Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#31 2010-11-06 17:56:44

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Ssak na spacer

albo kwestia baterii, nie jestem pewna ale po kilku latach ona sie zuzywa poprostu, tak jak np w komorce...

Offline

 

#32 2010-12-02 13:32:16

Warson

Member

2843896
Call me!
Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 16
Punktów :   

Re: Ssak na spacer

a jakie polecacie ssaki ręczne??

Offline

 

#33 2010-12-02 14:32:13

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Ssak na spacer

Ja mam nożny (ręczny działa podobnie), choć tej samej firmy na tej stronie co podaję niżej link jest też ręczny bardzo podobny do mojego

http://www.sklep-med.pl/product_info.ph … ts_id/1979

Nożne i ręczne mają jeden mankament nie odsysają tak dobrze  jak elektryczne. Chociaż nasz spełnia swoją rolę. Elektryczny mamy na dzień, a ten nożny jest bardzo leciutki mieści mi się nawet to niedzielnej małej torebki na spacer idealny, z uwagi że mieszkam w bloku to z nożnego korzystam w godzinach nocnych od 1.00- 5.30 ( niech sobie sąsiedzi pośpią), z ulgą jednak włączam na odsysanie poranne już ssak elektryczny.
Pozdrawiam

Offline

 

#34 2012-01-25 19:13:45

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Ssak na spacer

Mam do Was pytanie odnośnie ssaka clario medela czy zdarzyło się Wam że uszkodzeniu uległa membrana bo nam po roku pękła i daliśmy go do naprawy w ramach gwarancji.Po następnym roku nastąpiła ta sama usterka która objawia się słabszym ssaniem.Druga naprawa niestety była płatna bo miesiąc po gwarancji.

Offline

 

#35 2012-01-26 09:33:55

nitka82

Member

Zarejestrowany: 2009-05-28
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: Ssak na spacer

My również naprawialiśmy już membranę ale na szczęście wyrobiliśmy się trzy tygodnie przed końcem gwarancji.Na razie działa.A jaki jest koszt takiej naprawy?

Offline

 

#36 2012-01-26 12:19:54

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Ssak na spacer

Koszt to membrana 315zł naprawa 100 i trzeba doliczyć koszty przesyłki.Ssak jest naprawdę dobry ale ta membrana zepsuła się po raz drugi dokładnie po roku użytkowania i to nas martwi.Po pierwszej awarii kupiliśmy drugiego ssaka takiego samego niby same korzyści ładowarka i inne podzespoły pasują.Ale ta nowa membrana była dużo mniej używana gdyż korzystaliśmy na przemian z dwóch ssaków  .Pan w serwisie powiedział ze chyba mieliśmy pecha . Nie wydaje mi się .

Offline

 

#37 2012-02-13 08:56:27

ninka

Member

Zarejestrowany: 2007-04-24
Posty: 75
Punktów :   

Re: Ssak na spacer

W naszym ssaku membrana pękła w maju ubiegłego roku. Usłyszałam w serwisie że niestety ale nie naprawiają.
Jak wczoraj przeczytałam że Wam naprawiono membranę to moja wściekłość sięgnęła zenitu, bo kupiliśmy drugi ssak  tym razem nie clario. Zadzwoniłam do serwisu  i usłyszałam że naprawiają dopiero od stycznia tego roku.
My używaliśmy clario tylko na spacer i wyjazdy więc nie pracował tak często a membrana pękła.

Teraz 5 raz  zepsuł nam się domowy ssak Mevacs ale tu konstrukcja jest tak prosta ze naprawiał nam to znajomy elektryk. Tym razem ssak padł na dobre i muszę szukać znowu jakiegoś  ale wybiorę najtańszy na rynku, jak się zepsuje to chociaż nie będzie żal pieniędzy.

Offline

 

#38 2012-02-14 19:16:49

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Ssak na spacer

To nie prawda że naprawiają od tego roku bo nam się zepsuł w 2010r. i naprawili wtedy jeszcze na gwarancji.Także udzielili ci błędnej informacji.

Offline

 

#39 2012-12-05 13:17:24

cler43

New member

Zarejestrowany: 2012-12-05
Posty: 1
Punktów :   

Re: Ssak na spacer

Witam,my właśnie wczoraj dostalismy wreszcie ssaka Clario Medeli dla córki Wiktorii,i powiem,ze jestem  zadowolona,ale powiedzcie,na jak długo ta bateria w praktyce wystarcza?Bo troche sie jednak obawiam tego,ze jak pojadę z córka do szpitala 40 km to mi padnie w drodze. Z reguły taki wyjazd zajmuje nam do 4 godzin.Poprzedni ssak(New Aspiret)który był na akumulator,to chyba z pięć razy mi padł w ciągu pół roku,a za naprawe zaspiewali za kazdym razem od 300 po 800 złotych. Widze że opinie  na temat tego ssaka są pozytywne.A apropo dofinansowania. Staralismy sie o dofinansowanie od TVN i załujemy bardzo,ze sie tam zwrócilismy,bo czekalismy prawie rok na ssaka,poza tym wyciułali tylko 1000 złotych(koszt obecny ssaka 2808),a reszte zbierajcie sobie sami.Wysyłalismy chyba do nich z siedem pro form,bo ciagle im cos nie pasowało,a w końcu ksiegowa jeszcze z pretensjami zadzwoniła,ze umowy nie dostała,jak miesiac wcześniej poleconym wysłalismy,taki maja bałagan.Wlaśnie zastanawia mnie też ,dlaczego niektórzy rodzice dostali dofinansowanie z PCPR,bo jak sie dowiadywałam,to z PCPR i z NFZ  nie dofinansowują zakupu ssaka ,bo to podobno nie jest sprzęt ratujący życie.

Offline

 

#40 2012-12-05 22:52:31

amioli

New member

Zarejestrowany: 2012-12-04
Posty: 8
Punktów :   

Re: Ssak na spacer

mojej córce kupowaliśmy ok. 10 lat temu cały sprzęt domowy : respirator ,ssak, puls oksymetr ,koncentrator tlenu .Na ssak ,koncentrator i pulsoksymetr dostałam najpierw dofinansowanie z nfz (ale pamiętam ze coś tam był problem,ze nie chcieli dać )i jak się ma dofinansowanie z nfz to już później PFRON bez łaski daje również dofinansowanie ,a na koniec sporo nam jeszcze dopłacili z fundacji Polsat. Jedyna fundacja która pomaga osobom prywatnym ,a nie tylko instytucjom. z mojego doświadczenia .a żeby jeszcze było mało o PFRON i Polsat dopłacili nam nawet do wanny z hydromasażem,bo córeczka moja cierpiała na Neurogenny Zanik Mięśni i było wskazane (PFRON daje na zniesienie barier architektonicznych itp. czyli np.jak trzeba zrobić windę , schodołaz ....żeby wyjechać z budynku a nie ma jak . wszystko jest możliwe ale nie ukrywam że kosztuje to nerwy .my właśnie takim sposobem mieliśmy jeden komplet nasz własny sprzętu a drugi wypożyczono nam razem z respiratorem z CZDz.

Offline

 

#41 2012-12-08 18:16:47

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Ssak na spacer

Jeżeli chodzi o ssaka clario medeli to wytrzymuje dosyć długo oczywiście zależy jak często odsysasz dziecko.Ja zawsze w podróż zabieram dwie ładowarki jedną zwykłą a drugą samochodową którą można dodatkowo dokupić.Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotely Stolberg berlin-hotel Noclegi SantĘźAgata sui Due Golfi spa Ciechocinek