Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2007-04-02 22:38:40

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Wózek

Basiu: Co za wózek masz dla Antosia?
Gosia: Ten Wasz to Kimba Otto Bocka??

Właśnie myślę, czy już szukać wózka specjalniejszego... Przydałoby sie coś do stabilizowania Julki kręgosłupa..


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#2 2007-04-03 08:02:59

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Wózek

zgadza się my mamy Kimbę. Narazie nie narzekamy.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2007-04-03 11:31:58

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Wózek

My długo używaliśmy "normalnego" wózka w pozycji półsiedzącej ze stabilizowaniem kręgosłupa (obkładałam wałkami). Bardzo był wygodny, bo rozkładał się do pozycji leżącej, a nie wszystkie wózki "specjalne" sie rozkładają. Teraz mam Gemini, nie jest zły ale tez nic nadzwyczajnego. Dla mnie największym problemem było znalezienie wózka z siedziskiem twarzą do osoby pchającej, bo nie wyobrażałam sobie spaceru nie widząc twarzy Antosia. Nie stać mnie na Kimbę, więc kupiłam Gemini z siedziskiem przekładanym ( w obie strony), budką i koszykiem gdzie wstawiam ssak ( koszyk mocowany na rzepy, na pewno długo nie wytrzyma przy ciężarze ssaka, a o respi. nie ma mowy). Dużego wyboru to nie ma jeżeli chodzi o dzieci wiotkie i wiem ,że rodzice w przewadze kupują KImbę .

Offline

 

#4 2007-04-03 12:07:35

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Wózek

Gdzieś słyszałam, ze Gemini to tańsza wersja Kimby. Faktycznie usadzenie dziecka przodem do prowadzącego jest bardzo ważne i nie wyobrażam sobie, zebysmy mogli inaczej prowadzać się z Preclem.
Jeśli nie będziecie wychodzić z respiratorem, to moim zdaniem jeszcze poradzicie sobie bez specjalistycznego wózka. Szymek do roku jeździł w Graco Quatro De Luxe - regulowane oparcie (4 połozenia) i specjalna ochrona glowy zdawały egzamin.
A Kimbę kupiliśmy używaną od rodziców Hani, bo na nową tyle pieniędzy, że aż strach....


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#5 2007-04-03 17:17:39

annarow

New member

Zarejestrowany: 2007-03-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: Wózek

Cześć,
My się przymierzamy do Kimby, znalazł się sponsor, bo inaczej to cena jak za używany samochód

Pzdr
Annarow

Offline

 

#6 2007-04-03 17:31:03

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Wózek

Tak wygląda, ale ma sporo do udoskonalenia. Chociażby budka jest umocowana do raczki więc sprawdza się tylko przodem do kierunku jazdy ( my sami przerobiliśmy). Napewno zaletą jest regulacja oparcia pod każdym kątem do leżącej, głebokość siedziska, wysokość podpórki na główkę itp. No i oczywiście przekładane siedzisko ( niestety nie da rady prościej np. przez przełożenie raczki), czyli dziecko w kierunku osoby prowadzącej. Antek jak na złość woli o ironio kiedy się go wozi  przodem do kierunku jazdy i wszystko widzi. I cała moja filozofia prysła. Wracając do Kimby wiem ,że rodzice biorą zlecenie na wózek , pionizator i specjalne siedzonko domowe i te refundacje ponoć można wykorzystać łącznie , pomagają w formalnościach przedstawiciele firmy Otto Bock.Bo cena jest zabójcza.

Offline

 

#7 2007-04-03 23:12:24

judyta

Member

Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 141
Punktów :   

Re: Wózek

My też mamy gemini ale on nie posiada amortyzatorów i dla małego dziecka  nie jest funkcjonalny. Byliśmy zmuszeni kupić zwykły wózek spacerowy. Wybraliśmy ABC Design z płynnie regulowanym siedziskiem, które można ustawiać i przodem i tyłem do kierunku jazdy, dodatkowo jest dość wąski więc wystarczy,że po biokach włożę cienkie wałeczki(własnej produkcji) i kręgosłup Jowisi jest ustabilizowany.

