Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2016-03-14 20:54:55

 Ewka J

New member

Zarejestrowany: 2016-03-14
Posty: 2
Punktów :   

Kacperek

Witam,
Po prześledzeniu forum od A-Z stwierdziłam, że musze się tu zarejestrować, bo jednak pomoc i wsparcie od rodziców dzieci z rurką jest chyba niezbędne!
Kacper od urodzenia ma obustronne porażenie fałdów głosowych z dużą wiotkością krtani.
Od drugiego tygodnia życia ma założoną rurkę. Teraz ma już 7 miesięcy.
Jeździmy na badanie co trzy miesiące do CZD w Warszawie, jednak tydzień temu po badaniu Pani lekarz stwierdziła, że wiotkość jest tak duża, że nie jest w stanie się napatrzeć na jego fałdy głosowe, bo po drodze wszystko się 'zapada'. Zaleciła następną kontrolę za 5 miesięcy, bo podobno krtań ma być już bardziej 'stabilna'.
No właśnie: będzie czy nie?
Jak to jest z tą wiotkością?

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2016-03-23 10:25:47

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Re: Kacperek

U nas też była wiotkość krtani. Gdy syn miał 8 miesięcy byliśmy na obserwacji w szpitalu, miała być próba dekaniulacji, ale okazało się, że wiotkość jest jeszcze zbyt duża. Gdy zapytałam wtedy lekarza ile jeszcze mam czekać, lub jak to przyszpieszyć, powiedziała, że około pół roku, że wtedy już krtań powinna się umocnić. I faktycznie. Po 5 miesiącach w innym szpitalu syn został dekaniulowany, bo się okazało, że krtań przestała się zapadać

Offline

 

#3 2016-07-14 19:47:26

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Kacperek

my czekalismy 4 lata, ale w rezultacie sie udalo. Nie ma okreslonego czasu na ustabilizowanie sie krtani.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz hotel wellness w Ciechocinku