Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#61 2009-11-04 22:49:44

Puchatek

Member

Call me!
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2009-06-28
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: PEG

Mamy sondę od 10 m-cy i dopóki nic się nie dzieje nie zdecydujemy się na PEGa.
Będąc w CZD widziałam dzieci, które miały problemy z PEGiem. Nas samych dr Migdał bardzo "agresywnie" namawiał na PEGa, ale udało nam się "zawiesić" tę decyzję po wykonaniu badań stwierdzających czy nie ma refluksu.
PEG to dla nas ostateczność!!!

Offline

 

#62 2009-11-05 08:02:05

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Re: PEG

No tak, dla niektorych PEG to ostateczna decyzja, a dla innych jedyna mozliwa droga i to od samego poczatku, a tak naprawde to wszystko zalezy od dziecka i od tego jak toleruje sonde lub moze inaczej jak bardzo jej nie toleruje. Wracajac do mojego pytania, to dzieki Nitka82 za odpowiedz, ale jednak jakos nie moge sobie tej "parasolki" i prowadnicy jej otwierajacej wyobrazic, a i mam jeszcze jedno pytanie, no moze nawet dwa:
1) a jak wyglada wymiana jesli sonda (peg na baloniku) nie konczy sie w zoladku, a w jelicie cienkim, ma ktos takie doswiadczenie?
2) dlaczego czesto wraz z zalozeniem pega robi sie zabieg antyrefluksowy?
Dzieki i pozdrawiam!

Offline

 

#63 2009-11-05 13:20:09

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

Re: PEG

Zabieg antyrefluksowy ma na celu zmniejszenie otworu "zwornika" nad żołądkiem, który normalnie przytrzymuje treść żołądka na swoim miejscu, a u pacjentów z problemem mięśniowym często nie działa i jest przyczyną ulewania jedzenia, co jest bardzo niebezpiecznie, bo może prowadzić do zakrztuszenia treścią żołądka.
Przy karmieniu dziecka przez sondę zakładaną do żołądka przez nos, nie robi się zabiegu, bo sonda włożona do żołądka i tak powoduje że zwornik nad żołądkiem nie zamknie się do końca, no i myślę, że trudniej by było założyć sondę u dziecka po zabiegu antyrefluksowym.
Przy założeniu PEGa i wcześniejszym zdiagnozowaniu u dziecka refluksu (czyli źle działającego zwornika nad żołądkiem), robi się zabieg antyrefluksowy, bo gdyby go nie było, to po nakarmieniu dziecko przez PEGa, treść pokarmu mogłaby być łatwo zwrócona.
Dobrze zrobić oba zabiegi za jednym razem, bo to tylko jedna narkoza, czyli mniejsze niebezpieczeństwo dla dziecka. Choć oczywiście można robić je osobno.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Blachownia BetonovĂŠ JĂ­mky RoĹžmberk nad Vltavou mapa fotowoltaiki przegrywanie kaset vhs spuszczel domowy dentysta rydułtowy wodomierze wrocław cena