Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-03-27 12:42:45

anysz2

Member

4354711
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 286
Punktów :   

zwilżanie ust

Pytanie do rodziców, których dzieci są karmione tylko sondą lub przez PEG.
Zwilżacie dzieciakom usta wodą, np przez podanie nasączonego gazika? Ostatnio jak sama miałam temperaturę, to Zwróciłam uwagę, jak bardzo schło mi w gardle, nawet jeśli piłam więcej.
Nasz synek często ma infekcje z temperaturą i tak się zastanawiam, czy mimo właściwej ilości płynów przez sondę, nie męczy go suchość w gardle. Jak się dobrze czuje, to dla poznania smaków podajemy mu gaziki nasączone soczkami lub łyżeczkę umazaną zupką, ale jak jest chory, to nie ma ochoty na takie zabawy.
Czy wasze dzieciaki jakoś sygnalizują takie potrzeby?

Offline

 

#2 2008-03-28 08:54:41

motylek

Member

Zarejestrowany: 2008-01-07
Posty: 58
Punktów :   

Re: zwilżanie ust

Witam. Zwilzam usta i buzie w srodku herbatą z zwykłego rumianku robi przy tym moja córcia swietne minki.Oliwci jak jest sucho w buzi otwiera ją szeroko, widzę to tez po wysuszonych śluzówkach.
pozdrwienia dla dzieciaczków.

Offline

 

#3 2008-03-28 22:18:10

JuliaTe

Member

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 28
Punktów :   

Re: zwilżanie ust

Witam. Teraz mój Jędrek już co nieco połyka, więc od czasu do czasu dostaje trochę mleka lub herbatki do buzi. Problem się rozwiązał. Wcześniej starałam się systematycznie zwilżać buzię: przecierałam herbatką, czasem aftinem. Panie pielęgniarki na oiomie mówiły, że to bardzo ważne.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Oтeли Даполи ciechocinek noclegi