Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-05-12 15:26:19

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

zabawki

Proszę Was o wymianę informacji na temat zabawek - to wg mnie dość frapujący temat - w co się bawić z dzieckiem o poważnych ograniczeniach ruchowych. Postaram się dziś sfotografować zabawki, które okazały się hitem na różnych etapach. Czasem spędzam naprawdę wiele czasu, zanim w sklepie wybiorę coś co się nadaje. Ogólne zasady, którymi  się kieruję to: ma być
- lekkie
- kształt łatwy do chwycenia
- kolorowe
- hałaśliwe (akurat jesteśmy na takim etapie)
- jeśli z przyciskami, to łatwymi do włączenia

Nie zawsze trafiam, a już przerabiałam zachwyt papierkami po cewnikach (absolutnie nic innego nie było w stanie go zainteresować).

Nasz syn skończył rok i uwielbia:
- książeczki, ale z kartkami z papieru a nie sztywny karton, bo najbardziej interesuje go gniecenie i przekładanie stron tam i spowrotem
- pluszaka z długimi nogami, bo nie musi podnosić całej zabawki, tylko odnóża
- wszelkiego rodzaju sznurki
- panele dzwiękowo - świetlne do zabawy, które można włączać
Postaram się uzupełnić opis o fotki i proszę o uzupełnianie wątku o wasze doświadczenia - z podaniem ile lat ma dziecko.

Offline

 

#2 2008-05-12 21:49:46

motylek

Member

Zarejestrowany: 2008-01-07
Posty: 58
Punktów :   

Re: zabawki

Moja myszka nie zwraca uwagi na zabawki,
Ale za to bardzo lubi jak ją głaszcze szczątką do włosków po całym ciele.jest zadowolona ,a oznaką dla mnie jest to bo robią sie jej duże oczka a pózniej z czasem jak sie jej znudzi to zasypia.

Offline

 

#3 2008-05-13 08:45:36

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: zabawki

Anysz - baloniki (najfajniejsze te nadmuchane helem), wiatraczki, lekkie małe samochodziki, książki  z ruchomymi obrazkami, kubeczki (takie wkładane jeden w drugi - fotka gdzies na moim blogu: http://preclowastrona.blox.pl/2007/10/O … kilka.html

Pacynki na palec (do dostania w Ikei) lub z magnesami w łapkach (są lekkie i w sam raz do rączki).

Ale z czasem - flamastry (rysujemy), cymbałki i bębenki (gramy), proste puzzle (układamy). No i komputer

Oczywiście zawsze z czyjąś pomocą. Ale zabawa jest przednia


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#4 2008-05-13 16:34:21

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: zabawki

Ja od kilku lat zabieram Antka ze sobą do hurtowni zabawek i buszujemy, ja swoje matczyne piec groszy edukacyjne kupuję, a młody swoje marzenia spełnia - najczęsciej są to samochody i inne pojazdy wojskowe. Sprawdził sie bardzo np helikopter fruwający wkoło po zawieszeniu go  na lince oraz samolot sterowany z odgłosami jak prawdziwy i jedyny którym Antek sam steruje bo bardzo łatwo wciskają się guziki.
Mamy sporo zwierzątek gumowych lub z tworzywa, a nawet dinozaury.
Sprawdzają się i są fajne różnego rodzaju kubeczki, klocki do układania i rozwalania wieżyczek (z pomocą rodzica).
Klocki -układanki.
Ja z czasem rezygnowałam z dużych puzli i zabawek bo Antkowi brakowało zasięgu ręki i bardzo go to denerwowało.
Edukacyjne to: ksiązki o każdej tematyce (nawet o budowie silników), układanki (np. kolory, cyfry, łatwe słówka, zwierzaki, pojazdy), pisaki, farby (wszystko zmywalne), liczydła itp.
A czasem można fajnie się bawić kasztanami, przekładając z jednego pudełka do drugiego, aby obie ręce współpracowały, dokładają liczenie.
A i tak teraz najfajniejszy jest komputer.

Offline

 

#5 2008-05-14 09:23:01

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: zabawki

My jeszcze mamy taką małą (A4) tablicę magnetyczną z magnesami o różnych kształtach. Z drugiej strony można bazgrać kredą. Przydatne jest też puzzle piankowe z paskami magnetycznymi po bokach (budowla się nie rozwala). A z komputerem jesteśmy do tyłu więc musimy spróbować.

Offline

 

#6 2008-05-14 09:36:33

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: zabawki

faktycznie - zapomniałam o magnesach


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#7 2008-05-15 11:10:35

pmajkap

Member

Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 95
Punktów :   

Re: zabawki

u nas plastelina, modelina i wyklejanki wszelkiej maści. Bogunia uwielbia kucyki Pony i dorobiła się już całkiem pokaźnej kolekcji; kolorowania i malowanie farbkami, komputer zawsze:)

Offline

 

#8 2008-05-15 11:16:57

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: zabawki

A własnie - mnie się przypomniało, że też bawimy się plasteliną i modeliną (niestety za twarde). Mamy również masy plastyczne do rehabilitacji - najbardziej miękka jest dobra i ma śmieszne właściwości - rozciąga się do grubości nici a po chwili zlepienia odzyskuje własciwości i nie lepi się nawet do włosów. Krzyś lubi też piaskolinę (ja mniej, bo strasznie się paprze po mieszkaniu)  - jest podobna do piasku tylko trochę bardziej lepka (właściwie to czysty mokry piasek też byłby OK).

Offline

 

#9 2008-05-15 21:08:05

moniq33

Member

Skąd: lublin
Zarejestrowany: 2007-04-01
Posty: 139
Punktów :   
WWW

Re: zabawki

Moj Kacper niestety nie porusza sam dłońmi i  nie moze sie bawić. Ale ma jedna swoją ulubiona zabawke-myszke z szeleszczącymi uszami, dodatkowym plusem jest fakt, ze ona po pociagnięciu za sznureczek wibruje.Bardzo lubi jak mu wkładam ją w rączki i ona mu w nich wibruje-jest nia zaczwycony. Inne zabawki nie robią na nim takiego wrażenia, chociaz staramy sie często wkładac mu w rączki różne zabawki i nie tylko. Zapomiałam,ze Kacper tez lubi rozrywać kartki i szeleścić papierkami po cukierkach.

Offline

 

#10 2008-05-16 20:28:11

Ewa_Iza

Member

Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 112
Punktów :   

Re: zabawki

Iza lubi książki , czasopisma dla dzieci , rebusy wszelkiego rodzaju rozwiązywanki .to zawsze na pierwszym miejscu .po za tym klocki układanki , cymbałki ,  klocki figury geometryczne ,kolorowanki ,bardzo lubi robić lalki z bibuły i balona i te lale zawsze nazywają się Mela ,Bela i Zuzia .Na tablicy korkowej robimy wystawki typu wiosna ,święta .Jedną z ulubionych zabaw Izy jest robienie wszelkich nakryć głowy z kolorowego papieru

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://youtube-tracks.online Szamba betonowe Kolonowskie Szamba betonowe Wyśmierzyce CertifikovanĂŠ BetónovĂŠ jĂ­mky BetonovĂŠ JĂ­mky ČervenĂ˝ Kostelec hotel spa w Ciechocinku