Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-10-14 10:24:47

motylek

Member

Zarejestrowany: 2008-01-07
Posty: 58
Punktów :   

MATERACE PRZECIWODLEŻYNOWE

Witam :)Chcę kupić mojej córci materac.Najbardziej byłam zadowolona z słomy owsianej , sytuacja mnie zmusiła do wyrzucenia go na gabeć ....i tu właśnie ogromne pytanko....jakie materace mają wasze dzieci?Oliwia nie potrafi się przekręcić, ani nic tych rzeczy.doradżcie no bo to przecież zakup nie na chwile, a Wy macie duże doświadczenie ,Bardzo proszę o wskazówki  .Pozdrawiam(Taka ładna dziś jesień)

Offline

 

#2 2008-10-14 15:32:28

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: MATERACE PRZECIWODLEŻYNOWE

my mamy zwykły materac przeciwodleżynowy z pianki poliuretanowe wycinanej w jeża, na razie  dla Józiaka (18 kg) jest wystarczający i niezły, choć juz po 1 roku leżenia  trochę się odkształcił.   Na oiomach dla dorosłych (gdzie pracuje nasza pielęgniarka) są materace przeciwodleżynowe tzw. termoelastyczne, po ich wprowadzeniu spadła znacząco  ilość pacjentów z odleżynami. Pani z hosppicjum dla dzieci  mówiła, że  u nich delikwenci leżą na  zwykłych materacach pneumatycznych, nie mają raczej  problemu odleżyn u dzieci. Odradzam  materace tzw. zmiennociśnieniowe dla dzieci, pompy do nich są  raczej dostosowane na wagę dorosłych, chyba, że znajdzecie taka,  której ciśnienie można w dużej mierze regulować, widziałam jeden  z takich materacy i dla mnie  pompował się zbyt mocno, a przecież chodzi o to żeby  było  wygodnie. Pozdrawiam.

Offline

 

#3 2008-10-14 18:07:22

tulipan

Member

Zarejestrowany: 2008-04-24
Posty: 35
Punktów :   

Re: MATERACE PRZECIWODLEŻYNOWE

Witam, zakup materaca to faktycznie wydatek duży i tym samym jest to ważna sprawa, by zakupić taki, który będzie służył jak najlepiej. Obecnie również chcemy zakupić materac dla Sławka. Bardzo dużo leży, a deformacja plecków, lordoza i skolioza powodują u niego bóle, czego powodem jest ciągłą zmiana pozycji, nie mówiąc już o nockach. Dlatego podjęliśmy decyzje, że tym razem zakupimy materac z gąbki pamięcią. Jest to materac zapamiętujący każda deformację, zmiane. Myślimy, że w końcu znaleźliśmy materac, który spełni Sławcia oczekiwania, co do wygody leżenia i spania i w końcu zacznie spokojnie spać, bez konieczności co 30 min. poprawiania pozycji. Krysia

Offline

 

#4 2008-10-14 21:23:18

annanie

Member

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-04-24
Posty: 102
Punktów :   
WWW

Re: MATERACE PRZECIWODLEŻYNOWE

Nasza_Natalka ma materac z łuska gryki kupiony na allegro, np. tu:
http://www.allegro.pl/item454015995_mat … _duzy.html
Pozdrawiam
Tata_Natalki

Offline

 

#5 2008-10-15 07:58:55

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: MATERACE PRZECIWODLEŻYNOWE

My też mamy materac na łóżko z łuską gryki i szyte ma miarę wkłady do wózka, fotelika samochodowego, wałeczki i poduszeczki też z łuską gryki. Wg nas super sprawa - dziecko się mniej poci a nawet jak się spoci, to jakoś tak inaczej niż np. na dermie z kulkami styropianu. Na razie nam to wystarcza.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky Vidnava http://nec2020.eu Hoteller Todtnau Alloggio Portopalo Overnatning Fedderwardersiel spuszczel domowy dentysta rydułtowy wodomierze wrocław cena