Offline

 

#8 2007-04-04 12:13:57

moniq33

Member

Skąd: lublin
Zarejestrowany: 2007-04-01
Posty: 139
Punktów :   
WWW

Re: Wózek

mam do was pytanko,poniewaz zastanawiam się nad kupnem Gemini,na wózek Otto Bock mnie nie stać.Czy on jest w miare dobry, czy można zamiescić w nim respirator?

Offline

 

#9 2007-04-04 12:46:12

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Wózek

W tej wersji jaką ja mam napewno nie, ale wiem że można dzwonić do producenta i ustalać ewentualne przeróbki- firma REHA-POLa z Trzebnicy. Ja zamawiałam swój wózek przez sklep medyczny i takiego błędu juz więcej nie zrobię. W sklepach są sprzedawcy a nie fachowcy służący pomocą. Ja w innej sprawie dzwoniłam do Reha Pola i tam pan wiedział o co mi chodzi i to on mi uświadomił możliwość dostosowania w pewnym zakresie wózka. Byc może dorobią Ci półkę na respirator.

Offline

 

#10 2007-04-04 16:05:07

moniq33

Member

Skąd: lublin
Zarejestrowany: 2007-04-01
Posty: 139
Punktów :   
WWW

Re: Wózek

bardzo dziękuje Basiu za informacje, przydadzą mi się. Złożyliśmy już podanie do PCPR-u, i przestraszyłam się, że nie będe miała gdzie umieścić respirator-w sklepie mówili, że można dodatkowo wziąć kosz i w nim umieścić respirator, mam nadzieję, że wszystko będzie ok, bo inaczej będziemy mieć problem. Długo szukaliśmy odpowiedniego wózka dla Kacpra, ale nic nie ma ciekawego,jedynie ten nas zainteresował i jest w przystępnej cenie. Duży problem jest z kupnem wózka gdy ma się dziecko na respiratorze.

Offline

 

#11 2007-04-04 16:20:30

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Wózek

Ja mam ten kosz, on jest mocowany na rzepy i napewno  nie utrzyma ciężaru ssaka i respi.

Offline

 

#12 2007-04-05 10:37:46

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: Wózek

Chyba się jeszcze wstrzymam z tym wózkiem... Doszłam do wniosku, że moja spacerówka (Smart Emmaljunga) zniesie i respirator i ssak i sprawdzi się jako siedzisko. A w ogóle to u nas szaro i nie wyjdę dziś na spacer pierwszy po szpitalu

Gosia: jak do Kimby pakujecie ssak?

Ostatnio edytowany przez iki81 (2007-04-27 17:36:38)


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#13 2007-05-25 13:44:58

goskaoch

Member

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 39
Punktów :   

Re: Wózek

My mamy Kimbe 2 i można powiedziec, ze jestesmy zadowolone. Za wózek nic nie płaciłam poniewaz wziełam trzy wnioski: na wózek, pionizator i krzesełko. Czesc refundowało NFZ a czesc ze srodków pefronu. Nie jestem za kombinowaniem ale w tym przypadku skoro panstwo samo tak nakreca ten biznes to trzeba troche pogłówkowac bo raczej zadnego rodzica nie stac na tak drogi sprzet.
Respirator wozimy pod wózkiem w specjalnie zrobionym koszyku przez dziadka Oli a ssaka nosze w plecaku na plecach :-) gdyz tak jest wygodniej dla mnie a i wózek nie jest bardzo obciazony i zgrabnie wyglada.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ jĂ­mky Plzeň se vyrĂĄbĂ­ v przegrywanie kaset vhs łódz mapa fotowoltaiki dentysta rydułtowy weekend w wellness Ciechocinek