cos takiego stosowaliście? Czy to się sprawdza?

Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#2 2009-05-12 20:54:05

Alisha

Member

Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 96
Punktów :   

Re: plaster do mocowania zgłębnika żołądkowego

My używamy włókninowego 3M Medipore, kiedyś używałam Tegadermu jeszcze też do sondy(rewelacyjny), ten co wymieniasz jest fajny, mieliśmy parę, ale  za bardzo nie ma jak przyciąć, ale jakość - świetny... i nigdzie go nie widziałam do kupienia. Teraz za bardzo się przyzwyczaiłam do zwykłego włókninowego, który dowolnie sobie przycinam.

Offline

 

#3 2009-05-13 09:14:04

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: plaster do mocowania zgłębnika żołądkowego

My używamy zwykłego włókninowego plasterka, który przycinamy do odpowiedniej długości. Ten plaster w linku, który podałeś wygląda super, ale tak się zastanawiam, że to pewnie rozmiar na dorosłą osobę - a dla dzieci to pewnie pół nosa zasłoni Trochę małe to zdjęcie w linku i nie widzę wyraźnie jaki duży jest plaster na tej pani
Wiesz może ile kosztuje?

Offline

 

#4 2009-05-14 09:42:52

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: plaster do mocowania zgłębnika żołądkowego

Jak to zwykle bywa - nie jest tani, rozmiar pediatryczny  kosztuje 1,40 zł +7%Vat za szt. /pakowany po 100szt./

Sam juz nie wiem, czy zamówić....


Zamówilismy i dotarł

rzeczywiście musimy przycinać dośc starannie, bo plaster zachodzi na oczy - mimo rozmiaru pediatrycznego.

ale ogólnie jest niezły, zobaczymy jak bedzie sie sprawował w uzytkowaniu.

W uzytkowaniu dla nas jest rewelacyjny, nie powoduje żadnych odparzeń na nosku, buzi, bardzo dobrze trzyma sondę.


Pozdrawiam,

Ostatnio edytowany przez Tata Piotrusia (2009-06-29 15:18:45)


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://harlequiny.online W powiecie szamotulskim dostarczamy szamba BetonovĂŠ JĂ­mky Bzenec przegrywanie kaset vhs warszawa przegrywanie kaset vhs łódz spa Ciechocinek