Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2007-08-30 12:14:23

jagoda

Member

1253962
Skąd: Łeczna
Zarejestrowany: 2007-05-18
Posty: 222
Punktów :   
WWW

rurka foniatryczna

mam pytanie do wszystkich mam których dzieci mają rurke foniatryczną

Łukaszek 3 miesiace temu albo więcej miał taka rurke  ale metalową i niestety nie udało się dziubałam go cewnikiem i zaczęło coś mu krwawic oczywiście robiłam to nieświadomie ... teraz synek ma plastikową SHILEY rozmiar 4 i moje pytanie dotyczy odsysania ponieważ znowu zdecydowałam się spróbować bo Łukaszek mówi i czasem gdy go wentyluje słysze jego głosik... czy wasze dzieci też mają rozmiar 4 i jakimi cewnikami odsysanie i jak ?????? bo ja wtedy odsysałam 8 i bardzo źle się odsysa....  pytam bo nie chce znowu mu zmianiać za 2 dni rurki bo mu znowu krwawi

Offline

 

#2 2007-08-30 12:25:14

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: rurka foniatryczna

my co prawda nie mamy foniatrycznej ale zwykłą 4,5 i odsysamy cewnikami nr 10. 8 są za wąskie.
weź też pod uwagę, że 10 10 nierówna - wszystko zależy od producenta cewników


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2007-08-31 13:52:21

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: rurka foniatryczna

My przechodziliśmy przez foniatryczną, coprawda większą bo 5, ale też nie obyło się bez dziubania. Technika jest trochę inna, cewnik staraj sie prowadzić po ściance bocznej rurki a nie po tylnej (zakładam że masz rurkę z jednym otworem) i łatwiej jest cewnikiem ściśle wchodzącym do rurki, więc spróbuj czy wejdzie 10 bo 8 są bardzo giętkie. I jeszcze jedno mi sie przypomniało łatwiej będzie jeżeli cewnik ma zaokrągloną końcówke a nie ściętą pod skosem.
My teraz mamy 5,5 pełną, wcześniej 5 foniatryczną i obietnicę że następna będzie 6 foniatryczna, ale nie metalowa tylko silikonowa.

Powodzenia w odssysaniu i przyjemności ze słyszenia głosiku życzymy razem z Tośkiem:)

Offline

 

#4 2007-08-31 21:01:10

Ewa_Iza

Member

Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 112
Punktów :   

Re: rurka foniatryczna

My mamy rurkę 5 portexa a cewnik 10 POLMED są  dobre nie gną się .Może spróbuj rurkę 5 i wtedy  cewnik 10 napewno będzie dobrze .dobrze jest też podlać solą przed odessaniem .

Offline

 

#5 2007-09-04 13:09:50

malutka

New member

2714242
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-04
Posty: 3
Punktów :   

Re: rurka foniatryczna

Witam wszystkich bardzo serdecznie.Studiuje pedagogike,a mój nażoczony jest ratownikiem medycznym,oprócz tego pracuję w szpitalu w Warszawie na oddziale laryngologii dziecięcej,i mam przyjemność przebywać wsród dzieci z rureczkami...i to własnie one były inspiracją do tego co zamierzam zrobić a mianowicie:chciałabym otworzyć szkole badz przedszkole ktore głownie byloby nastawione dla dzieci z rureczkami,poniewaz wiem ze sa klopoty z dostaniem sie do takich placówek,pewnie z powodu braku kwalifikacji i wogole pojecia o rureczkach:) dlatego chciałabym poznać waszą opinie na ten temat drodzy rodzice,byłabym wdzieczna za wszystkie rady i opinie od was.Chciałabym również starać sie o dofinansowanie z uni europejskiej poniewaz koszt zwiazany z otworzeniem takiej placówki bedzie dosc duzy,potrzene bedzie specjane pomieszczenie gdzie moglabym zapontować próżnie,ssaki,zapas rurek,cewników,nawilżaczy,zestawu przeciwstrzasowego,i wiele wiele innych potzrebnych rzeczy ktore niestety kosztują.Może ktoś z was kochani posiada możliwosc dowiedzenia sie o takich dodacjach? z góry bardzo dziekuję za wszystkie rady i pozdrawiam serdecznie:***

Offline

 

#6 2007-09-05 13:08:36

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Re: rurka foniatryczna

Co do rurki foniatrycznej to Kuba miał taka cały czas(prawie dwa lata).Mieliśmy rozmiar 5.0 Portexu.Odsysa sie Inaczej,trzeba manipulowac cewnikiem zeby nie wszedł od w ten otwór i nie ranił krtani.U nas nie było już z tym problemów ale na początku trzeba było sie porzadnie nameczyc.Odysaliśmy sie cewnikami 8 a czasami 6.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe z atestem Dąbie Tanie szamba Szamba betonowe Chełmno BetónovĂŠ Ĺžumpy Ĺ˝ilina przegrywanie kaset vhs warszawa mapa fotowoltaiki hotel wellness w Ciechocinku