Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-10-03 14:34:06

motylek

Member

Zarejestrowany: 2008-01-07
Posty: 58
Punktów :   

Kłopoty z oddawaniem moczu.

Badania moczu nie wykazały żadnych bakterii,od czasu do czasu moja córcia nie może sie wysikać i okłady termoforem...masaże nic nie pomagają, a jedyne co mogę wtedy zrobić to zacewnikować ...  Oliwkę...czy ktoś ma podobny problem???i jak sobie radzicie??szczerze mówiąc   nie bardzo bym chciała podawać leki rozkurczowe ....i tak dużo dostaje tych wszystkich leków...może jakieś zioła ...no tak może pokrzywa ...ale z drugiej strony powoduje zatwardzenie...a ten problem już przerabiałam...i skoro teraz jest dobrze(wypróbowałam i sprawdziła len mielony)  to nie chce do tego wracać ...i co ja jeszcze moge zrobić ,,,,żeby było dobrze ...PROSZE O PODPOWIEDŻ   

Offline

 

#2 2008-10-03 21:16:13

jagoda

Member

1253962
Skąd: Łeczna
Zarejestrowany: 2007-05-18
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Kłopoty z oddawaniem moczu.

mój Łukaszek miał ten sam problem... nie oddawał moczu nawet 18 godzin i pęcherz mu się napełniał i nie płakał o dziwo... za pierwszym razem podziałały okłady z ciepłego termoforu potem niestety po tygodniu pojawiło sie ponownie.. musiałam zacewnikować bo bardzo go bolało... i podaje mu tylko nospe w takich momentach i działa narazie miałam takie sytuacje 2 razy w miesiącu...rumianek podaje koper włoski, rumianek albo mięte z cytryna... i już się nie pojawiała zaniki moczu od 3 tygodni:) także tobie tez polecam może się  sprawdzi tak jak u mnie... pozdrawiam

Offline

 

#3 2008-10-07 09:22:11

goskaoch

Member

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 39
Punktów :   

Re: Kłopoty z oddawaniem moczu.

witam,
moja Olutka dla przypomnienia ma 6 i pół roku i choruje na sma. Problem z oddawaniem  moczu pojawił sie u nas jakis czas temu, na poczatku pomagała nospa. teraz juz nie działa. Ola wstrzymuje mocz i tylko cewnikowanie pomaga. trafiłam ostatnio na bardzo fajna pania doktor urolog, która udzieliła kilku cennych rad:
- nie pozwolic dłuzej jak 4-5 godzin aby dziecko nie sikało, gdyz po dłuzszym czasie moze byc bardzo trudno to zrobic, u Oli nastepowała blokada i tylko szpital nas ratował,
- nie doprowadzac do zaparc (łatwo powiedziec ), stosujemy laktuloze , siemie lniane mielone , olej, domowe sposoby itp.
-lewatywe lepiej robic domowymi sposobami niz enema lum ractanal
sposób: 1 łyzeczka rumianku,1 łyzeczka skrzypu (sypkie zioła) zalac wrzatkiem 3 płaskie łyżeczki soli kuchennej i łyzka oleju , z letniego wywaru robic lewatywe np gruszka
-w przypadku Oli duza poprawa w przemianie materii miało wprowadzenie odżywek Nutrison ( 2 razy po 250 ml podawane specjalnym zestawem podobnym do kroplówki do gastrostomii)
Odzywek nie kupuje sama (duzy koszt) Jestesmy w specjalnym programie , gdzie zaopatruja nas w odzywki na cały miesiac , zestawy, strzykawki, kupuja wymiennego pega, robia raz na jakis czas badania i zapewniaja opieke lekarska. W razie co pomoge w znalezieniu kontaktu
Pozdrawiamy

Offline

 

#4 2008-10-08 20:00:44

motylek

Member

Zarejestrowany: 2008-01-07
Posty: 58
Punktów :   

Re: Kłopoty z oddawaniem moczu.

Dziękuję za odpowiedzi cały czas się uczę.My również jesteśmy pod opieką żywieniową.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://nec2020.eu Szamba betonowe Wojcieszów Hotels Russia Boende Guinea-Bissau Overnatning Fedderwardersiel spa Ciechocinek