Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-09-30 15:43:24

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

wymiana rurki na wiekszy rozmiar

Wiem że o wymianie rurki na większy rozmiar decyduje lekarz.  Ja się zastanawiam na co trzeba zwrocic uwagę, zeby w pore to zrobic. Moja córka ma 4 lata i rozmiar rurki 5. Napiszcie jakie sa Wasze doswiadczenia. z góry dziękuję.

Offline

 

#2 2008-10-04 12:57:30

mrowka

Member

Call me!
Skąd: Głosków k/Warszawy
Zarejestrowany: 2008-07-25
Posty: 23
Punktów :   

Re: wymiana rurki na wiekszy rozmiar

Czesc Judytko,
Moja Madzia w kwietniu skonczyla 4 lata i tez ma rurke nr 5, choc ze wzgledu na uszkodzenia mozgu slabo rosnie i gabarytowo jest dosc mala jak na swoj wiek (wazy pok 15 kg), mimo to wydaje mi sie, ze ten rozmiar jest dla niej dosc duzy, ale jak rurka byla zakladana w kwietniu 2008 to na 4,5 byly przecieki wiec zeby bylo szczelnie zalozyli 5. Nic mi nie mowiono o wymianie na wiekszy rozmiar, ale zamierzam sie umowic do poradni laryngologicznej na kontrole wiec przy okazji sie zapytam.
pozdrowionka
aneta

Offline

 

#3 2008-10-05 15:04:59

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: wymiana rurki na wiekszy rozmiar

My wymieniamy rurke na wiekszą, gdy pojawiają sie duże przecieki i świsty, ale to po konsultacji z lekarzem prowadzącym, który zresztą wymienia rurki.
Antek ma prawie 8 lat i rurkę rozmiar 6.
5,5 załozyliśmy jak skończył 6 lat.

Offline

 

#4 2008-10-05 22:21:13

ewa1

Member

Zarejestrowany: 2008-02-03
Posty: 102
Punktów :   

Re: wymiana rurki na wiekszy rozmiar

To chyba indywidualna sprawa.Nie dzieli się chyba dzieci na wiek jeśli chodzi o rozmiar rurki.Jeżeli są przecieki to wymienia się na większą.Konradek ma 3 latka i już od ok.roku ma rurkę 6.Nasz lekarz mówi że grubsza rurka jest korzystna dla dziecka bo swobodniej powietrze jest tłoczone.Nie wiem jak jest z rurkami innych firm(my mamy shileya)ale trzeba pamiętać że grubsza rurka to także dłuższa.Nie może być za długa.bo wpadnie w jedno oskrzele a drugie nie będzie wentylowane.Ale wasz lekarz przecież to wie i doskonale dobierze rozmiar.Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Sầm Sƥn