Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-11-20 21:11:20

diar

Member

5835455
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-05-20
Posty: 17
Punktów :   
WWW

Sterylizacja rurek

Wiem, ze ktoś już kiedyś o tym pisał (bodajże debesia), ale nie mogę znaleźć tego wątku, a interesuje mnie, czy sterylizujecie rurki (do ponownego użycia), czy traktujecie je jednak jak rurki jednorazowe?
No i jak to się robi ewentualnie? Ostatnio zdarzyło mi się, że musiałam w ciagu tygodnia trzy razy zmienić rurkę, i takiej raz włozonej juz nie użyję, a po jakims "oczyszczeniu" w sumie  chyba możnaby. Nie ukrywam, chodzi o koszty...

Offline

 

#2 2008-11-20 22:42:29

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Re: Sterylizacja rurek

Witam... co do sterylizacji to zależy jakiej firmy jest rurka.. bo jak my używaliśmy rurki portex to po sterylizacji w szpitalu były one zniekształcone i nie nadawały sie do założenia drugi raz... teraz używamy rurki firmy shiley bo Madzia lepiej w nich oddycha ...i te rurki sterylizuję w domu sama i taką jedną rurkę mam na dwa lub trzy razy..wiem że to są rurki jednorazowego użytku ale niestety koszt takiej rurki jest wysoki. ja po wymianie rurki moczę ja w wodzie utlenionej przez 7 dni a później przed wymiana wkładam ją do gotującej się kilka minut wody i dopiero taką rurkę zakładam córce ... oczywiście jak ostygnie...... Pozdrawiam... Iza


http://madzia-marcinek.cba.pl/

Offline

 

#3 2008-11-21 08:27:27

pmajkap

Member

Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 95
Punktów :   

Re: Sterylizacja rurek

my myjemy wodą z mydłem a następnie, dezynfekujem spirytusem lub octaniseptem; lekarz przestrzegał nas przed sterylizacją szpitlną, bo można więcej złapać niż zyskać
pozdrawiam
Majka

Offline

 

#4 2008-11-21 16:53:19

JOLA

Member

Zarejestrowany: 2008-09-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: Sterylizacja rurek

A ja dam przepis od mojego docenta  szklanka przegotowanej wody ostudzona dodac szkl. octu moczyc 12 godz.poczym przepłukac dużą iloscią ciepłej wody i wysuszyc.JA to stosyje 5 lat rurke mam shileja firma tyco polska i używam ją długo kilkanaście razy i nic sie nie dzieje córka nigdy nie miała żadnych ziarnin ani nic pozdrawiam jola

Offline

 

#5 2008-11-22 10:45:44

diar

Member

5835455
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-05-20
Posty: 17
Punktów :   
WWW

Re: Sterylizacja rurek

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi... A czy ktoś ma doświadczenie z rurkami Sumi, czy one nadają się do dezynfekcji??

Offline

 

#6 2008-11-23 19:10:07

Ewa_Iza

Member

Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 112
Punktów :   

Re: Sterylizacja rurek

ja dezynfekuje rurki sumi i portex . myje w ludwiku dezynfekuje spirytusem i sterylizacja w szpitalu .i jest ok

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.worldhotels-in.com https://www.hotelstayfinder.com Lodging Newport Ciechocinek pokoje