Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-01-29 04:12:53

janusz52

New member

Zarejestrowany: 2009-01-25
Posty: 3
Punktów :   

Zabieram radośż życia.

Witam

Zachęcony przez admina (dziękuję) chciałbym poruszyć następujący temat, ale dot. dorosłych.
Na tymże forum z wielką atencją zauważyłem nieopisane poświęcenie i  walkę rodziców o zdrowie i życie ich dzieci. Jest to najzupełniej normalnie.

Natomiast zastanawiam się  czy wolno - nam dorosłym chorym - angażować w imię  - swego egoizmu -  życie naszych najbliższych. Przecież poprzez opiekę nade mną  ( wznowa czyli właściwie - chory terminalnie ) zabieram moim najbliższym (zdrowym) jakąś tam ich cząstkę radości z ich życia przez tą moją chorobę.
Czy wolno mi ? Tak się coraz głębiej zastanawiam.

Wszystkim zdrowia życzący  - Janusz

Offline

 

#2 2009-01-29 14:10:41

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: Zabieram radośż życia.

Janusz,
wydaje mi się, że nie ma zbyt dużej różnicy między decyzją o opiece nad chorym dzieckiem a chorym dorosłym członkiem rodziny. To nie tak, ze dla dziecka zrobi się wszystko, a dla męża czy rodziców już nie. Każdy ma indywidualną granicę wytrzymałości i przy niektórych schorzeniach nawet opieka nad dzieckiem może rodziców przerosnąć.

Choroba stała się częścią waszego życia i czy naprawdę myślisz, że odizolowanie się od rodziny spowoduje, że oni poczują się szczęśliwsi? Choroba nie jest przejawem egoizmu - w większości przypadków nie mamy wpływu na to, że zachorujemy.

Na pewno trudno zorganizować sobie na początku życie - ale wydaje mi się, że z czasem staje się to łatwiejsze - jeśli macie taką możliwość, a ty potrzebujesz kogoś do opieki na stałe - zorganizujcie to tak, aby to nie była jedna osoba. Każdy z nas, rodziców, ci powie, że potrzebujemy trochę czasu dla siebie, żeby się "naładować", bo wtedy opieka nad dzieckiem nie wydaje się tak trudna i beznadziejna, bo prowadząca do nikąd.
U nas ja zrezygnowałam z pracy - z naszym dzieckiem nie wychodzimy na spacery, bo jego stan na to nie pozwala. Mamy pielęgniarkę 2 x w tygodniu na 4 godz - ja wtedy ZAWSZE wychodzę z domu. Staram się, aby to wyjście było rozrywką (fitness, znajomi czy choćby biblioteka, jak będzie cieplej to zapewne spacery lub rower) ale nawet zwykłe zakupy są odskocznią. W weekend mąż zajmuje się więcej małym i wtedy też ja staram się wychodzić. Czasem jak siedzę w domu - to wydaje mi sie, że mam dość, ale każdy ma prawo do słabości.
Nasz syn spędził w szpitalu ponad 1,5 roku i uważam, że dopiero jak wrócił do domu zaczęliśmy normalnie żyć, przedtem wszystko było tymczasowe.
Nie sądzę, że gdyby choroba dotknęła kogoś innego z rodziny to było by mi łatwiej, gdybym się nie zaangażowała w pomoc. Oczywiście ta pomoc być może wyglądała by zupełnie inaczej i organizacja dnia codziennego była by inna, ale to nie o to chodzi -  jako osoba zdrowa muszę sobie po prostu odpowiedzieć na pytanie - czy chcę zapewnić opiekę mojej rodzinie i czy jestem w stanie ją zapewnić. Jeśli na oba pytania odpowiedź jest "tak" - to reszta jest już tylko kwestią organizacji.

Offline

 

#3 2009-01-31 21:30:39

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Zabieram radośż życia.

Janusz a ja myślę, że Rodzina ma większą radość z tego, że Ty jako ich bliski żyjesz, niż smutek z tego że zmieniasz ich codzienność.
W naszym przypadku jest tak, że ja czerpie radośc z tego, że oge każdy kolejny dzień spędzić z moim dzieckiem, chociaż nie zawsze jest łatwo, chociaż brakuje czasem sił, chociaż czasami czuje że się"duszę" w domu, nie zamieniłabym tych dni (lat).
Sił i wiary życzę co dnia.
Basia.

Offline

 

#4 2009-02-01 16:00:53

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: Zabieram radośż życia.

Zabierasz czas - i dajesz cząstkę siebie. Teraz w sposób szczególny. Rodzina jest po to aby być razem. I w radości w w smutku. I w dawaniu i w przyjmowaniu. Czasem my dorośli mamy duży problem z tym ostatnim. Aczkolwiek sytuacje z którymi przyszło nam się mierzyć skutecznie nas  uczą opuszczać utarte ścieżki. Tak życie jest poukładane jakoś. Pozdrawiam

Offline

 

#5 2019-10-21 21:29:08

Obinaa21

New member

Zarejestrowany: 2019-10-21
Posty: 1
Punktów :   

Re: Zabieram radośż życia.

Każdy powinien tak robić.
_
https://products-bank.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe z atestem Dąbie Tanie szamba http://rushmore.waw.pl Szamba betonowe Chełmno BetónovĂŠ Ĺžumpy Ĺ˝ilina spuszczel domowy dentysta rydułtowy wodomierze wrocław cena