Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#16 2008-08-25 19:19:49

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Transport ze szpitala

Z Pielęgnacji rurki, odsysania i zmiany rurki przeszkolono nas na oddziale OIOM w CZD - to czego nie wiedzieliśmy uzupełniliśmy w domu przy pomocy Lekarza i Pielęgniarki z Sue Ryder.

Co do reanimacji - to po pierwszej zaprawie w naturze, którą niestety mieliśmy okazję przećwiczyć na Szymku zapłaciliśmy za kurs ratownictwa medycznego. Przyjechał Pan i za grube pieniadze w dwa weekendy  przeszkolił całą rodzinę


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#17 2008-08-26 08:40:50

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Transport ze szpitala

Witam

Oprócz wymiany rurki (którą Piotrus musi mieć wymienianą kazdorazowo na bloku operacyjnym), obsługi respiratora, reanimacji myslę, że potrafimy opiekować sie Piotrusiem i wykonywać wszystkie zabiegi pielęgnacyjne - tego nauczyliśmy się na OIOM-e.

Natomiast cały czas mamy sugestie, że gdybyśmy pojechali do CZD to nauczono by nas wszystkiego, łącznie z reanimacją, szczegółowa obsługa respiratota itp.

Dlatego pytałem, jak to u was przebiegało, czy rzeczywiście warszawa szkoli od A-Z ?


A nauka obsugi respi? - kto Was przyuczał OIOM, Osrodek wentylacji domowej?

Pozd,r


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#18 2008-08-26 08:52:58

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Transport ze szpitala

Z tego co wiem to CZD gruntownie szkoli pacjentów Optimedu.
Nas obsługi respi nauczył nasz własny ośrodek wentylacji domowej.

Jak posługiwać się ambu - fizjoterapeuta + ratownik medyczny.

PS. Dlaczego rurkę macie wymieniać tylko  na bloku operacyjnym? MUSICIE umieć ją wymienić sami w razie gdyby wypadła - a wypadają


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#19 2008-08-26 09:04:09

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Transport ze szpitala

Piotruś ma rurke z  balonikiem, jak dotąd miał 3 razy wymienianą rurkę z tego 2 razy na bloku operacyjnym, bo laryngolog nie mógł jej wyciągnąć bo ponoc obrasta ziarniną (sam nie wiem co otym mysleć)

Po zabiegu tracheostomii miał rurke bez uszczelniacza - ale aparatura szalała więc go uszczelnili rurką 4.5 z balonikiem - teraz ma 4 z balonikiem i sa ogromne trudności by ją wyciągnąć. Ciagle słyszymy, że nie moze być inaczej, tzn. bez balonika.

Jeśli wszysko będzie OK - to Piotrus wraca jutro do domu. My jesteśmy juz zmęczeni - ale nie choroba Piotrusia - tylko cała niezdrową sytuacją jaka sie tworzy wokół przejęcia dziecka do domku.

Mam nadzieję, że w końcu wróci do domu.

Kiedyś myślałem, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę - a teraz nie wiem o co chodzi.

- ta stara zasada jest juz nieaktualna

pozd,r


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#20 2008-08-26 09:15:45

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Transport ze szpitala

Grunt że macie szansę być razem w domu. Zobaczycie jak Piotrus zacznie nadrabiać wszelkie zaległości aż wam się będzie serce śmiało

Powodzenia!


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#21 2008-08-26 11:33:29

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Transport ze szpitala

Wracajcie do domku, gdzie na spokojnie będziecie dopieszczać swojego synka, mniej bakterii wpłynie korzystniej na zmiany wokół rurki.
Nas obsługi respi uczył na bieżąco lekarz prowadzący w domu, całej reszty nauczylismy się na OJOMIE.
Rurka z balonem raczej nie ma szans na wypadniecie bo szczelnie wypełnia krtań, chyba że się spuści powietrze z balonika.
Powodzenia:)

Offline

 

#22 2008-10-02 16:04:33

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Transport ze szpitala

Witam

temat karetek, to chyba mój ulubiony:)

kto pokrywa koszty transportu z domu do szpitala, np. na badania rtg (inne diagnostyczne), wymianę rurki
kto wypisuje skierowanie na karetkę?

- ośrodek prowadzący Wasze dzieciaki w domu

- lekarz rodzinny rejonowy

- kto jeszcze ? 

- jak to jest w Waszym przypadku.


Pytam, bo mam mały zgrzyt z naszym NFZ.

Pozdrawiam


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#23 2008-10-02 19:04:21

annanie

Member

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-04-24
Posty: 102
Punktów :   
WWW

Re: Transport ze szpitala

Jeżdzimy z Naszą _Natalką własnym samochodem: szybciej i pewniej, choć drożej.
Karata postojowa osoby niepełnosprawnej umożliwia nam dojechanie do każdych drzwi wejściowych.

Dalekie wyjazdy do innego miasta finansuje subkonto w Fundacji.

Pozdrawiam

Tata_Natalki

Offline

 

#24 2008-10-02 21:22:18

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: Transport ze szpitala

Witam

Tato Natalki - właśnie dowiedziałem się od Pani z NFZ, że obowiązek zapewnienia karetki (pokrycie kosztów i wskazanie firmy transportu sanitarnego) na dojazd z domu do szpitala powinien zapewnić ośrodech opiekujacy się dzieckiem w domu, ponieważ kontrakt NFZ z danym Ośrodkiem obejmuje kompleksową opiekę. Dot. to nie tylko wymiany rurki w warunkach szpitalnych ale także badania diagnostyczne (a więc zapewnienie transportu do zakładu opieki zdrowotnej)

Nigdy nie widziałem kontraktu ale kobieta z Biura skarg i wniosków mówiła dość przkonywująco, choć w kilku sprawach całkowicie się z nią nie zgadzam, bo teoria teorią a w praktyce niestety jest inaczej.

Dlatego pytam o ten nieszczęsny transport.

Pozdrawiam

Tomek, czyli Tata Piotrusia

Ostatnio edytowany przez Tata Piotrusia (2008-10-02 22:06:27)


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#25 2008-10-02 21:24:15

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Transport ze szpitala

Wymianę  rurki zawsze robimy w domu - lekarz prowadzący.

Przejazdy na badania we własnym zakresie samochodem, tak wolimy.

Karetkę (w razie konieczności hospitalizacji) wzywał lekarz prowadzący i on wystawiał skierowania do szpitala. Nigdy nie musielismy pokrywać kosztów transportu, pomimo odległości 50 km do szpitala, a spowrotem szpital organizował karetkę, bądź wracaliśmy swoim samochodem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lomeli’s Home, Majahual Beach Ubytování Porto Ercole Stay C Hotel Myeongdong https://www.ehotelsreviews.com hotele w Ciechocinku https://automax.waw.pl malowanie domu warszawa cena