Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-05-06 23:53:44

dotka

Member

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 40
Punktów :   

Inhalacja

witam
potrzebuję pomocy w wybraniu sprzetu do inhalacji.
nawet niezdawałam sobie sprawy jak to urzadzenie jest niezbedne dla dziecka na respi w momencie infekcji no i ogólnie przy gestej wydzielinie!
prosze podajcie mi jakieś adresy stron z sprzetem, jaki wy urzywacie i jaki polecacie.
nie wiem czy w podstawowym wyposarzeniu takiego urzadzenia jest taka końcówka do rurki i respi.
musze kupic taki sprzęt!
prosze o pomoc!!!!!!

Offline

 

#2 2009-05-07 15:11:19

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: Inhalacja

Ja kupiłam na allegro taki:
http://www.novamed.pl/inhalator-medel-pro

jestem bardzo zadowolona, bo wytrzymały i przystosowany do długiej pracy, ale osobiście uważam, że opis producenta "urządzenie cicho pracuje" jest zdecydowanie przesadzony.

na allegro kupisz kilkadziesiąt złotych taniej niż w sklepie medycznym, ale jeśli potrzebujesz końcówkę do respiratora, to raczej musisz sobie załatwić ją osobno, zresztą chyba każdy nebulizator ze sklepu ma takie typowe maseczki dla delikwentów bez tracheo.

Offline

 

#3 2009-05-07 20:51:09

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: Inhalacja

My mamy  dwa:
aero medica ob concept - warczy jak czołg, ale wydatki powietrza ma rzedu 16 l/min, wiec sprawdzał się, gdy Jozik bardzo kiepsko oddychał - jedyna wada to to, ze 2 razy trzeba juz bylo  zmianiac  obudowe, bo  nasadka na rurke "się urwała". no i pani  z aero medici dzwoni i  przypomina, ze "trzeba" kupic nowy  rozpylacz tudziez filtr i rurke
devilbiss - w porównaniu do po powyższego cichutki, ale  wydatki powietrza  tylko ok 5 l/min, czasem za slaby, szczególnie w czasie infekcji. pojawil sie w domu w trybie awaryjnym w czasie urwania nasadki  poprzednika.

Z dwoma czuje sie bezpieczniej - poranek bez inhalacji po nocnej przerwie w klepaniu i osdsysaniu   nie zdarza sie. No i  starsza pociecha tez "dycha" przed snem.

O karbowana rurkę i nasadkę do  tracheo to może  warto się do lekarza lub pielęgniarki uśmiechnąć .... To taki mały drobiazg  na długo starcza i  bardzo ułatwia zycie.

Jak sie nie uda z personelem medycznym to  rurki można nabyć tu: http://www.skamex.com.pl/,  z łącznikami jest większy problem, może tutaj ktoś będzie umiał pomóc:  http://www.tridentmed.com.pl. Można  robić inhalacje  używając też kominka na rurkę, tylko takiego z otwieranym wejściem - ale w dalszym ciagu potrzebny jest łącznik  pomiędzy kominkiem a rozpylaczem.

Ostatnio edytowany przez mirka (2009-05-08 10:08:23)

Offline

 

#4 2009-05-11 21:37:38

ludvia032

Member

6852573
Skąd: Trzcianka
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 37
Punktów :   

Re: Inhalacja

Mam taki inhalator co anysz z firmy novamed uzywałam w czasie kiedy Stasiu miał rurke jak i po, sama uzywam od czasu do czasu i jestem zadowolona a nawet bardzo zadowolona:) nieduży, torba na przechowywanie, wymiana końcówek i maski w różnych rozmiarach, spełnił moje oczekiwania.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.berlin-hotel.pl konstrukcje stalowe częstochowa nocleg ciechocinek komornik warszawa ursus malarz warszawa cena